על היזם

על היזם

על היזם שמעון שמלה:
איש טבע יזם והוגה רעיון מרכז"מרפא הבושם"
שמעון שמלה, הרבליסט העוסק ברפואת צמחים -פיטותרפיה,וקוסמטיקה טבעית - מנהל מרפאת מרפא הבושם הפועל בשילוב סממני המרפא המסורתיים ברפואה היהודית.
מומחה בטיפול בצמחי מרפא של א''י, תזונה נכונה עפ'י הרמב''ם, תוספי מזון, גופנפש - מטפל במרפאה של מרפא הבושם בנהריה.
חבר האגודה הישראלית לצמחי מרפא , מרצה ומעביר סדנאות בנושאי רפואה משלימה,צמחי מרפא של א''י וקוסמטיקה טבעית.
מנהל וכותב אתר מרפא הבושם, מנהל פורום צמחי מרפא באתר קבלה(הרב ארמוני)באתר מרפא הבושם.

...כבר אמר חכם אחד:``העולם הוא אנרגיה המשתנה בהתאם לרצונות שלך``הכל החל אצלי עוד בכיתה ה` בביה``ס היסודי בן צבי עכו וכעת שאני ניזכר עולה בגופי הרגשת ``דאז`וו-עם המון צמרמורות, הרגשה מקסימה מאין כמוה, האומרת לי: הינה ט``ו בשבט מגיע וכל הכיתה לומדת להתכונן לתחרות צימחי א``י -זיהוי ואיתור, תחרות כלל ארצית (כן פעם זה היה כך) ואני הקטן מזהה ללא שום בעיה ומאתר את כל הצמחים על המדף!
בגיל 24 קבלתי ספר במתנה מאמא (אידה ז''ל שריפאה את כולנו ב"תרופות סבתא"שעברו בדרות ,אמי עליה השלום נצר למשפ' כהנים מתוניס האי ג'רבה ועד לשושלת מפוארת של אחרון הכהנים שמעון הצדיק כהן גדול,כידוע כל הכהנים במישנתם היו ונשארו רופאים ברצפט התורה הקדושה.) לספר קראו "מרפא הבשם" של הרב שאולי.אחזתי חזק בספר ולקחתי בחשבון שזה "האורים והתומים" שלי ברפואה מסורתית.

כאן מתחיל סיפור אהבתי לצמחים, מאז התחברותי לטבע ועד גיל 24 בו קיבלתי את הספר הראשון לצמחי מרפא של הרב שאולי ``מרפא הבשם`` עברו הרבה מים בנהר מאז. אז עדיין לא הבנתי את תחלית מהוות החיים. עם סיום שירותי בצה``ל נגשתי ללמוד בירושלים אומנות -בבצלאל, מהר מאוד הבנתי שקשה יהיה להיות ולחיות כאומן.נרשתי והחלטתי ללמוד אדריכלות בטכניון מאז ועד 1998עסקתי בנדל``ן.

לאורך כל התקופה הנ``ל למדתי באופן אוטודידקתי מתמיד ומעמיק: צמחי מרפא של א``י, מחשבת ישראל ופילוסופיה יהודית. את אהבתי לארכאולוגיה והיסטוריה לא זנחתי ואף לא את החיבור לטבע, רכשתי רכב שטח ובו למדתי את אהבת א``י, תוך כדי טיולים לאורכה ולרוחבה.

בשנת 1998 נישאתי כאן החל שינוי דרסטי בחיי, החלתי להבין שאני כבר לא אוהב נדל``ן, עסקתי ביזמות ונגשתי ללמוד ניהול ושיווק חברות סטארט-אפ. בין החברות שטיפלתי היו חברות הייטק, חברות תרופות הומיופטיה ועוד. בעיסוקי אלה הרחבתי אופקים ולפעמים נאלצתי להעמיק עד כדי לימוד הומיופטיה ופיטותרפיה. הרקע בצמחי מרפא עזר מאוד. במשך שנתיים טיפלתי בחברת התרופות ולבסוף מכרתי אותה. כיום החברה מהמובילות בשווק ההומיופטיה בארץ.

משנולדו ילדי ואני כבר בן 32 וקצת, סיימתי לימוד מעמיק של כמעט כל ה-פ, ר, ד, ס =הפשט, רמז, דרש, והסוד. אין ספק שנחשפתי לספרים נדירים שהשפיעו על חיי כגון ``ספר הזהר``,ספרי רפואה עתיקי יומין כמו ``טוביה הרופא" "אמתחת בנימין" "רפואה וחיים`` שערי אורה`` "פרדס רימונים`` כתבי הרמח``ל" ועוד.

בשנת 2000 ואני בן 35 נחשפתי לכתביו של ר` אברהם אבולעפיה אז כבר סיימתי את כל כתבי הרמב``ם מבלי יוצא מן הכלל ואת ספר יצירה על פירושיו וכתבי האר``י ז``ל) .אין ספק שאם הייתי לומד דוקטורט או פרופסורה הייתי מרגיש קל יותר וזאת כלאחר יד .

בשנת 2001 פרשתי מעסקי והתחברתי לאהבת חיי- צמחי מרפא של א''י ופילוסופיה יהודית. באותה שנה סיימתי את כתיבת שיטת הטיפול בה אני עוסק כיום ``אלפ-א``-מחברים אותך ליסודות בטבע: אדמה , מים , אויר ואש.

השיטה משולבת :פילו-תרפיה (פילוסופיה יהודית וריפוי) ופיטותרפיה (צמחי מרפא של א``י וריפוי) הרעיון מאחורי השיטה מבוסס על שם האדם. איבחון השם על בסיס היסודות (על פי משנתו של התנא ר` מאיר בעל הנס חז''ל). ניתן לראות בהרחבה בספר``מדרש תלפיות`` תוך מתן דגש על היסודות החסרים באדם.

ב-2003 יסדתי את חב` מרפא הבושם (בעזרת של פרפ` זהרה יניב ומשקעים חיצוניים.)בה אני מיישמים את חוכמת הרמב``ם ואת הנוסחה ``צמחי מרפא של ארץ ישראל מרפאים את אנשי א``י`` מאז פיתחנו מאות מוצרים, מהם בתחום הקוסמטיקה הטבעית וברפואה היהודית.

בין המוצרים המופקים בשיטת הפיטו-הומאופתיה :סבוני פנים וחפיפה - שמפו הדס, שמפו זרעי ענבים, שמפו אתרוג, שמפו וסבון מכל צמח מרפא בהתאם לסגולות של כל צמח וצמח, תוך מתן דגש על הפולקלור היהודי ארץ ישראלי. כמו כן ``מזון בריאות`` לעור ולפנים: קרמים מעולים על בסיס שמן דפנה (ער -אציל), אלוורה וצמחי מרפא, חמאת גוף, מי פנים ושמנים מצמחי מרפא איכותיים ( בדגש רוחני מובהק), מרקחות דבש יחודייות: מרווה ,אתרוגים, לוונדר, זוטא לבנה.

מרפא הבושם קיבוץ כברי 04-9952122 נייד 0505211607

זה המקום להודות להורי אידה ושלמה ז''ל שנפרדו מאיתנו והשאירו את חותמם כאן בחיי ובאופן פעילותי המקיפה בתחום נפלא זה של ריפוי בצמחי מרפא.אני מודה להשם יתברך שזיכה אותי לקחת חלק בלתת וכמובן להושיט יד ולעזור לכל אדם באשר הוא אדם.לא אשכח את רעייתי מיכל וילדי הנפלאים שמוכנים לנסות כל אשר אביהם רוקח, כמובן עלי לציין את חוג לקוחותי ,מזה עשור שהולך עימי כברת דרך ארוכה ולמד שצריך ולהעביר מפה לאוזן.
תודה
שמעון שמלה.

לחנות המקוונת שלנו.

למגוון מוצרינו כנסו לחנו המקוונת שלנו:

פעם ילד השדה ...!תמיד ילד השדה...!

פעם ילד השדה ...!תמיד ילד השדה...! ילד השדה - גדעון כפן / גדעון כפן
כשהילדים נמים
זה לא תמיד שהם רוצים לישון
הם לא רוצים לדעת.
כשהאצבעות עוברות
בתוך שערותייך הרכות
הן רק רוצות לגעת.

הייתי פעם ילד השדה
אף פעם לא בוכה
ורוצה הכל לשכוח.
לראות את העשב שגדל
איך נחל מתפתל
ובתוך חלום לשכוח.
כשהמחשבות עוברות בתחנות הראש מבלי לצפות
כמו מתוך קדחת. זרם של מלים סתומות
שוטף את הגבולות בין כן ולא אני רועד מפחד.

הייתי פעם ....

השיר מוקדש :לכל אוהבי הטבע ...!
לרעיתי וילדי הורי ואחי היקרים!
ובמיוחד לאבי ומורי שלמה שמלה ז''ל

 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז