סרפד-צמח מרפא

צמח מרפא סרפד

צמח מרפא סרפד צמח חד-שנתי ממשפחת הסרפדיים, שגובהו 20-70 ס"מ. הוא גדל כמעט בכל אזורי הארץ, ומעדיף בתי-גידול עשירים בחנקן. הוא נפוץ במקומות יישוב, באשפתות, במקומות נטושים, במקומות מרבץ לצאן ולבקר, בגינות ובצדי דרכים. גבעוליו זקופים, עליו נגדיים, דמויי ביצה, ומשוננים כעין המשור בשפתם. כל חלקי הצמח מכוסים בשערות המכילות חומר צורב. הפריחה בחודשים פברואר-מאי. הפרחים ערוכים על תפרחת דמויית שיבולת, המכילה פרחים נקביים וזכריים. צבע הפרחים ירוק. הפרי הוא זרעון שטוח. מועד האיסוף: דצמבר-מאי.
הסרפד נזכר בתנ"ך רק פעם אחת : "תחת הנעצוץ יעלה ברוש תחת הסרפד יעלה הדס"' (ישעיהו נ"ה, י"ג). רוב החוקרים תמימי דעים שהכוונה היא לאחד ממיני הסרפדים הגדלים בר בארץ. השם סרפד מציין את תכונת הצריבה של הצמח: צרב, שרף, סרף.
כל חלקי הצמח הירוקים נאכלים על-ידי ערביי הארץ, לרבות הזרעים שטעמם כשל שומשום. הצמח מקובל מאוד גם ברפואה העממית של ערביי הארץ - לריפוי עצירות בדרכי השתן, כאבי גב ופרקים, שטפי דם מהאף, פצעים ומורסות (פרונקלים), הרעלות קיבה, נשירת שערות, מחלות דם, אנמיה, קצרת (אסטמה), שלשול, דימום בפה, שטפי-דם ברחם ומחלות נשים אחרות.
אנו ב"מרפא הבושם" שקדו להכין עבורכם שמן סרפד מעולה באופן צמחי וניתן להזמינו במח' שמנים בכמות מוגבלת!השמן מכיל את רב תכונות הסירפד למעט העניין הצורב והלא נעים,במגע עם הצמח!

medicinal plants


 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז