הדס-צמח מרפא

צמח מרפא-ההדס

צמח מרפא-ההדס תיאור הצמח: שיח ירוק-עד ממשפחת ההדסיים, שגובהו 100-80 ס"מ. גדל בר בגליל, בכרמל, בגולן ובחרמון. כמו-כן מגדלים אותו כצמח נוי בגינות בתים ובגנים ציבוריים. גבעותיו מסתעפים לענפים צדדיים. העלים גלדניים, מסורגים או ערוכים בזוגות או בשלשות על כל מפרק. הפריחה בחודשים מאי-אוגוסט. הפרחים לבנים ופתוחים לרווחה. הפרי הוא ענבה עסיסית בצבע כחול-שחור. הפרי מזכיר, בצורתו, רימון זעיר. כל חלקי הצמח מדיפים ריח חריף ונעים.
מקורות ופולקלור: לראשונה נזכר ההדס בין ארבעת המינים, שנוטלים בחג הסוכות (ויקרא כ"ג, מ'). אבותינו היטיבי לתאר כל חלק בהדס בצורה מדויקת מבחינה בוטנית 0סוכה ל"ב, ע"ב). בהדס משתמשים כצמח בושם חשוב, עד כדי-כך שהאשכנזים קוראים לקופסת הבשמים בשם "הדס". אבותינו השתמשו בו גם לצרכים רפואיים: "תינוק בן חודש ועד בן שנה אמו מרחצתו וסכתו בשמן ומושחת את כל גופו בהדס יבש" (תשובות הגאונים, אס,, עמ' 162).
רפואה עממית: גם היום תופס ההדס מקום נכבד בין צמחי המרפא של ארץ-ישראל. מפאת קוצר המקום, נביא כאן רק את שימושיו הרפואיים החשובים: טיפול בגירויי עור אצל תינוקות, בנשירת שערות, בדלקות מעיים, לריפוי חבורות, ולהקלת עצירות וקצרת (אסטמה).
סכרת,לחץ דם,בעיות נפש ,הזעת יתר בכל חלקי הגוף!!
מוצרים מההדס:
טאלק הדסים-הזעת יתר
סבון/שמפו הדס-בעיות עור כללי,נשירת שיער,ניקוי פנים (עור שמן)
מרקחת דבש הדס-בעיות סכרת ,לחץ דם,חיטוי כללי
שמן הדס,קרם הדס ,סירום הדס מסכת הדס,מרקח הדס,פילנג הדס.

עור -בעיות עור-מחלות -נשירה-שיער-דם-סוכרת-לחץ דם-חיטוי

medicinal plants

צמחי מרפא הדס להשיג בחנות המפעל


 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז