הריון ולידה

הריון ולידה

השלב של לפני הריון הוא השלב הראשון בדרככם להיות הורים. לעתים אמנם ישנם מצבים של הריון לא מתוכנן. במידה וזהו המקרה אצלכם, אז בעצם "דילגתם" על שלב זה. לעומת זאת רבים הזוגות שמתכננים היטב ושוקלים בכובד ראש את רצונם להכנס להריון.

בשלב זה אתם נערכים לקראת ההריון. ייתכן ותעברו את שלב זה כמה פעמים: לפני ההריון הראשון, לפני ההריון השני וכך הלאה...
יש להבדיל בין המקרים הללו שכן כאשר אתם לפני הריון ראשון ישנם דברים רבים שאתם אינכם יודעים, ישנן בדיקות נוספות שעליכם לבצע: בדיקות סקר גנטיות, אשר נהוג לבצע אותן לפני הריון ראשון בלבד, אלא אם אתם מחליפים בן זוג כמובן ואז יש לבדוק שוב נשאות של מחלות גנטיות. ישנם דברים נוספים שצריך לבדוק והיערכויות נוספות שיש לבצע. אם למשל אתם מודעים לאיזושהי בעיה רפואית אצלכם או אצל בן זוגכם, זהו הזמן לטפל בבעיה. ישנן פעולות שעלולות להוות בעיות: עישון בהריון, שתיית אלכוהול בהריון, לקיחת סמים בהריון- זהו הזמן להמנע גם מפעולות אלו. יהיה זה גם נבון להקפיד על תזונה נכונה. אם ישנן בעיות פוריות כלשהן- עכשיו הזמן לנסות ולטפל בהן.

ייתכן גם כי יש לכם איזושהי בעיית הריון המונעת מכם להביא ילדים לעולם. במצב שכזה אפשר לשקול תהליך של אימוץ ילדים או פונדקאות. גם את המידע הזה תוכלו למוצא כאן ואפילו תוכלו להוריד את הטפסים הדרושים להתחלת תהליכים אלו. השגת הריון אינה עניין של מה בכך ולכן מצאנו לנכון לתת חשיבות גם לשלב של לפני ההריון, לעזור לכם ולתת בידכם את הכלים שיעזרו לכם להתמודד עם כל הבעיות שעלולות להתעורר ועם כל השאלות שיכולות לעלות.

אם אין זה הריון ראשון שלכם ייתכן ותהיו מעוניינים לתכנן ולקבוע את מין העובר שלכם. ישנן אמנם גישות בחברה האוסרות כל נסיון להשפעה שכזו. עם זאת אנו החלטנו לתת בידכם את כל הכלים, ולספק לכם את כל המידע. כך שאת ההחלטות אתם כבר תעשו בעצמכם.
נשים רבות בהריון או בזמן הנקה מוצאות עצמן מתמודדות עם חוסר מענה רפואי לבעיות רבות, פיזיות ונפשיות שמהן הן סובלות. בעקבות הביקוש הרב החלטתי להוסיף לאתר תוכן ספציפי יותר בנושא הריון, לידה והנקה מנקודת המבט הפיטותרפית-ריפוי בצמחי מרפא.
תוכלו למצוא כאן מידע על התהליכים המופלאים הקשורים בהריון, פיזית, נפשית, מנטלית ורוחנית. מידע על הכנה לקראת לידה, איך מתמודדים עם פחד מהלידה, , איך לעזור לגוף להתאושש מהר יותר לאחר הלידה, מידע על הנקה, איך מכינים את הגוף להריון, תזונה בזמן ההריון וההנקה, ירידה במשקל לאחר לידה, פעילות גופנית לנשים בהריון ולאחר לידה.

*שלב ההריון:
הריון מתרחש כאשר זרע הפרה ביצית והביצית מתפתחת לגוש תאים ההולכים ומתרבים במהירות.
גוש תאים הוא בעצם העובר העתיד להיוולד. כבר בשלב ראשוני של הריון ניתן לראות התפתחות של איברי העובר.
עם גדילתו של העובר נמתח גם הרחם וגדל מאד. גופה של האם עובר שינויים רבים במהלך הריון הבאים לידי ביטוי הן בצורה גופנית והן בצורה נפשית:

השפעה גופנית-
בזמן הריון הרחם גדל על מנת לספק את צרכיו של העובר המתפתח. עם גדילתו של העובר דופן הבטן נמתח.
גדילת הרחם גורמת ללחץ על איברים פנימיים, דבר אשר לעתים משפיע על פעילותם וגורם לתופעות שכיחות בהריון, כגון: השתנה מרובה, צרבת ובחילה. הבחילה נגרמת לרב כתוצאה מכמות גדולה של הורמונים המופרשת לדם במהלך הריון. הורמונים אלו הם אשר עוזרים לפקח על תהליכים בגוף האישה ההרה, כמו: גדילת השדיים כהכנה ליצירת חלב הדרוש לתינוק לאחר לידתו.

השפעה נפשית-
אותם הורמונים אשר עוזרים לגוף לקדם תהליכים במהלך הריון, לעתים גורמים למצבי רוח משתנים אצל האישה, כגון: רגשנות יתר, דיכאון, תחושת אופוריה.
במהלך הריון האם מזינה את העובר באמצעות השליה וחבל הטבור. השיליה היא זו אשר סופגת חמצן ומזון מדם האם ומעבירה אותם בעזרת חבל הטבור אל דמו של העובר (חשוב לציין שבמהלך הריון דם העובר אינו מתערבב עם דם האם). באשר להפרשות וחומרי פסולת של העובר, אף הם מועברים בעזרת חבל הטבור אל דם האם ומופרשים החוצה מגופה.

יש לשים לב כי במהלך הריון, חבל הטבור משמש ככלי המקשר בין האם לעובר ויכול לשמש לא רק להעברת מזון ולסילוק פסולת, אלא גם להעברת חומרי הגנה כימיים וכן גם חומרים מזיקים, כגון: סמים, אלכוהול, נגיף האדמת וכו'. לכן, בזמן הריון על האישה ההרה לשים לב למוצרים אותם היא צורכת, שכן מעתה ההשפעה היא לא רק על גופה, אלא גם על גוף העובר ואף על חייו.

טיפים כללי-הריון ולידה

*מותר ואסור בהריון

תקופת ההריון היא תקופה מאוד משמעותית עבורך ועבור תינוקך ובשל היותה כזו עליך להקפיד על אורח חייך. במהלך תקופה זו מתעוררות שאלות רבות כגון: מה כדאי לאכול? אילו תרופות מותר לקחת? מה מותר לשתות? מתי אפשר לטוס? האם מותר לקיים יחסי מין? ועוד שאלות רבות אשר חלקן מבוססות על אמונות תפלות ללא כל ביסוס רפואי ואשר חלקן נכונות וכדאי לדעת מה לעשות על מנת למנוע פגיעה עתידית בך ובתינוקך . בפרק זה ננסה עד כמה שניתן לענות על כל שאלותייך בנושאי אלו ....

אלכוהול :

ככלל שתיית אלכוהול במהלך ההריון לא רצויה, בפרט אם מדובר בשתייה באופן קבוע ובצורה רבה העלולה לגרום לפיגור שיכלי אצל העובר. מכיוון שהשפעת האלכוהול היא ארוכת טווח , אשה אשר צורכת באופן קבוע אלכוהול ושתתה במהלך שלבי ההריון הראשונים ולאחר מכן הפסיקה אין לדעת באופן וודאי אם הדבר לא גרם לפגיעה בעובר, לכן אם הנך מתכננת להיכנס להריון מומלץ להפסיק לצרוך אלכוהול.

(מותר - שתיה של כוס או שתיים של יין אדום / לבן לשבוע - CC120, אך שוב כפי שצויין כדאי להמנע לחלוטין)

סיגריות וסמים :

אסור !!!!!!!! יש להימנע באופן מוחלט מכל שימוש ואפילו הקטן ביותר לאורך כל שלבי ההריון.

הן הסיגריות והן הסמים עלולים לגרום לתינוקות לנזקים בלתי הפיכים :

עישון - לידה מוקדמת, עוברים הקטנים יחסית לגיל ההריון, התנתקות שיליה, ירידה בחמצון דם העובר ובשל כך לבעיות התפתחות, פגיעה בריאות העובר וזיהומים.

סמים - יכולים להוביל עד כדי מוות של העובר לפני הלידה או אחריה או לתינוק מכור לסמים.

אמבטיה :

אין כל מניעה להתרחץ ואף רצוי וכדאי, אין זה משנה אם הרחצה מבוצעת במקלחת או באמבטיה אין חשש שמי האמבטיה ייכנסו פנימה. אותה התשובה תקפה גם לאפשרות להיכנס לבריכת השחיה.

אך יש להימנע מרחצה בג'קוזי ובאמבטיות חמות מאוד (40-39 מעלות) בפרט בשליש הראשון של ההריון, מפני שנמצא קשר אפשרי בינן לבין מומים בעובר. כמו כן יש להימנע בעת הרחצה משימוש בשטיפה אינטימית.

ויטמנים ומינרלים :

מותר ואף רצוי ליטול. כיום משרד הבריאות ממליץ ליטול חומצה פולית כשלושה חודשים לפני כוונתך להיכנס להריון ועד לסיום ההריון וזאת על מנת למנוע מומים בעובר. כיום רופאים רבים רושמים לאישה ההרה כדורי ברזל, כי במהלך ההריון והלידה האישה מאבדת כשליש מכמות הברזל בגופה. לנשים צמחוניות בעלות תזונה לא מאוזנת מומלץ ליטול תוספי ויטמנים B12 ו - B6 . כמו כן אין מניעה לכל אשה ליטול כדור מולטי ויטמין בכמות של כדור ליום (זאת למרות שאישה אשר אוכלת באופן מאוזן אין לה צורך בנטילת התוסף), יש לשים לב להימנע מכמויות גדולות של נגזרות ויטמין A אשר עלול להזיק ולגרום למומים בתינוק.

אוכל :

אישה במהלך הריון צריכה לאכול באופן מאוזן הכולל את כל אבות המזון : פחמימות, שומנים וחלבונים. לצמחוניות מומלץ לאכול ביצים, קטניות, טופו, נבטים, שקדים ואגוזים. התצרוכת הקלורית המומלצת לאישה ההרה צריך להיות מחושב לפי משקל גוף כך שכל ק"ג משקל צורך בין 30 ל- 35 קק"ל ועל זה יש להוסיף עוד כ 200 עד 300 קלוריות. משקל הגוף במהלך ההריון עולה באופן תקין בין 6 - 16 ק"ג.

מומלץ במהלך ההריון לפרוס את הארוחות לאורך כל היום ע"י ארוחות קטנות כ - 6 ארוחות קטנות שלוש עיקריות ועוד שלוש ביניים. אשר אינן מעמיסות על מערכת העיכול. לגבי שתיית קפה ותה - אין מניעה לשתות אותם אך יש להימנע מצריכה מוגזמת של קפאין בכמות העולה על כמות של שתי כוסות ליום.

לאורך ההריון יש להימנע מאכילת ארוחות גדולות היוצרות עומס על מערכת העיכול וכן מאכילת מאכלים "סוכריים" כגון עוגות, גלידות עתירות סוכר, ממתקים וכמובן לא לצרוך סוכר רב במזון ומשקאות. מצב של יתר סוכר עלול לגרום לסכרת הריון ולעליה בהפרשת האינסולין בגוף, אך עם זאת יש לשים לב שלא רצוי לצרוך תחליפי סוכר לאורך ההריון לכן חשוב מאוד להקפיד על איזון.

אנשים רבים נוטים לחשוב שבמהלך ההריון את אוכלת בשביל שניים, אך זה לא נכון כיוון שהתינוק הוא רק יצור קטן אשר אינו צורך כמו אדם בוגר לכן נסי להימנע מאכילה "סתמית" אשר לא תורמת לך ולתינוקך (זיכרי כל מה שלא רואים עכשיו יראו אח"כ.....). בד בבד חל איסור מוחלט על עשיית דיאטה בעת הריון על מנת לא לפגוע בהתפתחות העובר.

פעילות גופנית :

לאורך ההריון כפי שהיתה גם לפניו היא דבר טוב ומבורך כשלעצמו, אך אם זאת חשוב שתהיי קשובה לגופך ותמתני את פעילותך עם התקדמות שלבי ההריון. אישה אשר לפני ההריון לא עסקה בפעילות גופנית אין סיבה שבמהלכו תנסה להיות ספורטאית, אך במידה והיית פעילה המשיכי בפעילותך תוך בקרה על מידת פעילותך. במהלך ההריון היכולת לעבוד במאמץ יורדת ולכן רצוי שקצב פעימות הלב אינו יעלה על 140 לדקה. כמו כן כדאי לעסוק בפעילויות נינוחות ומתונות כגון : הליכה, אופנים - בקצב מתון, פילאטיס, שחיה - אשר מנטרלת את קושי המשקל, התעמלות אירובית (להקפיד על קצב פעימות הלב) וכו'.

אסור - לאמץ את שרירי הבטן, מאחר שאלו אמורים להתרחב ולהימתח עם התפתחות ההריון.

נסיעות :

למעשה אין מניעה לנסוע או לטוס לאורך כל ההריון למעט מהשבוע ה - 37 שהחל ממנו קיים איסור מוחלט על טיסה. אך לאורך כל שלבי ההריון עדיף להיות באזור אשר במידה ויווצרו בעיות יהיה לנו למי לפנות על מנת לקבל מענה. כן חשוב לדעת שבעת הריון קיים מצב של קרישיות יתר אשר במצב של ישיבה ממושכת עלול לגרום לקרישי דם ולתסחיפים, לכן במידה והחלטתם לסוע לחופשה או טיול המצריכים נסיעה ארוכה כדאי לעצור מדי שעה ולחלוץ רגלים לפרק זמן של 10 - 15 דקות, גם במהלך טיסה יש לנהוג באופן דומה ומדי שעה לקום וללכת לאורך המטוס. במהלך הטיסה עלולה להיגרם נטיה להתייבשות, מצב של התייבשות עלול לגרום לצירים מוקדמים, על מנת למנוע מצב זה יש להקפיד על שתייה מספקת לאורך הטיסה.

* לגבי נשים אשר תפקידן הוא דיילות אוויר, מכיוון שדיילות חשופות לסכנות הטיסה (קרינה סולרית ועבודה פיסית קשה התווספות על הנקודות שציינו קודם) לאורך זמן. רוב חברות התעופה ממליצות על המשך עבודה על הקרקע לאורך ההריון.

יחסי מין :

אין מניעה מחיי מין מתחילת ההריון ועד סופו למעט הגבלות כאשר האישה מדממת, נמצאת בסיכון ללידה מוקדמת או עם סיבוכים בהריון.

ככלל כפי שיחסי המין היו לפני ההריון כך גם בהריון הם דבר רצוי וטוב אשר מקרב בין בני הזוג. למרות שהחשק המיני של האישה יורד עם התקדמות ההריון אין יחסי המין משפיעים על תוצאת ההריון ואינם גורמים להפלות, אך יש לשים לב שעם התקדמות ההריון על הזוג למצוא תנוחות שאינן יוצרות לחץ ישיר על הבטן כגון : תנוחת דוגי, כפיות, מסיונרית הפוכה (שהאישה מעל הגבר) וכל תנוחה העולה על רוכחם ואינה יוצרת מעמסה על הבטן.

לעיתים בעת/בעקבות קיום יחסי המין מופיעים התכווציות של שריר הרחם בעקבות חומר המצוי בנוזל הזרע. לרוב אין להילחץ מתופעה זו, אך במידה וההתכווצויות נמשכות מעל 20 דקות יש לגשת לבית חולים.

עבודה :

אין מניעה מלהמשיך בעיסוקייך הקודמים אך חשוב לקחת יותר פסקי זמן לאורך היום.

לעוסקת בענף הספורט שימי לב שאינך מעמיסה על גופך יתר על המידה ותהיי קשובה לו ולמגבלותייך.
באם את עוסקת בעבודה המצריכה ישיבה מרובה הקפידי מדי שעה לקום ולהסתובב כ- 10 דקות על מנת למנוע פגיעה במחזור הדם ויצירה של קרישי דם ותסחיפים.
באם את דיילת אוויר ראי התייחסות בתת קטגוריה נסיעות.
תרופות :

במהלך ההריון חשוב להימנע מלסכן את התפתחות העובר, מכיוון שהעובר והאם מחוברים זה לזו באמצעות חבל הטבור דבר אשר גורם למחזור הדם של האם לעבור אל העובר, צריך להימנע מתרופות העלולות להזיק לעובר.

לכן אם הנך בהריון או שאת מתכננת להיכנס להריון התיעצי עם הרופא לגבי נטילת תרופות כולל תרופות ללא מרשם. מקובל כי נשים רבות במהלך ההריון נוטלות טבליות ברזל למניעת אנמיה.

כמו כן מומלץ שלא לעשן ולצרוך אלכוהול בזמן ההריון, שכן זה עלול לסכן את העובר ולפגוע בהתפתחותו התקינה.

נטילת משככי כאבים - בנטילה חד פעמית לא קיימת בעיה.
אנטיביוטיקה - ככלל יש להיוועץ עם רופא הנשים המטפל לפני נטילת אנטיביוטיקה מכל סוג שהוא. רוב תכשירי האנטיביוטיקה מותרים לשימוש החל מהשבוע ה- 17 מאחר שהעובר בנוי כמעט לחלוטין בשלב זה , אך יש סוגים שאסורים לאורך כל ההריון.
תרופות נגד אפילפסיה - אישה אשר חולה במחלה זו חשוב שתימנע ככל הניתן מקבלת התקפים לאורך ההריון על מנת למנוע פגיעה בבריאות העובר. כיום מצויות בשוק תרופות אשר אינן פוגעות בעובר והאישה ההרה יכולה להמשיך ליטול אותן לאורך ההריון ללא סיכון, אך יש לשים לב ולהתייעץ עם הרופא המטפל לפני נטילת התרופה ובכל נקודה שבה את חשה שדברים אינם כשורה.
תרופות נגד סכרת - מכיוון שישנן תרופות המותרות וכאלו האסורות יש להיוועץ עם רופא לגבי התרופה הנלקחת.
תרופות פסיכיאטריות - לרוב מומלץ להמשיך להשתמש בתרופות אלו גם לאורך ההריון, אך יש להיוועץ עם רופא לפני המשך הטיפול או הפסקתו.
לא מומלץ ליטול תרופות נגד יתר לחץ דם

*תפרים לאחר לידה – כל הפטנטים להקלה לאחר אפיזיוטומיה, ניתוח קיסרי ותפרים לאחר קרע ספונטני

מים:

לשטוף המון פעמים במים פושרים. כמה שיותר פעמים. בזמן שעושים פיפי לשפוך במקביל מים חמימים למניעת הצריבה. שטיפות מרובות במים, רובן ללא סבון עוזרות מאד להחלמה מהירה. כששוטפים – סבון פולידין. כל ביקור בשירותים, כדאי לסיים בשטיפה של מים חמימים. אפשר גם להשתין במקלחת (אם כואב לשבת על האסלה) בעמידה או באמבטיה (בישיבה על הדופן), ולהזליף עם הטוש.
ניתן לעשות אמבטיות מקומיות (בגיגית) עם כמה גרגרי קאלי, או בתוספת שמנים אתריים (פירוט בהמשך) או חליטות צמחים (גם פירוט בהמשך)


קור:

פדים עם מגנזיום סולפט
לבקש מהרוקח 50 גר` מלח אנגלי. להמיס כף בחצי כוס מים ולשפוך את התמיסה בחלקים שווים על תחבושות לדימום כבד. להקפיא, ולהשתמש כמו בתחבושות רגילות. הפטנט הכי זול


קונדומים קפואים

ממלאים בלא הרבה מים ומשכיבים על משטח ישר בפריזר. עוטפים בבד גאזה ומניחים בתוך הפד. אפשר גם להשתמש בבלונים.
קולד-פד
פדים קרים עם אמוניום ניטראט. מתקררים באמצעות ריאקציה כימית שמופעלת בתגובה לפעולת סחיטה של הפד
*משחת הרגעה צמחי מרפא
משחה המבוססת על צמחי מרפא המתאימה להתמודדות עם טראומות גופניות ונפשיות. למריחה ישירה על התפרים. ניתן גם לקחת טיפות דרך הפה.

*סירום גירניום
מתאימה לתפרים, חתכים, טחורים.
*סירום טיון דביק
משחה רפואית לחיטוי ולטיפול בחתכים שטחיים. מורחים ישירות על התפרים

* מרקחת דבש
למרוח ישירות על התפרים. (בשילוב שמנים צמחיים דונג דבורים אשחר,לבנדר ואלמוות הכסף.
שלושה צמחים שידועים ביכולתם לטפל בנפיחויות ובכאב כתוצאה מחתכים ויכולים לזרז את ההחלמה. מגיעים בצורות רבות: קרם, משחה, ג`ל, ,בנוסף ניתן לשלב משחת קלנדולה מתאימה גם לטיפול בתפרחת חיתולים של התינוק. אלמוות הכסף שמן צמחי ניתן לקחת בטיפות ניתן להשתמש בעלי צמח גירניום לימוני להכנת חליטה חזקה (כף בכוס מים רותחים), לסנן ולהוסיף למי השטיפה או לאמבט מקומי (בגיגית).


*שמנים צמחיים (לא אתריים)
דם המכבים, אלמות הכסף, לבנדר, גירניום לימוני , קלנדולה (ציפרני חתול),אשחר,. השמנים הצמחיים של מרפא הבושם נחשבים לטובים מאד.
ניתנים לטפטוף ישירות על התפרים .


אתרוג משלוב- לתפרים

על בסיס אתרוג קלנדולה, אשחר רוסי, לאיחוי וריפוי חתכים ותפרים. אנטיספטי, מתאים לחתך לידה (אפיזיוטומי) ולשיקום קרעי לידה, לאיחוי מהיר של הרקמות והרגעת כאבים. מתאים גם לשימוש לאחר ניתוח קיסרי, וכעזרה ראשונה בבית.
תכשיר מיועד גם בטיפול בחניכיים.ועוזרת להגלדה יפה יותר של צלקות לאחר ניתוח.


*טחורים-פיגם וטיון דביק
"מתנה" שמגיעה פעמים רבות לאחר לידות לא קלות. , משחת פהטחורים צמחי מרפא של מרפא הבושם ניתן לשלב יחד עם סבון צמחי קמומיל.

טיפים לשמירה על עור בריא וזוהר

טיפים לשמירה על עור בריא וזוהר

וגם מתנה לכל גולשת...

רוצה לשמור על עור מתוח וזוהר, אך ללא התערבות פלסטית? ובכן, הכול בידיים שלך...
אנחנו כאן בשביל להציג לך את הדרכים לשמירה על עור פנים מתוח וצעיר בלי ניתוח!
הקיץ כבר בפתח, והשמש מזמינה לצאת החוצה. אבל יחד עם ה- welcome הגדול, חשוב לשמור על העור שלנו בריא ויפה. חב' מרפא הבושם בקיבוץ כברי מציע כמה טיפים המשלבים צמחי מרפא וקוסנטיקה טבעית כדי שגם העור שלנו יעבור את הקיץ בשלום:

1. הזהרו מהשמש
השמש הינה האויב הגדול ביותר של העור. ככלל, האנטי אייג'ינג הטוב ביותר הינו הגנה מהשמש, כיוון שככל שהעור נפגע פחות, הוא מזדקן פחות ויודע להתגבר טוב יותר על נזקי העור והזמן. כיום ידוע כי למקדמי הגנה כימיים ישנה השפעה מזיקה לגוף לטווח הארוך, ולכן חשוב להשתמש במקדמי הגנה בעלי הגנה פיזיקילית. לשם כך פיתחו בבמרפא הבושם קרם הגנה
פיזיקלי עם אפקט המראה, כך שהקרניים מוחזרות ואינן חודרות לעור. הקרם הוא היפואלרגני ומתאים לכל הגילאים, אפילו לתינוקות! מוצר נוסף בסדרה הינו ה"קרם הריון"- קרם המשלב קרם יום, דמי מייק אפ ומקדם הגנה להגנה מרבית ולנוחיות מקסימלית כך שהוא מאפשר לך להראות מטופחת ומוגנת מנזקי הסביבה.

2. שתו מים
המים מסלקים גורמים רעילים מהגוף, ומקנים לעור לחות ורעננות ולכן יש להקפיד לשתות לפחות 8-12 כוסות מים מינרליים ביום.

3. איכלו נכון
מחקרים רבים הוכיחו כי קיים קשר הדוק בין המזון שאנו צורכים לבין מצבו של העור. תזונה נכונה משפיעה באופן ישיר על מראה העור ועל יכולתו לתקן את עצמו. חשוב לגוון ולאכול מכל סוגי המזונות הקיימים, ולהמנע מצריכת מוצרים המכילים חומרים משמרים או צבעי מאכל. צרכו ירקות ופירות בצבעים שונים,ובמיוחד אלה שמכילים ויטמין A (ירקות ופירות כתומים וירקות עליים ירוקים) וויטמין C (פירות הדר, קיווי, כרוב). חשוב לשלב בתפריט ויטמין E - נוגד חמצון חשוב לגוף, אשר ניתן למצואו בשמנים צמחיים, דגנים מלאים וקטניות. יש להקפיד לצרוך 2-3 מנות דגים בשבוע כמקור לחלבון, ובעיקר דגים מהים הצפוני כמו סלמון, טונה והליבוט. המכילים כמות גדולה יחסית של חומצות שומן מסוג אומגה 3, שלהן השפעה מיטיבה על העור. השתדלו להמנע ככל האפשר מצריכת שומנים מוקשים (כגון מרגרינה) וסוכרים עמילנים (תפו"א, לחם, אורז וכו'...)
ומהן הכמויות הרצויות? ובכן, יש לאכול 3 ארוחות גדולות ו-2 ארוחות קטנות (כ-1/3 מגודל הארוחה הגדולה). בארוחה הגדולה יש לצרוך מנה עיקרית בגודל כיפת כף היד הכוללת חלבונים רזים (מוצרי חלב עד 5%, חזה עוף, כתף בקר...), מנת פחמימות (תפו"א, פסטה, אורז...) בכמות של אגרוף, פירות וקטניות (שעועית, חומוס, פול, סויה...) בכמות של שני אגרופים, וירקות בצבעים שונים בכמות של 6 אגרופים. בנוסף לכך בכל ארוחה יש לצרוך כף של שמן מהצומח (שמן זית/ קנולה, אבוקדו, טחינה...).

4. שימרו על נקיון הפנים
הקפידו על ניקוי יסודי של אזור הפנים והצוואר מגורמי זיהום חיצוניים, איפור ועודפי שומן המופרשים מהעור. מומלץ להשתמש בתחליב לניקוי שכן הוא משלב את הניקוי עם הענקת לחות לעור.
שימוש בקרם הניקוי של מרפא הבושם- לניקוי יסודי וללחוח העור, בשילוב עם מי הפנים של מרפא הבושם עם הפילינג העדין- לתחושת רעננות, להסרת תאים מתים ולהשלמת תהליך הניקוי של העור, יגרמו לפנייך להראות נקיים, רעננים, זוהרים ובעלי מרקם אחיד.

5. המנעו מלחץ
מצבי מתח, לחץ אי שקט וחוסר שינה גורמים לעור לייצר כמויות מוגברות של קורטיזון, הפוגם בכושר ספיגת הויטמינים והמינרלים החיוניים לעור וגורם לדילול במאגרי הויטמין C, הקטנים ממילא בגופנו. כל אלו מאיצים את הזדקנות העור ואת היווצרות הקמטים.

6. המנעו מעישון ואלכוהול
העישון גורם להפחתה ניכרת ברמות ויטמין C בדם, שהוכח כחיוני לייצור קולגן חדש, ואף תנועות היניקה של הסיגריה יוצרות קמטים סביב השפתיים ולעתים גם בלחיים. צריכה מופרזת של משקאות אלכוהולים פוגעת בכושר הטבעי של הגוף לספוג ויטמינים ומינרלים, וכן מדללת את ריכוז הוויטמינים הקיים בגוף.

7. הענקת לחות והזנה לעור
ע"מ להעניק לעור את הלחות וההזנה הדרושים לו למראה רענן, זוהר ובעל מרקם רך, יש להקפיד ולהשתמש בתכשירי לחות והזנה איכותיים. בעלי עור רגיל עד שמן-ניתן להסתפק בקרם לחות במרקם עדין ולא שומני, הנספג מיד בעור. קרם הלחות של מרפא הבושם, אשר יעילותו מירבית, הינו קרם במרקם קליל המספק לעורך לחות למשך שעות רצופות.
בעלי עור רגיל עד יבש, או עור הנוטה להתקלפויות- יש למרוח קרם לחות במרקם עדין, ולאחר מכן להזין את העור בקרם עשיר. הקרם העשיר מסדרת "קרם הריון" מכיל צמחי מרפא , חומצות שומן חיוניות מקבוצת אומגה וכן מיצוי צמח האתרוג אשר תורמים לשמירת הלחות הנדרשת בעור, ומקנים לעור תחושת רכות, חיוניות וגמישות.

8. שינה רצופה ועמוקה
במהלך השינה מופרש הורמון הגדילה, שיש לו תפקיד חשוב ביכולת הבנייה והחידוש של רקמות השרירים והעור. ע"מ לעודד את הפרשת ההורמון יש להקפיד על לפחות 7 שעות שינה רצופות.

9. אימון גופני
בעת ביצוע פעילות גופנית מופרש אסטרוגן, אשר משפיע רבות על מרקמו של העור. בעקבות הפעילות עולה ריכוז ההורמון בדם ונשאר גבוה כשלוש שעות לאחר האימון. ע"מ לשמור על רמתו הגבוהה של ההורמון יש להקפיד על ביצוע פעילות אירובית ופעילות לחיזוק השרירים במשך שלוש-ארבע פעמים בשבוע.

10. טיפוח הצוואר והעיניים
העור מסביב לצוואר ולעיניים דק פי 3 מהעור בשאר חלקי הגוף, והוא חשוף במיוחד לנזקי הסביבה לכן חשוב במיוחד להעניק לאזורים הללו את הלחות וההזנה האופטימלית עבורם. החל מגיל 18 יש למרוח בכל ערב קרם עיניים וצוואר, על מנת למנוע את היווצרות הקמטים ורפיון העור באזור. החל מגיל 30 מומלץ להשתמש בקרם עיניים המותאם במיוחד למניעת קמטים, כדוגמת קרם העיניים נגד קמטים של "מרפא הבושם", קרם זה מכיל קומפלקס ייחודי של לחותנים וצמחי מרפא, המסייעים לבנייה מחודשת של תאי העור ולהחלקת העור ומיצוקו.

11. תוספי תזונה
טיפול בעור הפנים צריך להתבטא גם בטיפול פנימי. זה כבר מזמן לא סוד שמצב העור והשיער שלנו משקף את מצבנו הבריאותי, ושלא די בטיפוח חיצוני של העור כדי לשמור עליו. כדי להגיע למצבו האופטימלי, יש להעניק לעור את כל המרכיבים הבריאותיים החיוניים לבריאותו.
ע"פ מחקרים רבים נטילה קבועה של תוספי מזון תורמת להאטת הליך ההזדקנות בעור ולהיווצרות קמטים, ואף תורמת לשיפור מצבם של קמטים קיימים. כמוסות סבוקלם לעור בריא מכילות צמחי מרפא, ויטמינים ורכיבים נוגדי חמצון (אנטי אוקסידנטים) המגינים על העור מפני נזקי הסביבה, מאיטים את הזדקנות העור ומחזירים לעור את חיוניותו ורעננותו.

מעוניינים לקבל טיפים נוספים לטיפוח העור, ולהנות מדוגמיות ממבחר מוצרי מרפא הבושם?
הירשמו עוד היום ל"פורום מרפא הבושם"

 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז