ערבה לבנה-צמחי מרפא

ערבה לבנה -צמח מרפא

ערבה לבנה -צמח מרפא ערבה לבנה
_______________
הערבה זכתה להימנות עם ארבעת המינים, אשר מברכים עליהם בחג הסוכות: "ולקחתם לכם ביום הראשון פרי עץ הדר כפת תמרים וענף עץ-עבות וערבי-נחל" (ויקרא כ"ג, מ'). שכן הכהנים והאל כימאים דאז ידעו מראש את פעילות הנפלאים בדם שכן מחקרים מורים שבערבה קיים אספרין בעיקר בקליפה. אגב ממציא ומגלה ההאספרין הטבעי לדילול הדם גליה אותו בראשית העצי הערבי הנחל ומעצי הצפצפה . אבותינו ניצלוה גם לתעשייה, בעיקר לקליעת סלי נצרים: "והעניים מביאין אותם בסלי נצרים של ערבה קלופה" (ביכורים ג', ח').
רפואה עממית: היא מקובלת מאוד ברפואה העממית של הערבים היושבים בבקעת הירדן – כתרופה לשיכוך כאבים, להורדת חום, נגד עצירות בדרכי השתן, דלקות שקדים וחניכיים, פריחות וכוויות על העור, חבורות ופצעים.שמן הערבה נירקחת לפי הזמנה בלבד וזאת על מנת לשמור על טרייותו המלאה בעיקר לחולי לב או חולים לאחר שבץ מוחין הסובלים מבעית דם וקרישי דם .השמן כשר לשימוש פנימי וחיצוני ונמצא יעיל בעיקר לבעיות הנ''ל:
חבורות ופצעים, מרגיע כאב, הורדת חום, שקדים וגרון, נגד חסימות בדרכי השתן, דילול הדם, מים בריאות.

הערבה -מקור לאספרין טבעי

אספירין וירידה בתחלואה מסרטן המעי הגס
מחקר חדש קובע כי צריכת אספירין במינון נמוך במשך חמש שנים לפחות תורמת לירידה של 43% בסיכון לתחלואה בסרטן המעי הגס. המחקר מתפרסם לרגל חודש המודעות לסרטן המעי הגס המצוין בישראל ובעולם כולו ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן.

פרופ' גדי רנרט מנהל המרכז הארצי לבקרת סרטן ושירות הייעוץ הארצי לסרטן משפחתי בשירותי בריאות כללית ויועץ האגודה למלחמה בסרטן, אשר עומד בראש המחקר, מציין כי: "בשנים האחרונות הוסטה תשומת לב רבה לדרכים למניעת סרטן המעי הגס. בנוסף להתנהגות שהוכחה כמונעת ואשר במרכזה ריבוי פעילות גופנית, ריבוי צריכת ירקות ופירות והמעטה בצריכת בשר אדום, נעשה מאמץ לזהות תרופות אשר ביכולתן למנוע סרטן המעי.

אחת התרופות החשובות בתחום זה היא האספירין, תרופה המוכרת לרפואה מזה עשרות שנים וניתנת כיום במינון נמוך במיוחד למניעת מחלות לב.
במחקר אפידמיולוגי המתבצע בצפון הארץ נמצא כי צריכת אספירין במינון נמוך במשך חמש שנים לפחות תורמת לירידה של 43% בסיכון לתחלואה בסרטן המעי הגס. במחקר זה משתתפים כיום כבר למעלה מ- 6,000 איש, כמחציתם חולים בסרטן המעי ומחציתם בריאים ההשפעה המגנה של אספירין נמצאה גם בכלל האוכלוסייה וגם בפלחים של האוכלוסייה שבהם ניתן לזהות תופעות גנטיות המעלות את הסיכון לסרטן המעי.

בניתוח נתוני המחקר נמצא כי אנשים שצרכו גם אספירין וגם תרופות להורדת שומנים בדם וכן צרכו כמות גדולה של ירקות ועסקו בפעילות גופנית סדירה, היו בעלי סיכון נמוך בכ - 80% לחלות בסרטן המעי לעומת אנשים שלא נקטו בהתנהגויות אלו".
ואין ספק שעדיף לקחת מקור "אספרין טבעי" המופק ע''י שמן הערבה הלבנה מחלקי העץ ומהקליפה בפרט!
אז זיכרו :צמח מרפא -ערבה לבנה מקור לאספרין טבעי!

 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז