כינים-צמחי מרפא

ניים ל-כינים תכשיר כינים יעיל ביותר!

ניים ל-כינים תכשיר כינים יעיל ביותר! ניים ל-כינים
----------------


כעת בתקופת החורף עם השהייה הממושכת בחדר סגור , בבית,בגן בביה''ס עולה גם השכיחות להימצאותם של כינים וביצי כינים בילדים - הכוללת את תופעות הגרד הידועות.

הורים רבים נמצאים אובדי עצות מול העמידות ההולכת וגדלה של הכינים משנה לשנה לתכשירים השונים הקיימים בשוק. תמצית טהורה לטיפול בכינים של מרפא הבושם השתדרגה אף היא לאחרונה כאשר התווספו לה 30% של שמן נים Neem oil- גירניום לימוני 30% שמן זית 40% אורגני טהור. התמצית החדשה-ניים ל-כינים לטיפול בכינים של מרפא הבושם נמצא בשימוש כבר מספר חודשים והתוצאות בשטח מראות על יעילות רבה בטיפול באופן טבעי ובטוח.

עץ הניים הגדל בהודו משמש את הרפואה ההודית מאות שנים לטיפול וחיטוי מזהמים שונים בהם פטריות וחיידקים שונים ונפוץ לטיפול בכינים בהודו. פעילות הניים הוכחה ונמצאה יעילה במיוחד לחיסול הכינים וביצי הכינים תוך פרק זמן קצר.

לטיפול במצבים עקשניים במיוחד - יש לעסות את הקרקפת היטב באמצעות התמצית ניים ל-כינים בלילה לפני השינה (ניתן גם "לחפוף" מעט את השיער – ללא מים) ולשטוף לאחר כשעה. הטיפול המומלץ הוא למשך 3-4 לילות רצופים.
החודש מבצע תמצית ניים ל-כינים לטיפול מיידי ויעיל!

במחיר מיוחד של 150 ₪ בלבד (50סמ"ק).מתאים לכל המשפחה ומספיק לשנה .(לכל המזמין עד סוף חודש דצמ' שמפו הדס -רוזמרין ב-50% הנחה)

מח' הזמנות:04-9952122

כינים -כינמת

כינים -כינמת כינים-כינמת
כיני ראש :

בעית הכינמת מהוות את אחד המטרדים הגדולים ביותר עבור הורים . הטיפול דורש השקעה ומעקב ואינו מבטיח שבעוד שבועיים לא תתרחש שוב הדבקה. הורים רבים מפחדים אפילו לספר על המצב כיוון שהוא כביכול משליך על רמת ההגיינה בבית. כינים קיימות בכל שכבות האוכלוסיה בכל המגזרים ובכל הגלאים (למעט כאלו שיש להם גולגולת מושלמת ויפה ולכן אלוהים חנן אותם בקרחת כדי שכולם יוכלו להנות) ואפילו אצל ילדיהם של רופאים ומי שעדיין לא מאמין מוזמן לעיין בספר "הכינה נחמה" .פרק זה ידון בכינים וכיצד ניתן לטפל בהם.

הערה : כיני ראש הן סוג של טפיל יחודי לבני אדם ואינן קיימות בבעלי-חי מבעלי-חי שונים לא ניתן להדבק בכיני-ראש. כני ראש שונות לחלוטין מכיני הגוף ואין קשר בין השתיים.

נא להכיר – הכינה מחזור חיים .
כינים מכונות בלטינית Pediculus capitis ולמרות שהן אינן מזיקות לחלוטין במעשיהן (לא מעבירות מחלות לא עושות רעש ולא משאירות לכלוך) הן כן גורמות לתגובה ביחס הפוך לגודלן ולהוצאות כספיות ניכרות בנסיון הנואש להכחידן.

רוב הדבקות הכינים הן בגילאי 5-10 ובבי"ס יסודיים יש מחקרים שהראו הדבקה בעד כרבע מהילדים. באוכלוסיה הכללית בין אחד לשלושה אחוז מהאנשים נושאים על ראשם כינים.

הכינים ניזונות מדם אותו הן מוצצות מעור הקרקפת. בזמן פעולה זו הן מחדירות לאיזור העקיצה שדרכה נמצץ הדם רוק היוצר תחושת גרד או עקצוץ בחלק מהמקרים.

אורך חיי הנקבה לאחר ההפריה הוא כחודש ובמהלכו הכינה הנקבה מטילה עד 6 ביצים ליום. הביצים מודבקות לשערות בסמוך לקרקפת ובתחילה הן שקופות . לאחר 7 ימים בוקעות הכינים והביצים הופכות לבנות וכך קל יותר לזהות אותן. גודל ממוצע של ביצה הוא כמ"מ בודד. לאחר יציאתה מהביצה גדלה הכינה במשך כ-10 ימים ומגיעה לגודל סופי של 3-4 מ"מ . בשבעת הימים הראשונים לאחר בקיעתה הכינה איננה עוברת אף-פעם למאחסן חדש . רק לאחר הגעתה לגודל מלא מתחיל הכינה להתרבות בשלב זה מתחילה גם הטלת הביצים.

כמה כינים ניתן למצוא על ראשו של מי שמודבק ?
חלק גדול מההורים מדמיין גדודי כינים הרוחשות השערו של הילד . לרוב המציאות מעט יותר אופטימית. בהדבקה ממוצעת יש על הראש עד 10 כינים וחלקן הגדול עדיין קטנות וטרם הגיעו לבשלות.
איך נדבקים ?
לרוב במגע ישיר ראש לראש . למרות שמקובל להניח שניתן להדבק במגע עקיף דרך מסרקים כובעים וכו עדויות משמעותיות לכך לא ממש מופיעות בספרות הרפואית. הכינה הבוגרת יכולה לשרוד בערך יומיים וקצת שלא על הראש אך היא כנראה כבר נטולת יכולת להעמיד צאצאים כבר לפני ,כך שחלון ההזדמנויות של כינה להדביק משהו בדרך עקיפה אינו רחב.

כינים אינן "קופצות" מראש לראש אין להן יכולת תעופה וכיוון שהן יחודיות לבני אדם לא ניתן להדבק מבעלי חיים שונים- גם אם יש להם הרבה שיער. ( יש לשים לב מדובק בכיני ראש ולא בפרעושים קרציות ושאר ירקות). מענין לציין שבנות נוטות יותר להדבק מבנים.

מה סימני ההדבקה ?
לעיתים הילדים מדווחים על דגדוג והרגשה של "משהו" שהולך בתוך השיער. לעיתים יש תחשות גרד ועקצוץ בעור הקרקפת. תחושות אילו יוצרות לעיתים גרד קשה ובבדיקת הראש ניתן למצוא סימני גרד עד כדי פציעה של העור. גרד חוזר באיזורים אילו עלול ליצור זיהום מקומי והגדלת בלוטות לימפה תגובתית לזיהום באיזור העורף .
איפה ניתן למצוא את הכינים ?
המקומות השכיחים יותר הם על הגולגולת באיזור שמאחורי האוזניים ובאיזור קו השיער של הצואר באיזור העורף.

מה המשמעות של מציאת ביצים על השיערות ?

כאמור, רוב הביצים שנצליח לראות כבר בקעו, אילו שעדיין לא בקען קשות לראיה ושקופות. בנוסף כיוון שהביצים מוטלות ומודבקות לשיער קרוב לגולגולת ביצים הנמצאות במרחק גדול מהגולגולת הן קליפות ביצים שבקעו בעבר ורק נשארו מודבקות לשיער. מקובל להניח קצב גדילת שיער של ס"מ אחד בחודש כך שביצים הרחוקות מהקרקפת יצביעו על הדבקה ישנה ולא על מה שמתרחש כרגע . עובדה זו יוצרת טעויות רבות בזיהוי מי שבאמת מודבק ומי שהיה מודבק . למשל ילד שטופל כנגד כינים לפני 3 חודשים יכול עדיין לשאת את קליפות הביצים הישנות על ראשו אך מציאותן שם אינו מלמד על הדבקה.
אז איך מאבחנים ?
הדרך היחידה לאבחון נטול טעות היא מציאת כינה חיה נושמת ומתרוצצת אי שם בין שערות הילד. מציאת ביצים רבות במרחק שאינו עולה על 6.5 מ"מ מהקרקפת הינו מדד מקובל אף הוא אבל נמצא שכשני שליש מהמקרים הללו אינם מודבקים אף הם בכינים.

שאלת המשך מתבקשת היא כיצד מוצאים את הכינים – מקובל להניח שבהסתכלות ישירה תוך פשוק השיער לכאן ולכאן. מסתבר ששיטה זו פחות טובה מסרוק השיער במסרק צפוף המיוחד לנושא. סירוק במסרק טוב פי 4 בזהוי כינים ולפי אחד מהמחקרים מהיר פי 2. בעזרת מסרק ניתן גם למצוא ביצי כינים בקלות יתרה. סירוק עם שיער רטוב מקל על הפעולה עיתים ובמיוחד בבעלי שיער ארוך וסבוך. הסירוק צריך להתבצע באופן יסודי על כל הראש ,להתחיל בבסיס השיערה ועד לסופה ויש לבדוק את שיני המסרק בסיום כל פעולה. הכינה הראשונה מתגלה בשיטה זו לרוב תוך דקה או שתיים מתחילת הסירוק.

יש להדגיש שמציאת ביצי כינים המרוחקות מהקרקפת איננה מצביעה על הדבקה בכינים . אם נטפל בכל ילד שעל ראשו ביצי כינים ישנות הרי ש-7 מתוך 10 ילדים יטופלו בחינם וללא צורך.

איך בדיוק מסרקים ?
לאחר שהראש רטוב מברישים היטב עם מברשת להתרת קשרים ואם יש צורך ניתן אף לשמן מעט. ואז עם מסרק צפוף המיועד לנושא מתחילים לסרוק מבסיס השיער עד לקצה השיער ולאחר כל סרוק בודקים על המברשת – בעין או בעזרת טישו לבן האם נמצאו בימים או כינים חיות. יש לשים דגש לאיזורים בהם הכינים נמצאות באופן קלאסי.

אז גילינו – איך מטפלים ?

אז  גילינו –  איך מטפלים ? אז גילינו – אז איך מטפלים בבעית הכינים?

3.אפשרויות בסיסיות עומדות בפני המטפל (בהנחה שרוצים להשאיר את השיער על ראשו של הילד ): טיפול מקומי בשיער בעזרת חומר קוטל כינים,סירוק או טיפול סיסטמי (כלומר לקיחת תרופות דרך הפה) או שילוב של האפשרויות השונות. נסקור את האפשרויות אחת לאחת.

סירוק : ההגיון מאחורי הסירוק הוא שאם מסלקים את כל הכינים הבוגרות וכן את הביצים ואת הכינים הצעירות תוך שבוע (זמן ההבשלה המירבי של ביצה ) לא יוותרו כינים על ראשו של הילד. זוהי משימה יחסית קלה בגיל של עד שנתיים (בו השימוש בקוטלי הכינים השונים אינו מומלץ) אך בעייתית יותר בילדים גדולים בעלי שיער רוך. יש לסרק כל 3 ימים (כחצי שעה על פעם) ולמשך שבועיים אחרי מציאת הכינה החייה האחרונה .לאחר מכן כדאי להמשיך לסרק פעם בשבוע לוודא שאין הדבקה חוזרת או כישלון של הטיפול.יעלות ההצלחה של הטיפול היא כ-40 אחוז והיא נמוכה משמעותית מהיעילות בטיפול ע"י קוטלי כינים לבד או שילוב של סירוק עם קוטל-כינים. קיימים בשוק חומרים האמורים להחליש את הקשר בין ביצי הכינים והשיער. יתכן והם עובדים אך מחקר מסודר לא פורסם בנושא. שימוש במשמן לשימון השיער יכול להקל על מלכת הסירוק (שמן זית מקובל בחוגים מסוימים) אבל סירוק של שיער רטוב שהוברש טרם לכן לרוב אינו בעייתי.

טיפול מקומי בקוטלי כינים : ישנם מספר חומרים פעילים הידועים כרעילים לכינים וביציהן ולא לבני אדם. כמובן שבמהלך השנים פתחו הכינים תנגודת לחלק מחומרים אילו ולכן מומלץ טיפול ממושך ולא חד פעמי כי רוב התנגודת היא של הביצים שעדיין לא בקעו ולכן מטפלים במרחק של כשבוע ע"מ שכל הביצים תבקענה.

ישנם מספר חומרים פעילים וכיוון שישנה עמידות לרוב החומרים בחלק מהתכשירים יש שילוב של מספר חומרים פעילים לצורך שיפור יעילות הטיפול. הטיפול בשמפו אינו מומץ עקב הדילול הרב של החומר בזמן השטיפה ולכן עדיפים תמיסות בהן משתמשים על שיער יבש.

טיפול סיסטמי : טיפול זה שמור רק למקרים קשים בהם לא ניתן להתגבר על הכינים בשום טיפול אחר. ההגיון מאחורי מתן תרופות דרך הפה הוא שהכינים מתקיימות על מציצת דם וכך ניתן להגיע עם תרופה לכינה. טיפול זה הינו נדיר מאוד ולרוב אין בו צורך.

טיפול אלטרנטיבי :ראשית בצמחי מרפא פעילים כגון:בזיל שומר,האזוב,הרוזמרין,הער אציל,הקורנית,האורגנו הפראי ועוד.
ישנם מספר תכשירים אלטרנטיבים בעלי יכולות לקטילת כינים. במחקרים שנערכו כאן בארץ נמצא שיעילות תכשירים אילו דומה ואינה נופלת מאילו של התכשירים הרפואיים. לשמחתי זהו אחד התחומים היחדים שבו נערך מחקר טוב המראה את יכולתו של טיפול שאינו תרופתי. הורים רבים המבקשים להמנע משימוש בחומרים "כימיים" שונים יכולים להעזר בסוג זה של טיפול שאינו נושא בחובו כל נזק . במידה והטיפול נכשל תמיד ניתן לעבור לקוטל כינים "תרופתי".
ולכן שמפו/סבון צמחי "הדס "של "מרפא הבושם" המופק מקומפלקס צמחי מרפא הכוללים:הדס,סירפד,ער אציל ורוזמרין יעיל מאוד לבעית הכינים ומונע כינים והתפרצותם.
שמן אזוב -זעתר צמחי לשימוש פנימי יעיל ביותר לטפל בבעיה מבפנים (3 טיפות מתחת ללשון)
שמן בזיל -מחסל ומשמיד כינים תוך שילוב עם שמן המשחה .
ומשחת אזוב ועץ התה מונעת הדבקות מחודשת.
טיפול משלים ומקיף זה של מרפא הבושם מבטיח תוצאות מיידיות טבעיות וללא תופעות לוואי.
הטיפול אף נעים לקטנים.


במקביל לטיפולים בראש הילד יש לכבס בהרתחה את המצעים והמגבות של הילד וכן את הבגדים איתם בה במגע ביומיים טרם החל הטיפול. וזאת למנוע הדבקה חוזרת במידה ויש כינים במקומות אילו.

האם יש לטפל מניעתית בשאר בני הבית במקרה שנמצא משהו עם כנמת ?
לא. יש אומנם לבדוק היטב את כולם (מסרק צפוף על שיער רטוב ובחינה של התוצאות עם טישו לבן). אבל אין צורך בטיפול סתם.

המלצות חמות!!!

אורלי קובו : אני orlykovo@walla.com
אפשרויות נוספות 1 יולי (לפני 5 ימים)


1.7.07

מרפא הבושם (שמעון שמלה )הגדול מכולם בוקר טוב,

תודה לך על שני השמנים המעולים בזיל ולענה, שמיגרו את הכינים תוך שני טיפולים. לכינים היה כיוון אחד בלבד, החוצה מהראש.

ברצוני לציין שלא כיבסתי את הסדינים והמגבות בתום הטיפול. הכינים פשוט התפוגגו ונעלמו.

תודה לך, כשהן נכנסות אלי הבייתה הן חותמות קבע וקשה מאוד להוציא אותן.

שתבוא עליך הברכה על כל הפתרונות המעולים שנתת למשפחתי ולי בכל מיני בעיות ללא פתרונות.

כל טוב.

אורלי קובו
orlykovo@walla.com

ניים ל-כינים תכשיר כינים יעיל ביותר

נים - Neem (זן של עץ האזדרכת)


הנים נפוץ מאוד בהודו, וסגולותיו הרפואיות המופלאות ידועות ברפואה ההודית מזה אלפי שנים. מאז ועד היום, משמש שמן הנים את תושבי הודו ביעילות ובביטחון. הנים מכונה "בית מרקחת" בשל היותו מסוגל לתת פתרון רפואי למגוון רחב של בעיות החל מבעיות שיניים ופשפשים וכלה באולקוס ומלריה. לכל חלק בעץ סגולות ריפוי. בזרעים, בעלים ובקליפת הגזע מצויים חומרים פעילים שונים ההופכים את האזדרכת לבית מרקחת שלם. הוכח מדעית כי בין החומר קיים חומר אנטיספטי, אנטי ויראלי, מוריד חום, נוגד התפתחות זיהומית, נוגד אולקוס, אנטי היסטמין (חומר המופרש כתגובה אלרגית), מאלחש, אנטי פטרייתי ועוד. בנוסף, ניחן העץ ביכולת להרחיק חרקים ורמשים. לשמן הנים ריח נוראי ואם החומרים הפעילים שבו לא מרחיקים את החרקים אזי הריח עושה את זה. הריכוז הגבוה ביותר של החומריים הפעילים נמצא בזרעים ובשמן אולם ריכוז מופחת יותר קיים גם בעלים ובקליפת הגזע. שמן הנים עשיר מאוד בחומצות שומן, בוויטמין E ובחומצות אמינו. הוא אינו שמן אתרי לכן אין צורך לדלל אותו עם שמן נשא. קרמים לעור המכילים שמן נים יכולים לווסת ולרפא פסוריאזיס, אקזמה, אקנה, דלקת עור ובעיות עור אחרות, טוב יותר מכל מוצר ידוע אחר. קיימות הוכחות חיות לריפוי מוחלט של פסוריאזיס ומחלות עור שונות בגין שימוש עקבי במוצרים המכילים נים ובנוסף, להבדיל מהשימוש בקורטיזון ובפחם הגורמים לתופעות לוואי שונות, לא נמצאו שום תופעות לוואי בשימוש בשמן הנים או בתמצית עלי נים. מחקרים קליניים מדעיים מצאו כי הנים יעיל לטיפול בסוכרת, ראומטיזם, תשישות כרונית, בעיות במערכת הדם, מחלות לב, הפרעות במערכת העצבים, מחלות המועברות במגע מיני ואף נחקר כתרופה לריפוי סוגים מסוימים של סרטן. אזהרה: טעמו של הנים מר וריחו חריף מאוד (מעין תערובת של שום וגופרית). בשל הריח הרע שלו נמנעים בדרך כלל מלמרוח את השמן על הגוף בנדיבות כי קיימת סכנה אובייקטיבית שכל האנשים יעדיפו להישאר רחוקים אולם, להוסיף טיפות ממנו לסבונים או לקרמים מאפשר להשתמש בו מבלי לחשוש מנידוי חברתי.


להזמנת :מוצרי קוסמטיקה משמן נים,

שמן נים טהור -מח' הזמנות מרפא הבושם-04-9952122

מחיר מבצע למטפלים,רוקחים ובעלי מקצוע!

ניים לחקלאות אורגנית

ניים - NEEM
תכשיר שמן נים להדברת מחלות צמחים בגידולים חקלאיים
100% שמן ניים (מופק מזרעי עץ האיזדרכת ההודי), שמן מתחלב
נימטול הינו שמן נים טבעי המיועד להדברת מחלות ומזיקים בגידולים חקלאיים. התכשיר פועל להדברת מחלות צמחים כגון קימחון וקמחונית, חלפת וכימשון, ולדחיית חרקים כגון אקריות, תריפס, כנימת עש הטבק, הליוטיס.
מאושר לחקלאות אורגנית
להשיג במרפא הבושם החל מ-1 ליטר

כינים טיפול טבעי

כמה מילים על כינים

כינים לא נדבקות לכל אחד, אלא לבעלי סוג דם מסוים, בעלי ריח מסוים ולבעלי עור ושער מסוימים.
כל כינה מטילה ביצים. ומכל ביצה באים לאויר העולם כ- 50 כינים .... הינה לך חומר למחשבה...

המוצרים המומלצים לטיפול נ. כינים
חומץ הדרים (ניתן לקנות בכל חנות לממכר מוצרי מכולת).
שמן נים
שמפו הדס
שמן לבליעה זעתר / לענה
מרכך שער גרניום-הדס (מומלץ לשער יבש/מקורזל/ארוך)

טיפול חיצוני
1. יש לטפטף על ראש המטופל חומץ הדרים, כחצי כוס, כמובן בהתאמה לכמות השער – יש להשאיר את החומץ על הקרקפת והשער בין 3 – 5 דקות.

2. לאחר חלוף הדקות הנ"ל יש לשטוף את השער ולנגב. יש לטפטף בין כפית ל-2 כפיות משמן נים על הקרקפת ומאחורי האוזניים, לעסות את הקרקפת בשמן ולהשהות לחצי שעה.

3. לאחר מכן יש לשטוף את השער ולחפוף בשמפו הדס.
לאחר החפיפה ניתן להשתמש במרכך שער בהתאם לתחושה ולסוג השער.

יש לחזור על הפעולות הנ"ל 3 פעמים בשבוע ובמקרה וחופפים את הראש חפיפות נוספות יש לחפוף בשמפו הדס.

טיפול מונע: למרוח כ- 4-5 טיפות משמן הנים על הקרקפת ומאחורי האוזניים כל יום למשך חודשיים ולאחר מכן לעבור לפעם בחודש. לחפוף את הראש בשמפו הדס.

טיפול פנימי: על כל אחד מבני המשפחה לטפטף פעם ביום במשך 40 יום ברציפות 3 טיפות שמן זעתר או שמן לענה או קומפלקס ניקוי – את 3 הטיפות מניחים מתחת ללשון – בכלליות לפני האוכל – אך במרחק של כ- 10 דקות לפחות לפני אוכל או שתיה. יש להימנע גם משתיה או אכילה סמוך לאחר בליעת השמן.

לאחר ה- 40 ימים רצוי לעבור לטיפול מונע ולבלוע את השמן הנ"ל פעם בשבוע / פעם בחודש.

 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז