ארומתרפיה

ארומתרפיה

ארומתרפיה כיצד פועלת הארומתרפיה?
אנאמה מילר
כיצד פועלת ארומתרפיה?
שמנים אתריים יכולים לחדור לגוף, למחזור הדם ולהשפיע על הנפש :
"...שכן ארומה=ריח.תרפיה ריפוי!!
...."אם נצא מיתוך הנחה ש"מנורת הפנים" הינה הפנים דהינו פרצוף האדם אזי לאדם בפניו יש 4 חושים :2 אוזניים 2 כנים במנורה ואכן ניתן לטפל דרך הקול באוזנים השומעות(טיפול ווקלי ואו נרות הופי שמנים וכד')
2 עיניים עוד 2 כנים וגם דרך העיניים אפשר לטפל דרך ראיה חיובית וכד'
2 נחיריים עוד 2 כנים דהינו ניתן לטפל באדם בריח!!
וכמובן הפה=1 שהוא השמש ומי כמונו יודעים ש החיים והמ...בידי הלשון וקל וחומר ניתן לטפל בתזונה נכונה ואה לכם המנורה שיכולה להאיר לכל אדם דרך חושיו את נפשו ,נשמתו ודרך חייו ומהוותו.שמעון.."


*. דרך האף וחוש הריח – אנו שואפים פנימה את האדים שעוברים למחזור הדם דרך הריאות ובמקביל פועלים כאיתות שמועבר דרך מערכת העצבים ישירות אל המערכת הלימבית של המוח.

תהליך קליטת הריח מתחיל בנשימה כאשר האוויר נכנס לחלק העליון של האף. בשני צדדי האף, נמצאות שתי רקמות ריר בהן ישנן עשרים מיליון שערות זעירות מעין ריסים, שמתפקדים כקצות עצבים זעירים של חוש הריח. הם קולטני הריח.

הם מתרגמים את הריח למסר עצבי (אימפולס חשמלי) שנע עד למוח.

בגוף האדם ישנם 5 מיליון רצפטורים של ריח ( 1000 מהם מסוגים שונים) זה הרבה יותר מהרצפטורים של טעם וראיה.

לאחר שהשדר מגיע הוא עובר זיהוי, תפיסת הריח והגדרתו. במוח מאוכסנות תיקיות רבות ושונות שמגדירות לנו כל ריח בנפרד ושם יש יכולת להבדיל בין 1000 סוגי ריחות שונים.

לאחר מכן הריח עובר למערכת הלימבית שהיא סדרה סבוכה של מבנים המכונה גם "המוח הישן". (אזור זה היה אחד מאזורי המוח הראשונים להתפתח אצל אבות אבותינו לפני כשבעים מיליון שנה).

לדעתם של המומחים לאנטומיה, ממלאת המערכת הלימבית תפקיד מכריע בהבעת רגשות כגון: הנאה עונג, כאב, כעס, צייתנות קיצונית, פחד, עצב, חיבה רגשות מיניים ועוד.

סיבי עצבים מגיעים ישירות מעצבי חוש הריח אל המערכת הלימבית. בכך ניתן לקבל הסבר אנטומי, כיצד מסוגלים הניחוחות להמריץ את כוח הזכירה, לעורר זיכרונות ואסוציאציות רגשיות מסוימות.

ניחוחות יכולים להעלות רגשות וזיכרונות ביעילות רבה. תגובותינו לניחוחות הם רגשיות יותר משכלתניות ואם ריח מסוים נושא חן בעינינו, אנו יכולים לומר זאת מיד אולם כדי לתארו או לזהותו בוודאות, נזדקק לזמן ומאמצים.

יש לציין כי במוח האנושי ישנו מחסום הנקרא Blood Brain Barrier שתפקידו להגן על המוח מפני חדירת גורמים עוינים. דופנותיהן של הנימיות הזעירות המוליכות את הדם סביב למוח הן בררניות מאוד. מרכיבי תזונה זערערים ומולקולות חמצן מסוגלים לעבור את הדפנות הללו, הרי שמולקולות גדולות יותר, המכילות סמי מרפא ברובם המכריע, אינן מסוגלות לעבור אותן. שיטת הטיפול הרפואי הארומטי מדלגת על מחסום זה בכך שחודרת ישירות למוח באמצעות מערכת חוש הריח.בגוף האדם, החכם כעין כמוהו, קיים מנגנון טבעי שחשוב לנו עד מאוד והוא מגן עלינו מפני מוות. זהו עיקרון שנקרא: הומאוסטזיס = "כמו קבוע".

אלפי פעילויות שונות מתבצעות בגוף בכל דקה ודקה במטרה לקיים את מצב האיזון. תהליך קיום האיזון ושמירת ההרמוניה הידוע כהומאוסטזיס, מערב בתוכו כל איבר מאברי הגוף וכל תפקוד שבו. חריגה מערכים תקינים עלולה לגרום למוות. בגופנו קיימים מנגנונים מתוחכמים שמטרתם לשמור על מצב של הומאוסטזיס בגוף, למרות שינויים בתנאי הסביבה החיצונית ( כגון שינויים בטמפרטורה ובגובה) לדוגמא: הכליות שומרות על איזון של מים ומלחים.

סימני אזהרה שונים מגינים עלינו מפני סוגים אחרים של חוסר איזון: הצמא מגן עלינו מפני התייבשות, הרעב מפני הגוויעה והעייפות מפני אפיסת כוחות.

תהליכים עדינים נוספים נוטלים חלק ומתבצעים בהסתר בגוף, בלי שייראו ומבלי שנחוש בהם, וכל זאת כדי לקיים את ההומאוסטזיס.

כאשר ההומיאוסטאזיס מופר, מפני שחלה בו פריצה ברמה מסוימת וכאשר אנו מתעלמים מסימני האזהרה הקטנים וממשיכים בחיינו ללא שינוי, התוצאה תהיה בדרך כלל התפרצות סוג מסוים של מחלה.

הרפואה ההוליסטית ככלל והארומתרפיה בפרט, יכולה לעזור לנו לשמור ולהחזיר את מצב האיזון בגוף. ולסייע לנו לשמור על בריאות תקינה ותחושת חיוניות.
הערה:
*שמנים אתריים אינם מומלצים ע''י מרפא הבושם לשימוש חיצוני ואו פנימי!

איכות שמנים אתריים

איכות שמנים אתריים איכות שמנים אתריים
הערה:
(פרפ' זהרה יניב ודן פלביץ ז''ל הגדרת שמן אתרי =אינו שמן כל וכלל אלא תוצר קיטור שעבר הצמח וממנו הופק תמצית נדיפה שאינה שמן!!ראה צמחי מרפא שא''י זהרה יניב ודן פלביץ הקדמה חלק א' מושגים.)

אנאמה מילר
אם ידוע לנו כי שמנים אתריים הם כה יעילים בריפוי מאחר והם חודרים למחזור הדם, אנו מבינים כי בידינו חומרים שחודרים דרך כל מערכות ההגנה של הגוף ישירות לנוזל החיים שלנו וממנו אל כל אברי הגוף. אין הרבה חומרים שמסוגלים לעשות זאת במהירות כזו כמו שעושים זאת השמנים האתריים.

בין אם השימוש הוא שימוש אישי ביתי או כאשר אנו מקבלים עיסוי ארומטי ב"ספא" כלשהו ובייחוד כאשר אנו מטפלים מקצועיים, חשובה ביותר האיכות של השמנים אתם אנו באים במגע .

יש צורך לבדוק מה מקור השמנים שמגיעים אלינו, לקנות אותם בחנויות איכותיות ובמידת הצורך להיוועץ בארומתרפיסט מוסמך שיכול לכוון אותנו למקורות מהימנים של שמנים אתריים.

לצערנו הרב יש הרבה שמנים אתריים שנמכרים שהם באיכות ירודה ומסוכנת לבריאותנו.

איכות שמן אתרי תלויה בכמה גורמים: הסוג הבוטאני של הצמח בו משתמשים, שיטת הגידול של הצמח (אורגאני או לא), האזור בעולם בו גידלו את הצמח, החלק של הצמח ממנו מפיקים את השמן, העונה השעה והדרך בה נקטף הצמח וכמובן הדרך בה הוא מופק.

כל שמן אתרי המופק, מקבל תעודה עם אנאליזה לגבי מרכיביו.

אנאליזה זו מתבצעת על ידי מכשור מודרני המזהה ומפריד את החומרים הכימיים הפעילים בשמן.

עד לכניסת מכשור מתוחכם של מדידה אובייקטיבית של ריחות, חוזק הריח היה נמדד על ידי מיהול החומר עד לנקודה בה לא היו מרגישים יותר את הריח. מיהול זה היה נחשב ל"גבול הריח".

אחרי בדיקות חוזרות ונשנות על ידי מספר אנשים שונה נקבע ממוצע והוא הכמות המינימלית המורגשת בריח. את הבדיקות הללו עשו בתנאים של רטיבות וחמימות מספיקות בכדי לשחרר את מרכיבי הריח. שכן קור מאט את תנועת המולקולות והן נעשות פחות נדיפות.

כיום בעולם עולה המודעות לאיכות שמנים ולצורך בזיהוי וקריאת אנאליזות של חומרים בהם אנו משתמשים. ישנן חברות שמספקות אנאליזות לגבי השמנים שהם מוכרות וזה לדעתי צריך להיות הסטנדרט שאליו אנו צריכים לשאוף להגיע.

אני קוראת לכולנו לא לוותר לספקים שמוכרים לנו ולדרוש את המגיע לנו. אנאליזות ופרטים מזהים על השמנים אותם אנו קונים. שלא ימכרו לנו לוקשים!!!

מדובר בגוף שלנו ושל ילדינו וזה לא משחק ילדים!!!
הערה :
הגב' אנאמה היקרה !
כנראה שבאמת לא ראית איך מפיקים שמנים אתרים !
ולכן כדאי מאוד שתבקרי באחד מהמכונים שמפיקים בא''י שמנים אתריים. כדאי מאוד להבין ממאמר כל כך מזהיר ,שצריך להיזהר משנים אלה ובמיוחד מאלה המדולים בכל מני מססי שמנים אתרים כגון מססי הנפט למינהם שהתעשיה הנחמדה מפיקה ואף משווקת לארץ.אפשר להפיק שמנים אתרים באופן עצמאי וזה לא סיפור כזה מסובך .מה עוד שאתה יכול להפיק משהו אמיתי ושלך וכמובן מצמחי מרפא של א''י.ולמי שכל כך מעונין במקור אמין ניתן להתיעץ עימנו ואו להזמין דרכנו.כמובן לארומתרפיה בלבד=טיפול בריח.
שכן אין אנו ממליצים על שימוש פנימי או חיצוני בשמנים אתריים!
נשמח לעמוד לרשותכם.

שמנים אתריים המוגדרים כאסורים לשימוש

רשימת שמנים אתריים המוגדרים כאסורים לשימוש
אנאמה מילר
רשימת שמנים אתריים אסורים לשימוש בארומתרפיה

שמנים אלה הם בעלי רעילותArnica

Boldo Leaf

Calamus

Camphor

Cassia

Cinnamon Bark

Costus

Elecampane

Bitter Fennel

Horseradish

Jaborandi Leaf

Mugwort (Armoise)

Origanum

Pennyroyal

Rue

Sassafras

Savin

Southernwood

Tansy

Thuja

Wintergreen

Wormwood

Wormseed
הערה מי צריך שמנים אתרים לשימוש פנימי או חיצוני !!
כל המשתמש בשמנים אתרים בכלל בשימושים אחרים מטיפול באמצעות ריח לוקח סיכון רב על חייו וקל וחומר על מטופליו ולכן ידידי היקרים במידה וצריך שמנים אז רצוי ואף מומלץ שמנים צמחיים .
שמופקים ע''ב השריה קדמונית,שמנים אלה הינם תוסף בריאות וכשרים למאכל כל עוד צמחי המרפא מהם מופקים שמנים צמחיים אינם רעילים כגון :ההרדוף,הקקיון,הדטורה,הדודה ועוד להלן רשימת הצמחים הרעילים:
לפניכם רשימת הצמחים העלולים לסכן או להרעיל, חלקם מוגדרים גם כצמחי רפואה, הכירו אותם היזהרו והזהירו גם אחרים, מפני שימוש ללא יעוץ מקצועי בכל חלק מחלקי הצמח. (אכילת עלה אחד של הרדוף הנחלים עלולה להמית תינוק)

אבטיח הפקועה ,דודא רפואי ,אברנית הנשר ,דטורה אכזרית
אחירותם החורש ,דטורה נטוית-פרי, איזדרכת מצויה, דלעת-נחש סורית, איסם קטן-פרחים, דמיה לבידה ,אלקנה סמורה ,דרבנית התבור,אלקנת הצבעים, דרבנית סגולה,ארויה ,משינית ,הרדוף הנחלים,בוצין מפורץ, וינקה עשבונית, בן-חצב יקינתוני, ויתניה משכרת.
יש להיזהר מצמחי מרפא אלה על אף שברפואה הקונב' מכינים מהם תרופות!

מהם שמנים אתריים?

מהם שמנים אתריים?

החומרים הריחניים המיוצרים על ידי הצמחים אינם מסיסים במים בדרך כלל. תכונה זו מאפשרת את נידופם על ידי הצמחים ללא איבוד מים. חומרים אלה מצטברים בבלוטות מיוחדות הנמצאות על שטח העלים (בשפתניים כגון נענע, קורנית, אזוב, מליסה) או בתוך רקמות הצמח (כמו בברוש, תפוז, הדס, וכד'). על כל פנים, חומרים אלה מבודדים משאר חלקי הצמח. התערובת הריחנית המיוצרת על ידי הצמחים מכילה עשרות, אם לא מאות חומרים שונים (שמן אקליפטוס מכיל יותר מ - 150 מרכיבים שונים!), חלקם בכמות כה זעירה עד כי קשה ניתן לזהותם במכשירי מעבדה.

הפקת התערובת הריחנית יכולה להתבצע בכמה דרכים:

- סחיטה: השיטה הטובה ביותר, מפני שניתן להפיק בה את מירב התערובת הריחנית, וכך היא מיושמת בהפקת שמן מקליפות הדרים, אולם היא אינה ניתנת לשימוש בצמחים אחרים.

- חליטה: טבילת הצמחים בשמן, כפי שתואר לעיל.

- זיקוק באדים: העברת זרם אדים אשר נושא עמו את אדי החומרים הריחניים. לאחר קירור האדים, החומרים הריחניים נפרדים מפני שאינם מסיסים במים. החומר המופק בשיטה הזאת נקרא "שמן אתרי". השיטה יעילה מאוד, אך בעלת מספר מגבלות: האדים אינם מסוגלים "לשאת" את כל החומרים . החומרים הכבדים (כמו למשל ה- coumarines), בעלי תכונות רפואיות מובהקות, מתנדפים לאחר זמן רב, או אפילו נשארים בצמח.

החימום הממושך ב- 100 מעלות בשילוב עם אדים מפרק חלק מהחומרים הריחניים (בעיקר מחמצן אותם).מסיבות אלה, אנו מעדיפים ככל שניתן, להפיק את החומרים הריחניים בדרך של חליטה, ואת השמנים האתריים ע"י שיטות מיוחדות המאפשרות שמירה מירבית של פעילותם.
3. על איכות השמנים האתריים

תהליך הפקת השמנים האתריים ידע שיפורים רבים, אך יסודותיו היו ידועים כבר בעולם העתיק, למשל לצורך חניטת הגוויות במצרים הפרעונית או ברפואה ההודית. הפקת שמנים מצמחים הייתה גם ענף מפותח בישראל הקדומה, וכללה את יצור שמן האפרסמון שהיה מפורסם בכל אזור הים התיכון.
בימינו, השמנים האתריים מופקים בעיקר בתהליכים תעשייתיים גסים, המיועדים לשוק הקוסמטיקה והבשמים. בצד ההפקה התעשייתית הזאת, נשמרה מסורת הפקת שמנים בקנה מידה מצומצם באיכות גבוהה (מדיצינאלית), המיועדת לשימוש רפואי.

קיים הבדל מהותי בין שני תהליכי יצור אלה:
שימוש רפואי/קוסמטי טבעי : צמחים נקיים מחומרי הדברה ורצוי צמחי בר .
ברור, אם כן, כי השמנים המופקים עבור תעשיית הקוסמטיקה הרגילה זולים יותר. למרות ריחם החזק, שמנים אתריים אלה הינם בעלי פעילות רפואית מצומצמת מאוד, ולעיתים אף מסכנים את בריאות הצרכן!
רק האיכות המדיצינאלית מבטיחה כי השמנים הם:
* 100% טבעיים, ללא כימיקלים, וללא חומרי הדברה רעילים
* 100% טהורים
* מכילים את רוב החומרים הפעילים

רק האיכות המדיצינאלית מקנה כוח ריפוי תוך שימושים רבים וללא תופעות לוואי.

4. שימוש בשמנים אתריים ברפואה

ניתן היום לרכוש שמנים אתריים , חלקם מזויפים, בכל חנות טבע תחת ההגדרה של "תוספות מזון". אולם ריכוזם הגבוה, ופעילותם הביולוגית החזקה מהווה סכנה בעיקר בשימוש לא מבוקר.
על רעילות החומרים הריחניים
השמנים האתריים מקנים לצמח הגנה בפני מזיקים שונים, מחיידקים ופטריות, עד לטורפים גדולים, תולעים, חרקים ואף יונקים. מכאן מקור תכונותיהם הרפואיות עבורנו.

קיימים שני סוגי פעילות עיקריים :

1. פעילות נגד חיידקים ופטריות (ברוב הצמחים).

2. פעילות נגד טורפים גדולים, מדחיית התוקף (ע"י שחרור ריח) ועד מגננה לאחר הבליעה בהפרעות במערכת העיכול (צמצום התיאבון, הקאות, שלשולים, וכד'), בהפרעות במערכת העצבים (פגיעה מוטורית, ירידה בטונוס, ירידה בקצב הלב ובלחץ הדם, וכד'), ובהפרעות בפוריות (מניעת ביוץ, גרימת הפלה, וכו'...). אין לשכוח כי חומרים אלה משמשים בראש ובראשונה כחומרים רעילים, שנועדו להגנת הצמחים עצמם.

אנו עלולים להיפגע משימוש בלתי נכון בשמנים אתריים, במיוחד כאשר ריכוזם גבוה ביותר: ליטר שמן אתרי מופק מ- 100 עד 1000 ק"ג חומר יבש. במילים אחרות, כפית שמן אתרי מכיל חומר ריחני של בין 0.5 ל - 5 ק"ג צמח.

אי לכך אין להשתמש בשמנים אתריים טהורים לטיפולים, אלא רק בשימוש מבוקר תוך הזהרה מיוחדת עבור :

1. נשים בהריון (ובמיוחד עד סיום החודש השלישי): שימוש לא נכון מסוגל לגרום לפגיעה בהתפתחות העובר, ואפילו הפלה.
2 . ילדים קטנים (עד גיל שנתיים). עד לגיל הזה, הכבד אינו מסוגל לנטרל באופן יעיל את כל החומרים של השמנים האתריים

3 . חולים מסוימים, כמו חולי צהבת או קשישים, אשר אצלם נחלש תפקוד הכבד.

*על פעילות החומרים הריחניים
דווקא בשל רעילותם, ניתן להשתמש בחומרים ריחניים לריפוי בתחומים הבאים :

א. התחום האנטיביוטי (נגד פטריות וחיידקים). מגוון החומרים הפעילים מונע את הסתגלות החיידק לחומרים. לכן, בניגוד לאנטיביוטיקה, ניתן להדביר את החיידקים אף בריכוז נמוך של חומרים ריחניים.
ב. מערכת העצבים הלא רצונית (neurovegetative system). ניתן לווסת תהליכים פנימיים כגון לחץ הדם, טונוס השרירים, תפקוד מערכת העיכול, נשימה, וכו'.

ג. השפעה עקיפה על מערכת החיסון. ניתן להגביר את הפעילות (יעילות נגד נגיפים), או למתן אותה (אלרגיות ואסתמה).

ד. השפעה על מערכת הרבייה, ובמיוחד הבעיות ההורמונאליות הקשורות לתפקודה.

בכל המקרים האלה, ההרכב של השמנים האתרים מהווה בעצמו גורם מאזן של המערכות, ולא השפעה ארעית וחד -פעמית על הבעיה.

**בעיית חומר הגלם**

החומרים הפעילים נוצרים בתהליכים ביולוגים המתרחשים בצמח. לכן הרכבם ואיכותם משתנים מאד, לפי זן הצמחים, מיקום ותנאי הגידול, סוג הקרקע, תנאי מזג האוויר של עונות השנה . אזור הררי מקנה בדרך כלל איכות גבוהה יותר לשמן המופק. נוסף לכך, הרכבי השמן משתנים לפי שלב התפתחות הצמח (צימוח העלווה, פריחה, הבשלת הזרעים). ההרכב תלוי אפילו בשעה ביממה שבה בוצע הקציר.

אפילו כאשר מודעים למשתנים האלה, יש בשמנים אתריים, כמו ביין, שנים טובות יותר או פחות. ובניגוד לתירוש, השינוי אף מתבטא בשינויי יעילות .

מכל הסיבות הנ"ל, קיים משנה תוקף לרכישת השמנים מאותם יצרנים, ואפילו מאותן חלקות. כמו כן, חשוב כי תהליך זיקוק השמנים יעשה תוך פיקוח והקפדה יתרה.

רק תנאים אלה מבטיחים את יציבות השמנים, ואת השימוש הבטוח בהם לטווח ארוך.
פתיחת ידע זה לקהל הרחב, ב- 1995, התאפשרה לאחר תהליך בניית מאגר רחב של ידע על הצמחים הגדלים באזור יהודה, זיהוי פרטים "מעניינים", וביצוע אנליזות של ההרכב הכימי של המיצוי (שמן אתרי) אשר במספר מקרים עדיין לא היה ידוע. בדיקות אלה אפשרו לבחור בצמחים בעלי רעילות מינימאלית.

כמו כן בוצעה סריקה מעבדתית רחבה על פעילות המיצויים על חיידקים ופטריות (על ידי מזיגה של עיכוב גידול, קטילה, וכד'), בצלחות פטרי.

בדיקת ההרכב והשוואה עם הרכבים דומים בעלי פעילות ידועה אפשרו, תוך הצלבה נרחבת, להגיע להגדרה של פעילות של הצמחים שנבחרו לשימוש.

ניתן לציין כי מקורות מידע במקרים אלה הם מדענים העוסקים בתחום (רופאים, ביוכימאים, בוטנאים, רוקחים). נוסף על כך, קיימת תשתית (דלה יחסית) של אתנובוטניקה, כלומר מחקר על שימוש הצמחים האלה באופן מסורתי.

על כל מקורות הידע האלה, נוספו מספר עקרונות אשר אפשרו להרכיב נוסחאות, שיפורטו להלן. סיום פיתוח הנוסחאות כלל שימוש מבוקר במעגל קרוב של קבוצת מתנדבים עמם עמדנו בקשר הדוק. במעגל שני צמצמנו את השימוש למספר מרפאים אשר עקבו מקרוב אחר יעילות המוצרים, ותופעות הנלוות לשימוש בהם. חלק מהשימושים התגלו על ידי המרפאים עצמם בתקופה הזאת, והרחיבו את שדה הפעילות של המוצרים.

5. העקרונות הכלליים בקביעת נוסחאות מוצרים

הרכב הנוסחאות נובע מהקפדה על מספר כללים :

א - שילוב: שימוש בחומרים ריחניים מצמחים שלמים. כך מתאפשר לנצל את תכונות הריפוי המלאות של הצמח. לדוגמה, הפעילות של השמן האתרי של הצתרה הוורודה מוגברת בהרבה כאשר מצורפים לו הפנולים המומסים בצמח עצמו. חומרים אלה מגינים על השמן מפני חמצון, ומגבירים את הפעילות הביולוגית שלו. לכן, תוספת החומרים המימיים מאפשרת שימוש בריכוזים נמוכים יותר של שמנים, ומצמצמת את תופעות הלוואי.

ב - שימוש במגוון רב של סוגי שמנים: מוצרים המופקים בדרך כלל מיותר מ- 10 סוגים שונים של צמחים. הדבר מקנה לחומרים מגוון רחב ביותר של פעילויות .

ג - המנעות משימוש בשמנים אתריים מסוכנים , כגון שמן אתרי של מרווה, לענה, ברגמוט, וכד'. למרות יעילותם , הם מהווים סכנה לטווח ארוך.


ד - עקרון ההנגדה. שינוי מצב פיזיולוגי על ידי חומר כל שהוא גורם להתנגדות על ידי הגוף, על מנת להחזיר את האיזון הקודם. תכונה זו היא הגורם לתופעה של הקלה מיידית וחזרה הדרגתית למצב הבעייתי כפי ששרר קודם לכן. השמנים האתריים מכילים בהרכבם המלא מספר רב של חומרים בעלי פעילויות משלימות, ולפעמים מנוגדות.

חברים יקרים!!כשעוסקים בצמחי מרפא =פיטותרפיה ,אין הכוונה לטיפול בריח,או כמו שהגדרנו -ארומתרפיה.

ארומותרפיה
במשך אלפי שנים השתמש האדם בקטורת ובבשמים, לא רק למען גופו אלא בעיקר למען נשמתו

.הריח המתוק של פריחת ההדרים או הניחוח הקריר של המנטה מעוררים רגשות של בריאות ושמחה. ניחוחות מתורגמים לרגשות וזיכרונות,ולכן אין זה פלא שבין המתנות היקרות ביותר שהעניקו בני אדם מאז ומעולם מצויים מיני בשמים כגון המור ו לבונה. בשיטה זו משתמשים בכוחם המרפא של שמנים אתריים המופקים מצמחים, עצים ופרחים נדירים. אלו שמנים טהורים במאה אחוז. היישר מהטבע מזוקקים בידי אומנים.


שיטות להתאמת השמנים למטופלים


יש לסמוך על החושים שלנו והידע שרכשנו.
הרחה:לתת למטופל להריח את השמן שבחרתם ולשמוע תגובה, לרוב זה מספיק כדי לבצע התאמה ראשונית.
מטוטלת Pendulum : אבן קריסטל (רצוי) או חפץ אחר התלוי על חוט. מניחים על שולחן העבודה מספר שמנים אשר לדעתכם מתאימים לטיפול הספציפי של המטופל/ת, את השמנים מניחים במרווח של מספר סנטימטרים אחד מהשני. מקרבים את המטוטלת אל האיבר הדורש טיפול ולומדים את תנועת המטוטלת (קדימה, אחורה, ימינה, שמאלה או בעיגול ), שמים את המטוטלת אל האיבר הדורש טיפול ולומדים את תנועת הוויברציה של הקריסטל, השמן שיגרום לקריסטל להתנועע בתנועה הזהה או הקרובה לתנועה מאיבר המטופל הינו השמן הרצוי לטיפול.
B.I.C.O.M מכשיר המתרגם אותות חשמליים מכמה נקודות בגוף המטופל/ת לדיאגראמות הניתנות לפענוח על ידי המטפל ומאפשרות לו לבחור את סוג השמן הרצוי לטיפול.
B.E.S.T המכשיר הממוחשב ביותר, המתקדם ביותר, מכשיר הקורא באופן אוטומטי את האותות הנקראים בנקודות אבחון ומתרגם את הרזוננס שלהם לגרפים ודיאגראמות ממוחשבות. בעזרת התוכנה המיוחדת הנמצאת במחשב, מעובדים הנתונים והפלט היוצא מכיל את אחוזי ההתאמה המרביים כולל המלצות לטיפול. ישנם מספר מטפלים בישראל אשר רכשו את המכשיר ומטפלים בעזרתו.שימושים שונים בשמנים ארומאטיים/אתריים

טיהור האוויר: כל השמנים האתריים הינם אנטי בקטריאליים ובאופן טבעי נלחמים בחיידקים אשר בחלל החדר. בחרו לכם שמן עם הריח האהוב עליכם הכניסו אותו למיכל ריסוס בתוספת מים והתיזו את הריח הנעים בחלל החדר, השמן יעיל נגד מחלות מדבקות דרך האוויר כגון שפעת. למניעת ריחות ובקטריות בשואב אבק טפטפו שתי טיפות שמן ארומאטי לתוך שקית שואב האבק.

שימוש במבער ליצירת אווירה ושיפור ההרגשה

כדאי ורצוי לערבב מספר סוגי שמנים אתריים כדי לספוג את התכונות הטובות של השמן האתרי שכן לכל שמן יש השפעה ותכונות מיוחדות משלו.
מקלחת
הכינו לכם תערובת שמנים או רכשו את שמני הגוף של שמני מור, למשוח את הגוף לאחר המקלחת על גבי העור הרטוב ולחכות 3 דקות עד הניגוב.
חבישה
מיועד בעיקר למכות, חבלות, כאבי פרקים, ראומטיזם ועוד, הרבה מהשמנים האתריים הינם בעלי תכונות נפלאות לריפוי סוג זה של בעיות והינם מטפלים בבעיות אלו בקלות ובמהירות, ערבבו היטב את השמן האתרי שבחרתם במים הספיגו אותו בתחבושת או מגבת על גבי האזור הרצוי למשך כ 15 דקות.אמבט לטיפול מיידי בכפות רגליים כואבות
ערבבו בתוך אמבט מחומם לרגליים או בקערית או בג'קוזי לרגליים, חמש טיפות שמן אתרי מנטה, שתי טיפות שמן אתרי מוסקט, שתי כפות שמן זית, שתי כפות שמן זית, שתי כפות מלח בישול ושתי טיפות של שמן אתרי לבנדר ולערבב היטב, אפשר לטבול את הרגליים ללא הגבלת זמן.

טיפול וטיפוח עור
למשוח את השמן או הקרם או המשחה הרצויים על פי תכונותיו על גבי העור (יש להקפיד על הוראות הדילול והוראות חשיפה לשמש). לטיפולים אחרים אנא פנו אלינו ונשמח לעזור.
להקלה בנשימה

שימושי בעיקר לילדים עם אסטמה או ברונכיט ספסטית כרונית, להספיג עד עשר טיפות מהתערובת ולהניח ליד פיית המאייד למשך הלילה.* שיטה זו אסורה בהחלט לחולי אסטמה.

ילדים

* יש לשמור במקום סגור ולהרחיק את השמנים מהישג ידם של ילדים.

*תינוקות עד חודשיים (החל מגיל חמישה ימים), אלו השמנים היחידים המותרים: קמומיל רומן, קמומיל ג'רמן, לבנדר, אכילאה ושמיר.

*תינוקות מחודשיים עד שישה חודשים כל הרשום למעלה ובתוספת מנדרין, אקליפטוס, נרולי, כוסברה.

*תינוקות משישה חודשים עד שנה על הרשום למעלה ובתוספת עץ התה, אניס, פלמה רוסה, אשכוליות.

*תינוקות משנה עד שש שנים כל הרשום למעלה ובתוספת ג'ינג'ר.

*ילדים מגיל שש עד שמונה שנים כל הרשום למעלה ובתוספת גרניום, מנטה, פיפריטה, קורנית אדומה (לינלול), בנזואין, אילנג אילנג.

ילדים מגיל שמונה עד שלוש עשרה שנה כל הרשום למעלה ובתוספת היסופ, אגוזמוסקט, רוזמרין, שומר, לבונה, ברוש, ריחן, ורד,יסמין, מיורן, ברגמוט וכל הלימוניים.

הוראות דילול של השמנים האתריים:
----------------------------------------


רק שמן לבנדר ושמן עץ התה מותרים למשיחה על פני העור בריכוז טהור אולם שמן עץ התה מומלץ לדילול לפחות ב 50% עקב היובש הנגרם לעור. עקב כוחם הפעיל הרב,יש לדלל את השמנים האתריים במינון של לא יותר משלושה עד חמישה אחוז בתערובת כלשהי. הדילול יכול להיעשות בתוך שמני בסיס/נשא, בתוך קרמים, משחות, שעוות דבורים, חמאת שיאה וכו'.

כפית רגילה= 50 טיפות, מכאן שהיחס הינו עד 4 טיפות שמן אתרי לכפית מלאה בשמן בסיס.

כף רגילה= 100 טיפות, מכאן שהיחס הינו עד 8 טיפות שמן אתרי לכף מלאה בשמן בסיס.

medicinal plants. natural cosmetics

שמנים אתריים

שמנים אתריים
שמנים אתריים אורך חייהם עד 4 שנים יש להקפיד ולשמור אותם במקום קריר.

כדי ליהנות ממוצרי האיכות של מרפא הבושם יש לרכוש את מוצרינו אך ורק עם התוויות המקוריות של החברה.
כללי זהירות בשימוש בשמנים אתריים:
========================================

רוב השמנים האתריים הטהורים הינם בטוחים לחלוטין לשימוש ללא כל פיקוח בתנאי שהשימוש בהם נעשה בצורה הנכונה. הקפידו לקנות אך ורק שמנים ממקור מהימן. היות והשמן האתרי מופק מהצמחייה על כל סוגיה ומארצות מוצא שונות. קיים שוני רב בין אותו סוג שמן מיצרן אחד למשנהו.

* השמנים האתריים אסורים בתכלית האיסור למריחה ישירות על הגוף אלא רק דרך תערובת של שמני עיסוי או גוף או קרמים למיניהם.

* אין להשתמש בשמנים אתריים כטעם או ריח לאוכל. השמנים אינם לבליעה או למאכל. שמן אתרי אסור לחלוטין לשימוש פנימי!!

* יש להרחיק מהישג ידם של ילדים!!

* יש לשמור במקום קריר וסגור.

* נשים בהריון, אנא הקפידו לקרוא את התוויות של השמן האתרי אותו רכשתן,ישנם סוגי שמנים אתריים האסורים לחלוטין בזמן ההריון (וכולם אסורים בארבעת חודשי ההריון הראשונים). השמנים היחידים המומלצים על ידנו לשימוש במשך תקופת ההריון הינם: קמומיל רומן, גרניום, אשכוליות, לבנדר, ורד בולגרי, יסמין, מנדרין, לימון, תפוז, אילנג אילנג, טנג'רין.

* ישנם שמנים אשר לא יתאימו לאנשים בעלי התניות רפואיות שונות כגון: אפילפסיה, אסטמה, הריון וכדומה.

* קראו בעיון את מפתח סימני האזהרה לשמנים.

* הקפידו לבדוק אלו סימני אזהרה ישנם לכל שמן ושמן.

* הקפידו לקרוא את ההוראות, ישנם שמנים אשר לאחר השימוש בהם החשיפה לשמש אסורה בהחלט או אסורה למשך 12 שעות (השמנים הלימוניים למינם, ברגמוט, לימון, תפוז, אשכולית וכדומה).

* חשיפה לשמש תגרום לכתמי פיגמנטציה על פני העור.

* הרחיקו ממגע עיניים, במקרה של נגיעת שמן אתרי בעין יש לשטוף היטב את העיניים תחת מים זורמים.

באם הגירוי נמשך יש לפנות מיידית לרופא עיניים.* פוטוסנסטיב Photo Sensitive: רגישות לאור,שימוש בשמנים אשר רגישים לאור (לימוניים בעיקר) יגרום לכתמי פיגמנטציה בעור על העור,להימנע לפחות 12 שעות מחשיפה לשמש לאחר קבלת טיפול בהם.

שמנים אתריים

רשימת השמנים הנפוצים בענף הרפואה המשלימה.שניתן להשיג ב"מרפא הבושם" במחיר ואיכות ללא תחרות ללא פער תיווך וללא פשרות !! החל מ100cc -1kg
מתאים :למטפלים בלבד!
בתי ספא,מרכזי טיפול ,

שמן אתרי אגוז מוסקט:
Fragrance – nutmeg myristic אנטיספטי, מכווץ, מעורר, מאלחש, מרדים ומרגיע. יעיל לבעיות גזים, שלשול, באשת הנשימה, מעולה לכאבי שרירים, שגרון.

אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש. עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור. להימנע משימוש ממושך בשמן זה.
מחיר:494שח'- ל1 ק"ג

שמן אתרי אורגנו
Oregano- Oregano vulgare מחטא יעיל ביותר, מרגיע, משכך כאבים,יעיל נגד כינים,שגרון, נגד פטריית קנדידה, פטריות,זיהומים,קדחת השחת, סינוסיטיס,פעיל מאוד נגד גודש ריריות ואנטי היסטמינים.יעיל לבעיות בדרכי הנשימה,ממיס צלולוליט.
אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.
מחיר:1ק"ג-650ש"ח -שמן אתרי אורגנו

שמן אתרי אורן :
Pine - Pinus sylvestris מעורר ומרענן,בעל ריח עצים נעים,אנטיספטי חזק,מכייח,יעיל נגד עייפות,לכאבי שרירים, שיגרון,יעיל מאוד לבעיות בדרכי הנשימה .

שמן אתרי אילנג אילנג :
Ylang Ylang - Cananga odorata מעורר מיני,מרגיע,יעיל לשיפור עור מבוגר,יעיל בטיפול בדלקות,חום גבוה,איזון,רגיעה וירידת לחץ הדם,נוגד דיכאון .

שמן אתרי איריס :
Iris root-Iris Florentina I.Pallida משמש בתעשיית הבשמים כמקשר בין העור לבושם,לתעשיית פוטפורי.

שמן אתרי אכילאה אלף העלים :
Achillea millefolium- Yarrow מרגיע מאוד,אנטי דלקתי,אנטיפסטי,טוב לאקנה,לאקזמה,לפריחות בעור,יעיל ביותר לכוויות,מעולה לאיחוי רקמות,פצעים וחתכים,יעיל לבעיות עיכול.

אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.

שמן אתרי אנג'ליקה :
Angelica - Angelica- archangelica מחטא חזק,מנקה את הדם ומחזק את המערכת החיסונית,קוטל נגיפים,מזרז איחוי פצעים,יעיל לכאבי שרירים, שיגרון ובעיות נשימה.בהרחה: מחזק, ממריץ,מעורר,נוגד דיכאון.פותר בעיות כיבה ועיכול.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.

שמן אתרי אניס :
Anise - Pimpinella ansium יעיל לטיפול במצבי העדר וסת ומתח טרום וסתי,כאבי ווסת ובטן.יעיל לטיפול בבעיות עיכול,חיזוק תיאבון,מעלה תפוקת החלב בזמן ההנקה,יעיל לניקוי וחיטוי הגרון.

אזהרה בשימוש: השמן בעל רמת רעילות גבוהה,מומלץ לשימוש על ידי בעלי מקצוע בלבד.השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.

שמן אתרי אניס כוכב :
Anise star - illicium verum ריחני ומתוק,יעיל לבעיות עיכול,התכווצויות,וכיווצים בגרון הנגרמים משיעול,מכייח מעולה.אזהרה בשימוש: אסור לחלוטין בתקופת ההריון.

שמן אתרי אקליפטוס :
Eucalyptus - Eucalyptus globules אחד השמנים הפופולאריים ביותר,מוכר לכולם ונפוץ כמעט בכל בית.אנטי וירלי,מאלחש,מכייח,ממריץ,יעיל מאוד לבעיות נשימה,לאקנה,לחיטוי פצעים,תוסף רצוי לרוזמרין בטיפול בכינים,מרענן,יעיל נגד חיידקים ויתושים,אזהרה בשימוש: השמן אסור לשימוש על תינוקות ופעוטות.
מחיר:300שח-1 ק"ג

שמן אתרי אקליפטוס לימוני :
Eucalyptus citriodora ריחו לימוני,אנטיספטי חזק ביותר.

שמן אתרי ארז :
Cedarwood - Cedrus atlantica אנטי ויראלי,מאלחש,מכייח,ממריץ,קוטל פטריות,אנטיספטי,יעיל לעור שמן,לטיפול באקנה,באקזמה,נוגד מתח וחרדה(בהרחה),יעיל ביותר לבעיות נשימה,טוב לעיסויים המטפלים בדלקת פרקים ושיגרון.

שמן אתרי אשכולית :
Grapefruit - Citrus paradisi מעורר ומרענן בהרחה,יעיל בקרמים לעור שמן,מפרק שומנים וממיס צלוליט,לטיפול בפצעי אקנה,סופח נוזלים,יעיל לנפיחויות,מכווץ ועוצר דימום.אזהרה בשימוש:אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.

שמן אתרי אתרוג :
Citron - Citrus medica L שמן לימוני ריחני ונעים,מרגיע במיוחד,יעיל להזנת עור יבש,תוסף יעיל בקרמים,ליצירת לחות,תוסף ריח והזנת העור.אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.

בנזואין : Benzoin resin - Styrax tonkinensis מעולה לשיקום עור מבוגר,עור פגוע ומגורה,יעיל לפסוריאזיס,לדרמטיטיס,

מחמם,מרגיע עצבים,יעיל לבעיות נשימה.

שמן אתרי ברגמוט : Bergamot - Citrus Bergamia לימוני מרענן ומרגיע,שמן חשוב מאוד ברפואה האלטרנטיבית,אנטיספטי,מחטא פצעים וחבורות,יעיל להרפס הפה,לפסוריאזיס,אקזמה,בעיות עור מרובות.מעולה לבישום החדר לסילוק ריחות רעים.

אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.
מחיר :1 ק"ג -380שח'

שמן אתרי ברוש :
Cypress - Cupressus sempervirens אנטיספטי,מכווץ ורידים ועוצר דימום,יעיל ביותר לטיפול בטחורים,מכייח,יעיל בטיפול בורידים דליתים,לשיגרון,לטיפול בפצעי אקנה ולטיפול בעור שמן.קטורת,הזעת יתר,שלשול,ווסת,שתן ועוד.יעיל בהרחה להקלת נשימה,לאסטמה, ברונכיט, התקררויות, שפעת והרגעת עצבים מרוטים.דוחה חרקים ומזיקים,מטהר חללי מגורים,מעולה לטיפול בפצעים וחתכים,מטפל היטב בנפיחויות של קרסוליים.עקב תכונתו לכווץ ורידים.

אזהרה בשימוש: אסור לחלוטין בתקופת ההריון.אסור לחלוטין לבעלי לחץ דם גבוה.

שמן גזר :
Carrot seed - Daucus carota מזרז איחוי פצעים,כוויות,לטיפול בקמטים ולעור מבוגר ויבש,גמישות העור,מאיץ שיזוף. יעיל ביותר לשיפור הראייה.

שמן אתרי גרניום :
Geranium - Pelargonium graveolens יעיל לכל סוגי העור,ממיס צלוליט,מחטא,לכוויות שמש,לטיפול בהרפס פה,בפצעי אקנה,לעור רגיש,אקזמה,פסוריאזיס ולשיגרון.מכווץ ורידים ועוצר דימום.

שמן דפנה:ער אציל - Bay/Laurel - Laurus nobilis .

שמן אתרי דפנה מתוקה :
מחטא,מאלחש,מכווץ,מרגיע,יעיל לבעיות נשימה,לעור דלקתי ולכאבי שרירים.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.

שמןאתרי הדס : Myrtle - Mytrus communis אנטיספטי,מכווץ,מכייח,מומלץ לשפעת,ברונכיט והתקררות,יעיל לאקנה ולעור שמן,לעיסוי והרגעת שרירים כואבים,בהרחה פותח את תעלות הסינוסים ומקל על הנשימה.יעיל למדיטציה.
שמן אתרי הדס לימוני : Lemon scented Myrtle - Backhousia citriodora מחטא חזק,יעיל לאקנה,לקרמים לעור שמן,לצחצוח וניקוי כתמים בשיניים,שימוש במבער בבית מחטא את חלל החדר ומומנע העברת מחלות באוויר כגון שפעת.דוחה חרקים.שמן אתרי היסופ : Hyssop - Hyssopus officinalis אנטיספטי,מכייח,יעיל לבעיות נשימה,לפצעים ודרמטיטיס.

אזהרה בשימוש: השמן בעל רמת רעילות גבוהה ואסור לחלוטין לשימוש פנימי, מומלץ לשימוש על ידי בעלי מקצוע בלבד.השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.השמן אסור לחלוטין לשימוש על ילדים.השמן אסור לשימוש על תינוקות ופעוטות.השמן אסור לשימוש לבעלי אפילפסיה,ולבעלי לחץ דם גבוה ואסתמה.השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור.

שמן אתרי הל- קרדמון :
Cardamon - Elettaria cardamonum מעורר מיני,משתן,מחמם,מכווץ,יעיל לבעיות עיכול,לכאבי שרירים ולכאבי ראש,תוסף מעולה לשמני אמבט.שמן וונילה : Vanilla - Vanilla planifora שמן אמבט,שמני מסג' להרגעה .

שמן וטיבר :
Vetiver - Vetiveria zizanodes מעורר מיני,מרגיע,בעיות שינה,לשיקום עור מבוגר,פצעי אקנה,לטיפול בדלקת פרקים,בשיגרון ובכאבי שרירים.
שמן אתרי ורדים : Rose - Rose centifolia שמן נפלא,רומנטי,מתוק וחם,מרומם מצב רוח,מעורר מינית,מרגיע ומקל על לחצים,נוגד דיכאון

מושלם לטיפוח עור מבוגר יבש ,לפצעי אקנה,שיגרון וכאבי שרירים.

שמן זנגביל :
Ginger - Zingiber officinalis שמן מרפא ומעורר מינית,מחמם,בהרחה לבעיות נשימה שיעול וגרון דלקתי,מעולה נגד בחילות והקאות,טוב לטיפול בשיגרון ובעיות שרירים.טוב לבעלי מחזור דם חלש.אזהרה בשימוש: השמן אסור לשימוש על תינוקות ופעוטות.להשתמש בריכוז נמוך במיוחד.

שמן חי עד :
Immotelle - Italian Everlasting - Helichrysum angustifolium, H. Italicum קוטל פטריות ונגיפים, מכווץ,למחלות עור כרוניותו לפסוריאזיס,אקנה ועור דלקתי.לטיפול במערכת הלימפתית,נגד שעלת,ברונכיט ואסטמה,לחתכים,מאיץ חידוש תאים,מטפל היטב בכאבי מחזור,נוגד דיכאון.

שמן חלבנה :
Galbanum - Ferula galbaniflua מעורר,משחרר התכווצויות ועוויתות,מפיג גזים,מאלחש,יעיל למתח ולחץ,לבעיות נשימה,לכאבי שרירים,לשיגרון,לעור דלקתי ופצעים.

אזהרה בשימוש: השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור. השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.

שמן אתרי טגטס :
Tagetes/Mariggold - Tagetes glandulifera ריח חד,נעים וחזק,להשתמש במינון נמוך.קוטל יעיל של פטריות וחיידקים,טוב לטיפול בכפות ואצבעות הרגליים,מרגיע,יעיל,לטיפול בעור רגיש,לחתכים,טוב לצלקות ולדרמטיטיס.

שמן אתרי טנג'רין :
Tangerine-Citrus resticulata מרגיע,מכווץ מעולה,יעיל לאקנה,לעור מבוגר,מצוין לטיפול בעור שמן,יעיל לצלוליט,לסימני מתיחה,לכאבי שרירים ושיגרון.אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.


שמן אתרי יסמין אבסולוט :
Jasmin - Jasminum officinalis ריח נפלא, חם ומתוק, מעורר מיני, מרגיע, מחמם, מאיץ ומחדש תאי העור, מושלם לטיפול בעור רגיש ומגורה, בעור מזדקן ויבש, לדרמטיטיס, לאקנה, לקמטים, מעולה נגד חרדה ודיכאון, לכאבי שרירים, משכך כאבים, מקל על בעיות נשימה.
שמן אתרי יסמין סמבק: Jasmin Sambac - Jasminum officinalis העילית של היסמין.

שמן אתרי כוסברה:
Coriander- Coriandrum sativum מחמם,מעורר,מכווץ,יעיל לשיגרון,יעיל בתערובת לעיסוי שרירים תפוסים וכאבי שרירים.להשתמש במינון נמוך מאוד.אזהרה בשימוש: השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור.

שמן אתרי כורכום :
Turmeric – Zingiberaceaeאנטי דלקתי חזק,נוגד חימצון חזק,אנטי אוקסידנט,לטיפול בפצעים, לטיפול בחבורות,

מורסות,עוצר דימום,משתן,עוזר לעיכול.נגד דיזנטריה,זיבה,לטיפול בגרדת העור.אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.ואסור לחלוטין לשימוש על ידי ילדים.

שמן לבנדום :
Labdanum (Rock rose) - Citus ladanifer ריח נעים ומרגיע,מרומם מצב רוח,למדיטציה ורוגע.

שמן לבונה :
Frankincense (Olibanum) Boswellia species משמש לקטורת ובשמים לגברים.מרגיע,מחמם,מעורר ועוזר לריכוז, יעיל לבעיות בדרכי הנשימה, לסימני מתיחה,לפצעים וחבורות, לטיפוח וטיפול בעור מבוגר, לקמטים, ומחלות עור.

שמן לבנדין :
Lavandin - Lavandula hybrida L. fragrans .בעל ארומה מיוחדת,משמש לתעשיית הבשמים,סבונים וחומרי ניקוי.מעורר בהרחה,מכווץ,משחרר שרירים.

שמן אתרי לבנדר : Lavender - Lavendula officinalis שמן חובה בכל בית,בעל ריח נעים אוניברסלי,מחטא,מרגיע לשינה טובה, מאלחש,מכווץ,יעיל למיגרנה,לסינוסיטיס,לעור מבוגר,לעור שמן, לאקנה, לפסוריאזיס, לדרמטיטיס ופצעים.

שמן אתרי לבנדר ורה : True Lavender - Lavandula Angustifolia זן מעולה בעל תכונות כשל הלבנדר אזוביון.
שמן אתרי לבנדר ספייק :
Lavender Spike - Lavandula latifolia
מטפח את העור,מכווץ,לטיפול בשרירים,מחטא,מרגיע,דוחה חרקים.
שמן אתרי לואיזה : Lemon verbena - Lippia citridora אנטיספטי,קוטל פטריות,מרגיע,מרענן,מרומם מצב רוח,לאקנה וכאבי בטן.
שמן אתרי ליבנה :
White Birch – Betula albaמשתן,מחטא,קוטל פטריות,מאלחש,אנטי דלקתי,לכאבי שרירים ושיגרון, מזרז מחזור הדם, לטיפולי פסוריאזיס ואקזמה,מנקה רעלים ממחזור הדם.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.

שמן אתרי ליים :
Lime - Citrus aurantifoliaמחטא,קוטל נגיפים ופטריות,לעור שמן,לפצעים,שיגרון ובעיות נשימה.
אזהרה בשימוש: שמן בעל רמת רעילות גבוהה,מומלץ לשימוש על ידי בעלי מקצוע בלבד.אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.

שמן אתרי לימון :
Lemon - Citrus limonum ריחו נפלא ומרענן,לריפוי צפדינה,מלריה,קדחת,חום ועוד,מכיל ויטמינים C,B,A יעיל לפיתוח המערכת החיסונית,מחטא,נגד דיכאון,מכווץ יעיל,מסלק רעלים,להבהרת כתמים ונמשים.

אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות לאחר השימוש.האזהרה נכונה לגבי כל השמנים הלימוניים.


שמן מור :
Myrrh - Commiphra Myrhha לקטורת,מבשם,מרגיע,למדיטציה,מחטא,אנטי דלקתי,לחידוש וזירוז מחזור,לטיפול בכוויות,סדקים,קילופי עור הנובעים מקור.לעור יבש ומקומט, מכייח, כיבים, דלקות בגרון ובפה,לטיפול בגזים.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון. מומלץ לשימוש על ידי בעלי מקצוע בלבד.


שמן אתרי מיורן :
Marjoram (Sweet) - Origanum marjorana משכך כאבים,לעיסוי הבטן בשעת כאבי מחזור,מרגיע,לבעיות חרדה,מתח,מיגרנה וכאבי ראש.שמן מסג' הרגעה.אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.שמן אתרי מליסה :
Melissa - Lemon balm - Melissa officinalis ריחו לימוני,מרגיע ומרומם מצב רוח,קוטל נגיפים,למגרנה,לעור רגיש ומגורה,לדרמטיטיס,לטיפול בטחורים,לעקיצות ולבעיות בדרכי הנשימה.

אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.

שמן אתרי מנטה :
Peppermint - Mentha Piperita ריח נעים,מרענן,מקרר,מאלחש,מעורר,לכאבי ראש,לבעיות נשימה,לכינים,דוחה חרקים,מחטא,לתערובות טיפוליות באקנה,לדרמטיטיס,לעיסוי: להתקררות,לשרירים תפוסים,להרגעה ולבעיות עיכול.לטיפול בעור דלקתי ומגורה.

אזהרה בשימוש:השמן אסור לשימוש על תינוקות ופעוטות.אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.

שמן אתרי מרווה מרושתת :
Clary Sage - Salvia sclarea מעורר מיני,אנטי דלקתי,מכווץ,קוטל נגיפים,מרגיע,לעיסוי לבעלי לחץ דם גבוה,נגד לחץ ודיכאון,להרפס הפה,נגד כאבי מחזור,מאזן ומווסת מחזור,לדלקות בדרכי הנשימה,לקרמים לעור מבוגר,קמטים ולדרמטיטיס.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.שמן אתרי מרווה רפואית :
Sage - Salvia officinalis מווסת ומאזן את מערכת העצבים המרכזית,מחטא,מאלחש,מחמם,יעיל לטיפול בנשירת שיער,לפצעים,חולשה,ברונכיט,כאבי שרירים.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון. ולבעלי אפילפסיה.מומלץ לטיפול בידי בעלי מקצוע בלבד עקב תכולת ה – Thujone הגבוהה שבו,במידה ויש צורך לשימוש בו,

שמן אתרי ניאולי :
Niaouli - Melaeuca vifidflora מחטא חזק,מאלחש,קוטל פטריות ונגיפים,יעיל מאוד לאקנה,לכוויות,להרגעת עור מגורה,לעקיצות,לבעיות נשימה ושיגרון.
שמן אתרי נענע :
Spearmint - Mentha viridis ריחו עדין ומתוק יותר משל המנטה, מחטא, אנטי דלקתי,יעיל לבעיות נשימה,מרגיע, לאקנה,לעור דלקתי,מרענן ומרגיע באמבט,יעיל מאוד לחיטוי עור הפנים וניקוי הנקבוביות.מכווץ,דוחה חרקים,מרגיע שרירים.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.


שמן אתרי נרולי : Neroli - Citrus aurantium amara שמן יקר מאוד,ריחו נעים לימוני,מרומם מצב רוח,מרגיע מאוד.מעורר מיני,קוטל נגיפים,מחטא, שמן מעולה לטיפוח ושיקום העור,לסימני מתיחה,לצלקות,לעור מגורה,רגיש,יבש ומבוגר.


שמן סנדלווד : Sandalwood - Santalum album שמן בעל ריח נעים,מעורר מינית,מחטא,יעיל לדלקות בדרכי השתן,גרון ונשימה, מכווץ,מכייח,לעור יבש ומבוגר,למתח,נוגד דיכאון,יעיל בטיפול בדרמטיטיס,משלשל,נגד בחילות,תערובת של מספר טיפות על היד ביחד עם אפטר שייב,למרוח על הפנים,יעניקו לעור הרגעה,יטפלו בחתכים,גירויים וסדקים.

שמן אתרי עץ התה :
Tea Tree - Melaleuce altermifolia שמן רב עוצמה לחיטוי וטיפול בדלקות,אנטיביוטי, אנטי-ויראלי,קוטל חזק של פטריות ונגיפים,מחטא חזק,יעיל ביותר לפצעים,לכוויות,לכינים,להרפס הפה,פסוריאזיס ולאקנה.רצוי לדללו בשמן בסיס או קרם לחות במינון של 50% וזאת עקב היובש שהוא מעניק לעור. למרות הדילול עדיין כוחו יהיה רב ויעילותו לא תפחת.שמן אתרי ערער:
Juniper Berry - Juniperus Communis משלשל יעיל,לטיפול בבעיות מעיים ותולעים,אנטי בקטריאלי, אנטיספטי, מרומם מצב רוח,מעורר,לעור שמן, אקנה,דרמטיטיס,פסוריאזיס,שיגרון וכאבי שרירים.כשמן נגד כאבי ראומטיזם ולטיפול בדלקות שתן. טוב להמרצת מחזור הדם על ידי עיסוי, שמן אמבט מעולה לטיפול בצלוליט,מכווץ ורידים ועוצר דימום .

שמן אתרי עשב לימון :
Lemongrass - Cymbopogon flexuosus ריח נעים לימוני,מרומם מצב רוח ומרענן,מחטא יעיל,מכווץ,קוטל חיידקים,משתן,מרגיע,לכאבי ראש,לעור דלקתי,לעור שמן ואקנה.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לשימוש על תינוקות ופעוטות.
שמן פטיטגרין : Petitgrain - Citrus aurantinum amara אנטי ויראלי,מרגיע ,יעיל למתח וחרדה,לטיפול בעור שמן ופצעי אקנה.
שמן פטרוזיליה : Parsley Seed Oil - Petroselinum sativum אנטיספטי,מכווץ,משתן יעיל מאוד,מכייח,מרגיע,יעיל לצלוליט, לשיגרון, לבצקת,לכאבי שרירים ופצעים.
שמן פטשולי : Patchouli - Pogostemon cablin מעורר מינית,אנטיביוטי,נגד דלקות,מחטא,נגד פטריות,מאיץ חידוש תאי העור, להרפס הפה,לאור סדוק,לעור מבוגר ולעור רגיש,לדרמטיטיס,לכוויות קלות,לסבוריאה,לסעפת,לקשקשת,לסימני מתיחה ולקמטים, לטיפול בעור קרקפת וקשקשים,לטיפול נגד כינים.

שמן פלמה רוזה :
Palmarosa - Cymbopogon martini קוטל נגיפים ופטריות,אנטיספטי,מאיץ חידוש תאי עור,יעיל לאקנה,לעור יבש ורגיש,לעור מבוגר ולפצעים.

שמן אתרי פלפל שחור :
Black Pepper - Piper nigrum מאלחש,מכווץ,מחמם וממריץ מחזור דם,לכיווצי שרירים,לצלוליט, לדלקת פרקים,נגד בחילות ושיגרון.

אזהרה בשימוש: השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור. השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.

שמן אתרי ציטרונלה :
Citronella - Cymbopogon hardus שמן בריח קל ומרענן,מחטא חזק,מעורר,טוב לכאבי שרירים,לפצעים ושיגרון.נגד חרקים ויתושים.
שמן אתרי ציפורן :
Clove - Syzygium aromaticum מחטא יעיל,מכווץ יעיל,קוטל נגיפים,מחמם ומרגיע שרירים כואבים,יעיל לכאבי שיניים,לדלקות חניכיים (שטיפה וגרגור),לכינים,לחיטוי פצעים,לבעיות נשימה.

אזהרה בשימוש: השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור.השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.השמן אסור לשימוש על תינוקות ופעוטות.
מחיר :1 ק"ג-400 שח'
שמן ציפורני החתול :
Una De Gato "Cat's claw" - Uncaria tomentosa שמן חשוב בענף הרפואה האלטרנטיבית והרפואה הכללית,אנטי בקטריאלי,קוטל תולעים,משתן,לטיפול בדימומים פנימיים וכיבי קיבה,נוגד דלקות כלליות ,נגד דלקות בדרכי השתן,לטיפול במורסות,מוריד לחץ דם (על ידי הרחבת כלי הדם),מונע קרישים בדם,מנקה את הדם והכליות,יעיל לטיפול בהרפס באברי המין,לטיפול בפצעים וחתכים עמוקים,יעיל לטיפול בשיגרון ודלקת פרקים,יעיל לאקנה,מסדיר מחזור.

שמן קג'פוט:
Cajuput - Melaleuca leudendron מחטא חזק,קוטל נגיפים ופטריות,מחמם,לטיפול בפצעים,בפסוריאזיס, באקנה,לעור שמן,לבעיות בדרכי הנשימה.דוחה חרקים.

שמן אתרי קורנית מתוקה/טימין:
Thyme - Thimus vulgaris אנטיביוטי,מחטא חזק,מכווץ יעיל,לכאבי ראש ומגרנה, לבעיות בדרכי הנשימה,להתקררות,לברונכיט,לסינוסיטיס,לאסטמה,לכוויות ולעור דלקתי ומגורה.

אזהרה בשימוש: השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור.השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון. השמן אסור לשימוש על תינוקות ופעוטות. השמן אסור לשימוש לבעלי אפילפסיה, לחץ דם גבוה ואסטמה.להשתמש בריכוז נמוך במיוחד.

שמןאתרי קימל:
Caraway - Carum carvi אנטיספטי,מכווץ,מחמם ומעורר,יעיל לטיפול בחבורות ומכות,מרגיע שרירים,ממריץ פעילות המעיים ומחזור הדם,לעור שמן ולאקנה.

אזהרה בשימוש: השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור. השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.

שמן אתרי קינמון גזע :
Cinnamon Bark - Cinammonum zeylanicum שמן בעל ריח נעים,ממריץ,מחטא,מעורר,לטיפול בשפעת, באסטמה,לכינים ועקיצות,לטיפול נגד בעיות גזים וכאבי בטן,לטיפול בהפרעות עיכול ובחילות,לשיגרון,משחרר התכווצויות שרירים ובטן.

אזהרה בשימוש: השמן בעל רמת רעילות גבוהה,מומלץ לשימוש על ידי בעלי מקצוע בלבד.השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור.

שמן קינמון עלה :
Cinnamon leaf - Cinammonum שמן מטהר,מערכת העיכול, אזהרה בשימוש : שמן בעל רעילות גבוהה,מומלץ לשימוש על ידי בעל מקצוע בלבד,השמן אסור לחלוטין במשך כול תקופת הההריון,השמן עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור.


שמן אתרי קמומיל ג'רמן / בבונג :
Chamomile german/blue - Matricaria chamomilla . שמן עדין ומרגיע מאוד, לשחרור עוויתות, לבעיות עיכול ולשחרור התכווצויות בטן, אנטיספטי, אנטי דלקתי, מאלחש, למתח ודיכאון, לשינה קלה, לכאבי ראש ומגרנה, לעור מבוגר ויבש, לעור סדוק, לעור מגורה ודלקתי, לשיגרון, לכאבי שרירים, לשיגרון, לפסוריאזיס, לאקזמה, לכוויות, לטיפול בפצעים ועקיצות, להרפס הפה, ולסימני מתיחה.

שמן אתרי קמומיל רומן/ בבונג :
Chamomile Roman/English Chamomile – Anthemis nobilis . שמן עדין,מעולה לטיפול בתינוקות בעיקר לכאבי בטן,אנטיספטי,מרגיע מאוד,מאלחש,לכאבי ראש ומגרנה,לטיפול במערכת העצבים,לעור דלקתי ומגורה.

שמן קמפור :
Champhor White - Cinnamonum camphora מחטא, אנטי דלקתי, מעורר, מכווץ, לעור שמן, לאקנה, לכוויות, לפצעים, לדלקת פרקים ולשיגרון. לטיפול בברונכיט, שפעת והתקררויות, מטפל בנקעים, בחבורות ובשרירים כואבים, דוחה חרקים ועש.

אזהרה בשימוש: השמן בעל רמת רעילות גבוהה,מומלץ לשימוש על ידי בעלי מקצוע בלבד.השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.השמן אסור לשימוש לבעלי אפילפסיה,לחץ דם גבוה ואסטמה.

שמן אתרי קפסיקום אוליאו רזין:
Capsicum Oleo resin השמן החריף ביותר שקיים,ממריץ מעולה,מחמם,משחרר שרירים תפוסים, ממריץ מחזור הדם,אנטיספטי,אנטי בקטריאלי,מחטא חזק.

אזהרה בשימוש: להשתמש במינון נמוך מאוד,אסור לחלוטין בתקופת ההריון,השמן בעל רמת ריכוז וחריפות גבוהה,מומלץ לשימוש על ידי בעלי מקצוע בלבד.שמן רבנסרה :
– Ravensara - Ravensara Anisataידוע ביעילותו לפתיחת מעברי אוויר וטיפול בסינוסים, לשחרור שרירים תפוסים ולטיפול בכאבים.
שמן רוזווד : Bois de rose - Rosewood -Aniba roseadora בעל ריח נעים,מעורר מינית,קוטל פטריות,אנטיספטי,מאלחש, לעור יבש ומבוגר,לטיפול בקמטים,באקנה ודרמטיטיס.יעיל בעיסוי לשחרור שרירים.נוגד דיכאון ומאזן מערכת עצבים,מרגיע,עוזר למיגרנות.שמן אתרי רוזמרין :
Rosemary - Rosemarinus officinalis מחטא,קוטל נגיפים,דוחה כינים,מאלחש,מעורר ויעיל נגד עייפות, מיגרנה,סינוסיטיס,אסטמה,ברונכיט ושפעת.מחמם שרירים,מעולה לעיסוי ספורטאים לפני ואחרי פעילות.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לשימוש לבעלי אפילפסיה,אסור לשימוש לבעלי לחץ דם גבוה ואסטמה. השמן אסור לחלוטין בכל תקופת ההריון.

שמן אתרי ריחן/בזיליקום: Basil - Octimum Basilicum מחטא,מאחה פצעים,לכאבי ראש, לעקיצות, לברונכיט, שפעת, הצטננות,בהרחה, מרגיע מערכת העצבים ומתח.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.

שמן שום :
Garlic - Allium sativum מחטא,קוטל פטריות,נגיפים,טפילים ותולעים במערכת העיכול,מכווץ,יעיל להורדת לחץ דם.אזהרה בשימוש: שמן בעל ריח חזק עלול לגרום לגירוי או צריבה בעור.
שמן אתרי שומר :
Fennel (sweet) - Foeiculum vulgar שמן ממריץ,מחמם,משתן,יעיל לעייפות,לבעיות עיכול וגזים,לדלקת חניכיים,לכאבי שרירים, לטיפול בצלוליט,לעור שמן ולעור מבוגר,למסג' חזה ולהגברת מוצקותו.מעורר תפוקת חלב.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לשימוש לחולי אפילפסיה,לחץ דם גבוה ואסתמה. השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון. השמן אסור לשימוש על תינוקות וילדים עד גיל 12,להשתמש במינון נמוך.


שמן אתרי שמיר :
Dill - Anethum graveolens מחטא,מרגיע,מכווץ,מפיג גזים,להתקררות,לברונכיט,לכאבי שרירים,לעור מבוגר ולעור יבש.

אזהרה בשימוש: השמן אסור לחלוטין במשך כל תקופת ההריון.השמן אסור לשימוש על תינוקות ופעוטות.

תפוז :
Orange - Citrus aurantinum בעל ריח מרענן ונעים.לעיסוי בטן לבעיות עיכול,קוטל נגיפים, מרגיע,מחמם,מכווץ ועוצר דימום,למתח ולדיכאון,לברונכיט והתקררות,לטיפול בעור יבש ורגיש,לסימני מתיחה ודרמטיטיס.אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.

שמן אתרי תפוז מר :
Bitter Orange - Citrus aurantium ssp. Amara (L) Engl. משמש בתעשיית הבשמים.

אזהרה בשימוש: אסורה בהחלט חשיפה לשמש לפחות 12 שעות מזמן השימוש.
ניחוח נעים!!!
שמנים איכותיים מבית טוב -מרפא הבושם
זה בדוק !

 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז