עור -מילון מונחים

אסטמה של העור

אסטמה של העור- אטופיק דרמטיטיס - Atopic Dermatitis
דרמטיטיס אטופית: Atopic dermatitis (המכונה גם "אסטמה של העור", היא מחלת עור המתבטאת בשטחי עור אדומים ומאוד מגרדים המופיעים בעיקר בקפלי העור במרפקים, מאחורי הברכיים וסביב העיניים. במיקרים הקשים ובעיקר בילדים, הגרד והדלקת בעור יכולים להופיע גם בעור הפנים כפות ידיים, הקרקפת והגו.

אקנה

אקנה- פצעי בגרות - Acne Vulgaris
היא מצב שכיח מאוד המופיע אצל 80-90 אחוזים מהאנשים בגיל זה או אחר. חומרת וצרות הביטוי של האקנה שונות מאוד מאחד לשני ומשתנות עם הגיל. למרות שהיא מופיעה לרוב בגיל ההתבגרות היא יכולה במיקרים מסויימים להתבטא כבר בגיל 9 שנים ולהמשיך עד גיל 35 ו 40 . אקנה יכולה להופיע לשבועות מספר גם בתינוקות. למרות שפצעי הבגרות או האקנה חמורים יותר אצל גברים, הם נוטים להימשך יותר זמן אצל נשים.

גרדת

גרדת Scabies
מחלת הגרדת (Scabies) שכיחה במיוחד אצל אנשים החיים בצפיפות בבתי אבות, בתי חולים ומחנות צבא. הצוות המטפל באנשים מבוגרים בבתי אבות או בני משפחה של חולים הם בעלי סיכוי גבוה להדבק במחלה. גרדת יכולה לפגוע בכל עת ובכל אחד מגיל ינקות ועד 120. המחלה נגרמת על ידי קרציה קטנטנה בגודל של פחות ממ''מ אחד החודרת לתוך העור ומטילה שם את ביציה. נוכחות הקרציה וביציה במחילות הדקות שלהעור גורמת לגרד עז המתגבר בלילה. במקום החדירה לעור ניתן לראות קשריות אדומות קטנות הדומות לעקיצת יתוש

תפרחת החיתולים

מה היא תפרחת החיתולים?
תפרחת החיתולים היא תופעת העור הנפוצה ביותר בקרב התינוקות. מצב זה כל כך שכיח שנראה שכל תינוק לוקה בו לפחות פעם אחת. מדובר בדלקת של העור המתבטאת באודם ופצעונים על העור באיזורים המכוסים בחיתולים -העכוזים המפשעות הירכיים והבטן התחתונה. תפרחת זו המכונה תפרחת החיתולים, מתפתחת כתוצאה מהשפעתם המשולבת של מספר גורמים. מגע ממושך עם השתן פוגם בשלמות העור ואילו חיידקים מהצואה גורמים לפירוק השתן לחומרים מגרים המחמירים את הגירוי. עקב הלחות הרבה והחום מצטרפים לחגיגה חיידקים ופיטריות. הם נוטים להתרבות בעיקר בקפלי העור וליצור נגעים עוריים הנראים כשטחים אדומים מבריקיםהמכוסים לעיתים בהפרשה לבנבנה.

הרפס

הרפס בדרכי המין - Genital herpes
הרפס בדרכי המין נגרם על ידי Herpes Simplex Type II. ההדבקה במגע ישיר במגע מיני. ההקתף מתבטא בשלפוחיות או פצעים כואבים בדרכי המין. לחלק מהנדבקים יש מספר התקפים לשנה ולחלקם התקף פעם בשנים רבות. אין עדיין ריפוי מלא להרפס אך ניתן על ידי תרופות קבועות לדכא את הופעת ההתקפים.

ויטיליגו

מה היא מחלת הויטיליגו Vitiligo?
ויטיליגו Vitiligo היא מחלת עור שבה העור מאבד את הפיגמנט שלו (הצבע) ונוצרים כתמים לבנים בחלקי עור שונים. מקומות שכיחים הם הפנים, השפתיים, גב כפות הידיים ואיברי המין. למרות שאין עדיין ריפוי למחלה טיפולים חדשים יכולים להביא להחזרת הצבע לעור לפחות בחלק מהחולים.

זיבה

זיבה- גונוריאה - Gonnorrhea
היא מחלת המין השנייה בשכיחותה לאחר הכלמידיה. מועברת במגע מיני ווגינאלי אוראלי ואנאלי. מאופיינת בדלקת , הפרשת מוגלה וכאבים בדרכי המין והשתן. בגברים מופיעה לרוב צריבה והפרשה מוגלתית לבנה צהובה סמיכה מאיבר המין 3 עד 5 ימים מההדבקה. בנשים התופעות עלולות להופיע עד שלושה שבועות מההדבקה. 40 עד 80 אחוזים מהנשים שנדבקו אינן מרגישות בהדבקה ואינם סובלות מהפרשה או כאבים בשלב הראשון. חוסר טיפול יכול לגרום בהמשך לזיהומים חמורים באגן והפרעה בפיריון. את המחלה ניתן לאבחן בקלות במעבדה.

יבלות ויראליות

יבלות ויראליות Verruca
היבלות הוויראליות נגרמות על ידי ווירוסים מסוג שונים. רובם קשורות בוירוסים מקבוצת ה Human Papiloma Virus שכוללת 70 זנים שונים. היבלות שמופיעות בילדים אינם מסוכנות כלל ולא קשורות להפרעות באיברים פנימיים. בחולים עם הפרעות קשות במערכת החיסון יכולה להיות התפשטות מוגברת של היבלות

כלמידיה

כלמידיה Chlamydia
היא מחלת המין הזיהומית השכיחה ביותר. רק בארה"ב מתגלים יותר מ 3 מיליון מקרים חדשים לשנה. אצל 75 אחוז מהנשים ו 50 אחוז מהגברים אין סימנים להדבקה ולכן רובם לא מודעים לכך שהם לוקים במחלה. ב 40 אחוזים מהנשים הנושאות את חיידק הכלמידיה יכול להתפתח זיהום חמור יותר באגן עם סיכון של הפרעה בפיריון, כאבים כרוניים או סיבוכים בהריונות. ניתן לטפל ולחסל את הכלמידיה

סבוריאה

סבוריאה - Seborrheic Dermatitis
סבוריאה היא מצב שבו יש יצירה והפרשה מוגברת של חומר שומני מבלוטות החלב של העור. שומניות היתר מתבטאת בעיקר באזורי העור שבהם יש ריכוז גבוה של חלב ובעיקר בצידי האף, בין הגבות, בעור הקרקפת, בקדמת החזה ובמרכז הגב בין השכמות.

עגבת

עגבת - סיפיליס - Syphilis
עגבת מועברת במגע מיני מכל סוג כולל מגע אוראלי. התופעות מופיעות 10 עד 90 יום ממהדבקה. בשלב הראשון יכול להופיע פצע אופייני באיזור ההדבקה. בשלב השני לאחר מספר שבועות אפשרית פריחה מסוגים רבים ושונים. בשלב השלישי היכול להופיע גם אחרי שנים רבות יכולה להיות פגיעה באיברים פנימיים כולל הלב והמוח. ניתן לאבחן את המחלה בבדיקת דם.

פסוריאזיס

פסוריאזיס- ספחת - Psoriasis
לא אחת ניתן לפגוש באנשים שעור מרפקיהם אדמדם, מכוסה בקשקשים עבים בעלי גוון לבנבן כסוף. זאת היא רק אחת מהתופעות של מחלת הפסוריאזיס (ספחת). 100 אלף ישראלים סובלים ממחלת עור זו אך למרבה המזל רוב החולים לוקים בה באופן קל. המחלה מתפתחת גם אצל גברים וגם אצל נשים באותה מידה. על פי רוב היא מופיעה בגילאים שבין 10 ל 30 שנה, אם כי הביטויים הראשונים למחלה יכולים להתבטא בכל גיל. הפסוריאזיס אינה מחלה מדבקת ולרוב אינה גורמת לגרד או מיחושים אחרים.

קשקשים

קשקשים Dandruff
קשקשים בעור הקרקפת הם דבר שכיח. ברוב המקרים חיפה יומיומית עם שמפו צמחי מרפא נגד קשקשים תועיל לדיכוי התופעה. בחלק מהמקרים המצב הוא עקש יותר ויש צורך בשמפו פעיל יותר כגון ג'ינג'ר ודבש. בין הסוגים הנפוצים - סוגי שמפו שמכילים צמחי מרפא.ללא בישום או שמנים אתרים או שמנים בכלל.ללא צבע וללא סינטטיקה .

 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז