טיפולים-צמחי מרפא

טבבויה לה פאצ'ו Tabebuia impetiginosa

טבבויה לה פאצ'ו Tabebuia impetiginosa
טבבויה בשמו הספרדי קרוי לאפצ'ו תה המופק מהצמח שימש משך מאות שנים ברפואה העממית של שבטים שונים בדרום אמריקה לטיפול במגוון מחלות, ביניהן סוגים שונים של סרטן.
ברפואת הצמחים המודרנית מיוחסת לצמח טבבויה – בשמו הספרדי קרוי לאפצ'ו עוצמת פעילות בינונית, והוא נחשב לאחד הצמחים האנטי ויראליים היעילים ביותר שבשימוש רפואה זו. ה-FDA האמריקני אישר בשנת 1981 את הלאפצ'ו כבטוח לשימוש.

טבבויה – בשמו הספרדי קרוי לאפצ'ו צמח אנטי מיקרוביאלי הנלחם בוירוסים, חיידקים ופטריות. מתאים לטיפול בבעיות עור ופצעים הנובעים מפטריית הקנדידה. אנו עושים שימוש באקסטרקט – מיצוי מרוכז של הצמח.

זהו עץ בעל פריחה סגולה הנפוץ ביערות הגשם של פרגוואי, ארגנטינה וברזיל. תה המופק מהצמח שימש משך מאות שנים ברפואה העממית של שבטים שונים בדרום אמריקה לטיפול במגוון מחלות, ביניהן סוגים שונים של סרטן.
ברפואת הצמחים המודרנית מיוחסת לצמח עוצמת פעילות בינונית, והוא נחשב לאחד הצמחים האנטי ויראליים היעילים ביותר שבשימוש רפואה זו. ה-FDA האמריקני אישר בשנת 1981 את הלאפ'צו כבטוח לשימוש.

חלקי הצמח בשימוש רפואי
קליפת הגזע הפנימית.

מרכיבים פעילים
תרכובות פנוליות:
- פנולים פשוטים: benzoic acid derivatives, benzaldehyde derivatives
- קומרינים
- אנטראקינונים: tabebuin, chrysophanic acid
- נפטאקינונים: Lapachol, beta-lapachone, xyloidone, deoxylapachol, alpha-lapachone, dehydro-alpha-lapachone, naphthofurandiones
- תרכובות פלבונואידיות: quercetin
- תרכובות איזופרנואידיות:
- מונוטרפנים: iridoids
- דיטרפנים: carnosol
- ספונינים טריטרפנואידיים: steroidal saponins
- סטרולים: beta-sitosterol
- קרוטנואידים: beta-carotene
אלקלואידים: tecomine
ויטמינים: פרו-ויטמין A, ויטמיני B1, B2, B3, C
מינרלים: סידן, מגנזיום, אשלגן, ברזל, אלומיניום, מנגן, קובלט, צורן, סלניום, אבץ.

פעילות רפואית
אנטי-בקטריאלי, אנטי-ויראלי, אנטי-סרטני, אנטי-פטרייתי, אנטי-פרזיטי, ממריץמשפעל חיסון, משכך כאבים, משלשל עדין, מתמיר (אלטרטיבי), נוגד אנמיה, נוגד דלקת, נוגד זיהום, קוטל תולעי מעיים.

התוויות
עיקריות: גידולים ממאירים, מחלות ויראליות (טיפול), קנדידה רב-מערכתית.

משניות: אנמיה, דלקת מפרקים ריאומטית (RA), דלקת עור אטופית (אטופיק דרמטיטיס),הרפס, חולשה חיסונית, טפילים חד-תאיים, יבלות ויראליות, מחלות אוטואימוניות, מחלות דלקתיות של רקמת החיבור, סרטן (תמיכה ומניעה), פטרת בעור, פטרת בעור (חיצוני),פטרת וגינלית, פטרת וגינלית (חיצוני), פינוי רעלים (דה-טוקסיפיקציה), פסוריאזיס,פרונקלים וזיהומים תת-עוריים, קונדילומות (HPV), תולעי מעיים.

רגישות, תופעות לוואי, תגובות ביניים, התוויות נגד ורעילות
תופעות לוואי הנגרמות כתוצאה מנטילת קליפת הצמח במינונים רפואיים מתרחשות לעתים רחוקות וכוללות בחילות ותחושת אי נוחות בבטן. כמו כן, ידועות תופעות לוואי הנגרמות בשכיחות גבוהה כתוצאה מנטילה של החומר הפעיל Lapachol במינונים הגבוהים מ-1.5 גרם ליום. אלו כוללות בחילות, הקאות ודימומים. נטילה של מעל 2 גרם ליום של אותו חומר פעיל גרמה להארכה משמעותית בזמן הצמדות טסיות הדם; יש להימנע מנטילת הצמח בשילוב עם תרופות נוגדות קרישה, עקב העצמה של פעילות התרופות; מדד רעילות LD 50: במגוון ניסויים שנערכו עם החומר הפעיל Lapachol על חולדות ועכברים, 0.5-2.5 גרם לכל קילו משקל.

הריון: הצמח אסור לשימוש במהלך תקופה זו. נשים המנסות להתעבר, מוטב שלא ישתמשו בצמח.
הנקה: הצמח אפשרי לשימוש במהלך תקופה זו, אך יש לנקוט זהירות. רצוי ששימוש בצמח בתקופת ההנקה יתבצע תחת פיקוח מקצועי

טיפולי פנים

טיפולי פנים טיפולי פנים-בקוסמטיקה טבעית ע''י צמחי מרפא
טיפול רויטלייזינג ממריץ לעור עייף/מתבגר
טיפול מולטי צמחי מרפא ע''ב גירניום לימוני של חברת"מרפא הבושם" פותח במיוחד עבור העור המתבגר, יבש,סדוק עייף
וחסר אלסטיות – לסיוע בתיקון נזקים וסימני הזדקנות מוקדמים כתוצאה מחשיפה לשמש ולמראה עור בריא יותר. צמחי מרפא המולטי-וויטמין מכילות וויטמינים, שמנים צמחיים וצמח מרפא גירניום אורגני בריכוזים גבוהים במיוחד ומוחדרות לעור בשיטה מיוחדת. התוצאה ניכרת כבר מהטיפול הראשון !!
מומלצת סידרה בת 6 טיפולים – פעם בשבוע.

טיפולי יופי וזוהר לאירועים
טיפול יופי קליל, מומלץ ביותר לפני אירוע – פילינג קל, המרענן את פני העור, שימוש בצמחי מרפא להוספת לחות אינטנסיבית לעור ולשיפור מראהו הכללי. מתאים לכל סוגי העור.

פילינג קריסטל המשלב צמחי מרפא.

פילינג ייחודי על בסיס קריסטל אלמוגי המשפר את פני העור, מסיר שכבת תאים מתים , מאיץ את קצב התחדשות העור, מפחית קמטוטים וקמטים קלים, מבהיר את העור מנזקי שמש, מחליק את העור ועובד על צמצום צלקות פוסט-אקנה, מעניק לעור גוון אחיד, זוהר שקוף ואיכותי באופן מיידי !
נפלא לעורות הכהים והסובלים מפיגמנטציה עודפת, פגעי שמש וצלקות – כסידרה בת 6-12 טיפולים.
כמו-כן, טיפול זה מומלץ מאוד לכל סוגי העור לפני אירוע, למעט לעורות היבשים והדקים מאוד.

טיפול ייחודי לאזור העיניים

איזור העיניים הינו בעל רגישות מיוחדת, נוטה להתקמטות מהירה יותר מאזורים אחרים בפנינו ומראה סימני עייפות והזדקנות ראשון ולכן מצריך טיפול מיוחד. הטיפול מיועד לעיניים עייפות, בעלות מראה נפול, בעלות כהויות סביבן וסימני גיל. באמצעות תכשירים וחומרים ייחודיים ניתן להשיב עטרה ליושנה ולשפר מראה העור גם באיזור עדין זה.
מומלצת סידרה בת 4-6 טיפולים לפי הצורך.

טיפולים ייחודיים לאקנה :

טיפול המשלב אבחון מדויק ושיטות ניקוי עמוק חדישות, בשימוש בצמחי מרפא המקלים על הטיפול. מיועד לעורות מעורבים – שמנים ביותר.
משך הטיפול 60-90 דקות.

פילינגים צמחיים מגוונים והבהרת כתמי פיגמנטציה ע''ב האתרוג
פילינגים מגוונים של חומצות פירות AHA(אלפא הידרוקסי),
ציטרון,mtc. כאשר הפעילה ביותר הינה החומצה הגליקולית . הפילינגים מבוצעים בריכוזים שונים וגבוהים, הטיפול מתאים לעורות בהירים עם כתמי פיגמנטציה, להבהרה כללית, להשבת החיוניות לעור, למראה זוהר וויטאלי, להגברת קצב התחדשות התאים, כטיפול מונע הזדקנות העור ולמיום כללי של העור.
מומלצת סידרה בת 6 טיפולים – פעם בשבוע.

טיפולי אנטי-אייג'ינג למראה עור גמיש וחלק
פילינג חדש וחדשני של חברת "מרפא הבושם" המשלב בתוכו חומרים פעילים בריכוזים שונים אך ורק מצמחי מרפא של א''י ושמנים צמחיים ומאפשר לראשונה מלחמה בנזקי הסביבה, תהליכי החימצון היומיומיים ומלחמה בעצם ברדיקלים החופשיים הנוצרים כתוצאה מתהליכים אלו. התוצאה הינה תיקון נזקי הזדקנות העור והגנה מפני נזקים עתידיים, הגנה מקסימלית מפגעי הסביבה, הבהרה, הפחתת קימטוטים, שיפור מאזן הלחות בעור ושיפור כללי של פני העור. מתאים לכל סוגי העור למעט עורות אקנתיים.
סידרה בת 6 טיפולים - פעם בשבוע.

טיפולי ליפטינג למיצוק העור
באמצעות צמחי מרפא מזון מלכות דונג דבורים ופרופוליס:
עבודה מאסיבית ואינטנסיבית על השרירים בפנים, קיצור השרירים באופן המאפשר מיצוק ומתיחת העור מעל השרירים בעזרת החומרים פעילים. מקנה לעור מראה רענן וצעיר – עדיין באופן טבעי וללא התערבות כירורגית.
סידרה בת 20-30 טיפולים לפי הצורך.

טיפולי שיפור מאזן הלחות בעור
כחלק מתהליך יומיומי, שיגרתי, העור מאבד מים במעבר טרנס-אפידרמלי. עלינו להעניק לעור את כמות המים הדרושה לו לתפקוד יומיומי תקין וכחלק מחילוף החומרים בגופנו.
ישנה חשיבות רבה להחדרת לחות באופן פעיל לעור, באמצעות צמחי מרפא ומוצרי האפיתרפיה , דבר המאפשר הענקת לחות מיידית, מראה פני עור גמישים וחלקים יותר ומיצוי יכולת העור לאגור לחות באופן מתמשך. הטיפול מתאים לעורות המיובשים, יבשים ומתבגרים.
מומלצת סידרה בת 12 טיפולים.
הערה :
ניתן להזמין את חומרי המרפא בקוסמטיקה הטבעית ללא צורך בטיפול!
לפרטים מרפא הבושם 04-9952122.

medicinal plants&natural cosmetics

צמחי מרפא נוגדי חרדה-ולריאן,פסיפלורה,קמומיל,נפית החתולים,מליסה ועוד..


צמחים מרגיעים ונוגדי חרדה
מרסלו ספינלה
החיים בעולם מורכב ומסוכן דורשים מאיתנו להיות מוכנים לאתגרים. המונח עוררות משמש בעיקר כדי לתאר ערנות או דריכות מוגברות או תגובה רגשית. למשל, כאשר חיה עומדת מול טורף היא מגיבה באופן פיזי ונפשי כדי להתמודד איתו באופן הולם: היא נלחמת בו או בורחת מפניו. למרות שהחיים האנושיים בציוויליזציה, מעמידים את האדם מול איומים מסוג זה בתדירות נמוכה יותר מזו של אבותינו הקדמונים, מנגנון עוררות המוח שלנו עדיין נמצא במקומו.
באופן אירוני, התגובה הפיזית והנפשית אשר התפתחה כדי להכין אותנו לקראת מפגש עם אריה תוקף, היא אותה תגובה המתעוררת בנו בגלל בחינה באוניברסיטה. ובכן, תגובת העוררות מתאימה למצבים מסוימים. אבל כמו עם הפרעות רבות אחרות של התודעה והמוח, תגובה נורמלית והסתגלותית יכולה להיות מופעלת יתר על המידה ולהפוך להיות תכונה לא הסתגלותית. התוצאה של הפעלת יתר של מנגנון העוררות שלנו הם חרדה ונדודי שינה.

בעיית החרדה
קשה להגדיר חרדה במילים, אבל היא אחד מהרגשות הבסיסיים והאוניברסליים הנחווים על-ידי רוב בני האדם. יש לה מרכיבים רבים, הכוללים מרכיבים רגשיים, קוגניטיביים, פיזיולוגיים והתנהגותיים. באופן רגשי, החרדה מתוארת כהרגשה לא נוחה, חוסר שקט, או אימה. זהו ברוב המקרים מצב לא נעים המפחית את היכולת שלנו לחוות הנאה. המרכיב הקוגניטיבי שלה כולל את המחשבות העולות בזמן החרדה, כגון דאגה וחשיבה פסימיסטית. הצד הפיזיולוגי מוכר מאוד: מתח בשרירים, דפיקות לב מהירות, לחץ דם גבוה, הזעה, פה יבש, בחילה, סחרחורת ושלשול. מצב לא נעים זה גורם לנו להימנע ממקור החרדה.
רמות נמוכות של חרדה מועילות לנו בכך שהן גורמות לנו להישאר דרוכים ומודאגים במידה. הפרעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות מסוימות גורמות להֵעלמוּת החרדה, והתוצאות הינן מזיקות. אנשים אלו אינם שמים לב לאזהרות והם חסרי דאגה בכל הנוגע לסכנות. בקצה השני של הספקטרום, החרדה רעה באותה המידה כאשר היא הופכת להיות חמורה, מופיעה בתדירות גבוהה, או נמשכת זמן רב מדי, שכן היא מפריעה לתפקוד שלנו. למשל, מחשבות חרדתיות חוזרות ונשנות מפריעות ליכולת שלנו להתרכז.
הפרעות החרדה הן קבוצה מגוונת הכוללת הפרעת פאניקה, פוביות, הפרעה אובססיבית כפייתית, PTSD (הפרעת חרדה פוסט טראומטית), הפרעות חרדה שנגרמות מחומרים כלשהם, והפרעת חרדה כללית. הפרעת חרדה כללית היא הפרעה בה אדם חווה חרדה מתמשכת ונרחבת. המקור המדויק של החרדה אינו ידוע, והרגשות הללו מפריעים לתחומי חיים רבים. חרדה בעקבות שימוש בחומרים מסוימים היא תגובה לשימוש או הפסקת שימוש בסמים. היא נגרמת למשל משתיית יותר מדי קפאין או הפסקה פתאומית של שתיית אלכוהול לאחר שימוש ארוך טווח. פוביה היא תגובת חרדה עזה ומוגזמת למצב או חפץ מסוימים. אולם הפחד אינו פרופורציונלי לאיום.
למשל, פוביה חברתית היא מצב בו אדם מודאג באופן מוגזם ממבוכה או מכך שישפטו אותו בצורה שלילית במצבים חברתיים. הפרעת פאניקה היא הפרעה בה האדם חווה גל פתאומי וחזק של חרדה ואימה. הוא מופיע ללא כל הכנה מוקדמת ומיד מגיע לשיא. לפעמים החרדה מפוביה עלולה להגיע לרמה של פאניקה (למשל כשאדם הפוחד ממקומות סגורים נתקע במעלית). הפרעה פוסט טראומטית היא מצב שקורה לעיתים לאחר טראומה, כגון קרב או שוד. הסימפטומים שלה כוללים זיכרונות חוזרים ונשנים של הטראומה ורגשות של ניתוק. אנשים עם הפרעה אובססיבית כפייתית חווים אובססיות (מחשבות מפריעות חוזרות ונשנות) ודחפים כפייתיים (ריטואלים התנהגותיים חוזרים המפחיתים את החרדה הנגרמת בגלל האובססיות). למרות השוני ביניהן, בכל ההפרעות האלו מופיעה החרדה כתופעה עיקרית, הנמשכת זמן ארוך יותר או נחווית בעוצמה חזקה יותר מאשר חוויה נורמלית וגורמת לקשיים בתפקוד היום יומי.
להזמנת צמחי מרפא לטיפול בחרדה
מרפא הבושם
04-9952122

טיפולי ספא-"שירת העשבים"

טיפולי ספא-"שירת העשבים" צילל וניגון "מטאפיזי"- גופנפש -משירת העשבים
מרפא הבושם
סדרת טיפולי שירת העשבים פותחה במרכז הטיפולי "מרפא הבושם-נהריה", על טהרת תוצרת המקום המשלבת בצליל וניגון צמחי מרפא של א''י , יחד עם מרכיבי טיפול טבעיים ואורגניים המופקים מתנובת שירת העשבים.

טיפולי "בוג'ולי"
"זרעי ענבים" קברנה-סובניון
טיפול קומסטי מטהר מפנק ומרגיע לגוף.זרעי ענבים עשירים בנוגדי חימצון. על פי הרפואה העממית הוא מקור לברזל, עשיר בויטמין B2 ומומלץ לכל סוגי העור. הטיפול מתחיל בפילינג זרעי ענבים טהור, בתנועות עיסוי למטרת ניקוי העור, וספיגת איכויות זרעי הענבים בעור הגוף, ממשיך במקלחת מרעננת ומסתיים בעיסוי ממריץ בשמן מור -מושק וענבר, תערובת ייחודית בעלת ניחוח נעים ומרגיע המביא לתחושת התרעננות. משך הטיפול 60 דק'

פלח האתרוג
"ארמונית ההדרים" מתאים לטפול בפיגמנטציה.
טיפול יופי מיוחד המשלב פילינג הדרים ובכלל הלימון והאתרוג המכיל ריכוז גבוה של ויטמין ו C E בעל תכונות ריפוי המקלות על בעיות עור, עשיר בויטמינים ומינרלים, ממשך באמבט ריחני מפנק ומסתיים בעיסוי שמנים מרגיע. משך הטיפול שעה ורבע 350 ש"ח.

"קסם הגירניום"נוגד קמטים.
טיפול קומסטי מטהר מפנק ומרגיע לגוף. טיפול יופי מיוחד המתחיל בפילינג גירניום לימוני מרענן ומחדש רקמות- מרגיע, מזין את העור ומשפר זרימת דם בגוף, ממשיך במקלחת מרעננת ומסתיים בעיוסי מור-מושק ענבר- תערובת שמנים ייחודית בעלת ניחוח נעים המביא לתחושת התרוממות עילאית. משך הטיפול 60 דק'

"ריפוי הלחיצה"
טיפול המשלב שיצו
טיפול מרפא ומרגיע במיוחד המשלב פילינג, עיסוי פנים וגוף עם שמנים ייחודים הטיפול מתחיל באבחון סוג העור ובחירת שמני העיסוי, ממשיך בפילינג גוף טבעי משחרר, פילינג פנים מנקה, מקלחת מרעננת, עיסוי גוף מרגיע בשמנים ארומטיים ומסתיים בעיסוי פנים מפנק.
משך הטיפול: 90 דקות.

עיסוי "סירום מושק- ענבר"
עיסוי בתערובת שמנים ייחודית ואיכותית בעלת ניחוח נעים ומרגיע המזינה ומגמישה את העור, אשר נרקחה במיוחד בבתי היוצר של מרפא הבושם. ניתן לבחור עיסוי שבדי עמוק וממריץ המביא לתחושת התחדשות, או עיסוי הוליסטי משחרר המאזן את הגוף והנפש ומביא לתחושת רוגע.
משך הטיפול: 60 דק' .

טיפול "בוץ ואדמת חוור"
טיפול קוסמטי מטהר, מזין, מפנק ומרגיע לגוף. הטיפול מתחיל בפילינג הוליסטי על בסיס בוץ גלילי ואדמת חוואר יחודית וצמחי מרפא. ממשיך באמבט ריחני של מלחים עם שמנים צמחיים, ומסתיים במסכה מזינה לעור הגוף. בזמן המסכה מקבל/ת האורח/ת עיסוי קצוות – ראש/כפות רגליים.
משך הטיפול: 90 דקות.

מסכת "עסיס רקח"
טיפול קוסמטי מזין מרגיע ומפנק לגוף. מתחיל באמבט ריחני עם חלב אמבט בתוספת שמנים וצמחי מרפא. ממשיך במשיחת מסכה עשירה ומזינה לעור הגוף. בזמן המסכה מקבל/ת האורח/ת עיסוי קצוות . הטיפול מסתיים עם בחמאת גוף צמחי מרפא עשירה ומזינה על בסיס חומרים טבעיים אורגניים מתוצרת מרפא הבושם.
משך הטיפול: 60 דקות

כל הטיפולים הנ"ל ניתנים להמחשה וללימוד בתי ספא ירוקים.
בעל ספא יקר!
את מוזמן ליום עיון ללמוד על שיטות טיפול עם צמחי מרפא לתיאום יום עיון -04-9952122
שמעון/סימה/ג'ואינה

חוטמית רפואית צמח מרפא

Marshmallow - חוטמית רפואית

המשפחה הבוטנית של חוטמית רפואית היא משפחת החלמיתיים. ישנם 3 סוגים דומים מסוג אלטיאה (Althea):
א. חוטמית: הידועה ביותר היא החוטמית הזיפנית הנקראת גם שושנת הקציר, אבל ישנה גם החוטמית הקירחת (בלי זיפים), החוטמית המאוצבעת במזרח הגליל, החוטמית המשורטטת בעלת פרחים ורודים חיוורים, וכן חוטמית עין הפרה הצמודה לאדמה, חוטמית הגליל והחוטמית התרבותית.
רקע
צמח רירי, רב-שנתי, ממשפחת החלמתיים, גדל בכל העולם (מקורו בסין). מתנשא לגובה 1.20 מטר ובעל שורשים עמוקים. שמו מגיע מהמילה "altho" שפירושו ביוונית "לרפא". שורשי הצמח מתוקים ונעשה בהם שימוש להכנת סוכריות המרשמלו הספוגיות - מכאן הכינוי האנגלי של הצמח - Marshmallow.


חומרים פעילים עיקריים:1. בשורש יש 20% מוצילאגים (חומרי רירה) ובעלים 10%.2. אספרגין: חומר המטפל בפצעים ומכווץ כלי דם.3. פקטין: חומר מסמיך.4. טנינים: חומרים מכווצים.5. עמילן.6. חומצות פנוליות.7. קלציום אוקסלאט.

שימושים רפואיים
ליובש וגירוי במערכת הנשימה, דלקות בדרכי הנשימה.לשיעול יבש ומגרה, גרון מגורה, דלקת במיתרי הקול.
יובש בדרכי העיכול, דלקות במערכת העיכול.
לחומציות יתר בקיבה, לגסטריטיס ולאולקוס. לדלקות בדרכי השתן, יובש בדרכי השתן ואבנים בכליות.
לריפוי פצעים, כוויות,
פעילות רפואית:
הנטופית היא צמח מרכך קלסי, מזין ומלחלח רקמות פנימיות בעלות רירה במערכת השתן, העיכול והנשימה, מכייח עדין, מטפל בפצעים, משתן ומפנה אבנים (גם מפרק וגם מוציא אותם דרך מערכת השתן)- פעילות זו משויכת יותר לעלים ולפרחים.
שימושים רפואיים:מערכת הנשימה העליונה ובעיקר התחתונה: מרכך ומכייח במצבי גודש ליחתי, מחטא מעט, מטפל בכאבי גרון וצרידות אך בעיקר לברונכיטיס, דלקת ריאות, שיעול עצבני ויבש ואסתמה.
מערכת העיכול: הריר בצמח מרגיע ריריות מגורות, מטפל בכיבים פנימיים לכל אורך מערכת העיכול (מומלץ לשלב עם ליקוריץ), מטפל גם בכיבים בפה ודלקות במערכת העיכול כולל גסטריטיס ואיזופאגיטיס.מערכת השתן: מטפל בדלקות בדרכי השתן באופן הבא- מלחלח, מווסת חומציות, מקטין צריבות ומאלחש. העלים והפרחים מטפלים באבנים בדרכי השתן. הם גם משתנים וגם יכולים לפרק בתהליך איטי את האבנים ולשטוף אותם החוצה. רצוי לצרף לטיפול צמח משתן נוסף כמו: פטרוזיליה וזקן תירס.
חלק בשימוש
שורש, עלים, פרחים.
פעילויות
Demulcent - מגנן על רקמות פנימיות, מרגיע, משכך, מרכך
Vulnerary - מסייע לריפוי פצעים חיצוניים, שריטות, חתכים
Analgesic – משכך / מפחית כאב (בשימוש חיצוני או פנימי)
Diuretic - משתןAnti-inflammatory - אנטי דלקתי
Expectorant - מכייחEmollient - מרגיע ומשכך גרד במריחה על העור (Antipruritic)
Mucilage - מכיל חומרים ג'לטינים (ריריים) המצפים ומגנים על ריריות מגירויים,
מרגיעים ומשככים
Galactogogue- מגביר ייצור חלב בהנקה
Lithotriptic- ממיס ומסלק החוצה אבנים ממערכת השתן
Nutritive - מזין את הגוף
Pectoral - מחזק ומסייע בריפוי מחלות דרכי הנשימה
אופן השימוש:א. שימוש חיצוני: פולטיס (חבישה של הצמח הטרי הגרוס עם בצל חתוך דק ישירות על הנגע) או קומפרס של מרתח השורש ו/או חליטת החלקים העליונים של הצמח לטיפול בפרונקלים, אבצסים ופצעים ברגליים.ב. שימוש פנימי: חליטה ושתייה של העלים והפרחים. מינון- להוסיף 5 גרם מהעלים והפרחים לכוס מים רתוחים למשך 10 דקות, לסנן ולשתות 3 פעמים ביום. ג. מרתח ושתייה של השורש.ד. פריסת השורש, ייבושו וקבלת "גלולות מציצה" ממנו לריכוך הגרון, ולטיפול בכיבים ודלקות בדרכי השתן.ה. השריית השורש ו/או הפרחים והעלים במים קרים למשך מספר שעות, ולאחר מכן הרתחת המשרה למספר דקות ושתייתו (כך מתקבל פירוק יעיל יותר של הצמח).ו. ניתן גם להוסיף את השורש, הפרחים והעלים בצרור למרק. ז. לטיפול בעיניים אדומות ומגורות: ניתן להשרות את העלים והפרחים למספר שעות במים שסיימו לרתוח ולהשתמש לקומפרסים לעיניים.ח. לטיפול באבנים בדרכי השתן: יש להשרות כף תערובת של העלים והפרחים בכוס מים שסיימו לרתוח למשך 3 שעות, לסנן ולשתות כמות של 3 כוסות כאלו ביום. להתמיד בשתייה במשך 4 ימים רצופים, לעשות הפסקה של שבוע ושוב לחזור על הטיפול חוזר חלילה.

שילובים מומלצים:
לטיפול פנימי במערכת הנשימה מומלץ לשלב עם הצמחים: מרוביום, קורנית ופרחי סמבוק.לטיפול פנימי במערכת העיכול מומלץ לשלב עם: ליקוריץ וקמומיל.לטיפול חיצוני מומלץ לשלב בפולטיס גם אבקת אולמוס או אבקת כורכום.

להזמנת צמח מרפא חוטמית רפואית -04-9952122

צמח מרפא כלך חרמוני , Ferula hermonis

אפשר לומר שהכלך החרמוני הוא הויאגרה הטבעית של ארץ ישראל, אלא שהצמח אינו רק אפרודיזיאק:
צמח מרפא כלך חרמוני , Ferula hermonis
דוד פרלה L.Ac, M.Sc
אפשר לומר שהכלך החרמוני הוא הויאגרה הטבעית של ארץ ישראל, אלא שהצמח אינו רק אפרודיזיאק: מחקרים ראשוניים לבדיקת השפעתו הראו עלייה בספירת הזרע בעקבות השימוש בו ממצאים אלו מאששים את השימוש המסורתי בצמח ברפואה הערבית

שם לטיני: Ferula hermonis
שם עברי: כלך חרמוני
שם ערבי: Shirsh Zallouh

משפחה: סוככיים Umbelliferae Apiaceae

תאור בוטני: לסוג כלך משתייכים כ-150 מינים, הגדלים בארצות הים התיכון ועד למרכז אסיה. מיני הכלך הם עשבים רב-שנתיים בעלי שורשים עבים. העלים גדולים, גזורים ומנוצים. שימוש רפואי מסורתי נעשה בכמה מינים של כלך. מינים אחרים שמשו כקטורת. Ferula galbanifula שימש כקטורת ביוון העתיקה. נראה שהחלבנה המוזכרת כמרכיב של הקטורת בבית המקדש היא F. galbanifula. לשרף של הצמח ריח חריף. במקורות שלנו כתוב: אין אדם יכל לעמוד בפני ריחה. מפיקים את השרף מהשורש.
הכלך החרמוני הוא מין אנדמי הגדל על דרדרות אבנים בחרמון, בגובה 2500-2800 מ'. הוא צומח גם בצפון לבנון, וכן בדרום החרמון בשטח הישראלי והסורי. הוא פורח בחודשים מאי-אוגוסט. צבע הפרחים צהוב בהיר.
משמעות השם הערבי היא "שורש שעיר".

חלקי צמח בשימוש: שורש, שנקטף בקיץ.

רפואה מסורתית: נהגו לעשות חתכים בשורש ולאסוף את השרף שנשר. היום משתמשים במיצוי באלכוהול.
הצמח נחשב לסטימולנט, tonic, ובעיקר אפרודיזיאק לגברים ולנשים. רופאים ורוקחים לבנונים מדווחים על הצלחה של 100% בטיפול באין אונות של גברים.1 רועים לבנונים מדווחים על השפעה של הצמח על עדרי צאן: על הגברה של פעילות מינית ושל ילודה.
שימושים נוספים שנעשו בצמח הם ריפוי פצעים ופגעי עור שונים, טיפול בזיהומים אצל בעלי חיים והגברת תנובת החלב אצל פרות.1

מרכיבים
daucane sesquiterpenes: ferutinin2 teferdin3, ferutinol4, tenuferidine5, epoxy-ferutinol benzoate6, ferutinol vanillate7
ויטמינים: A, B1, B2,B6, C, D
מינרלים: ברזל מגנזיום, סלניום, אבץ.

פעילות: אפרודיזיאק, מרפא פצעים, מגביר הפרשת חלב בהנקה, מסייע לחיזוק השרירים.1

פרמקולוגיה: ferutinin ו-tenuferidine הם בעלי פעילות אסטרוגנית. הם דומים בפעילותם ל-di-ethylstilbestrol, שהוא הורמון סינתטי בעל פעילות אסטרוגנית חזקה.1
Ferutinine הראה השפעה על רצפטרים לאסטרדיול בהיפותלאמוס ובהיפופיזה.1 נראה שההיפוזה מגבירה שחרור של ההורמון המצהיב שמאיץ ייצור של טסטוסטרון.8
רבים מערביי ישראל נוהגים להשתמש ב-Zallouh9. אצל חלק מהם נמצאה עליה במספר תאי הזרע ובתנועתיות שלהם לאחר שימוש בצמח במשך חודש עד חודשיים.9 במקרים של מספר נמוך מאד של תאי זרע, או שלא נמצאו תאי זרע בכלל נמצאה עליה נמוכה במספר תאי הזרע.

בטיחות: השימוש המסורתי בצמח והדמיון בינו ובין צמחים המשמשים כתבלין תורמים לדעה המקובלת שהצמח בטוח לשימוש.9 F. hermonis דומה ל-F. galbaniflua שממנו מפיקים את הגלבאנום, שרף שנהגו להשתמש בו כמכייח. הוא גם קרוב מאד בתכונותיו ל-F. asaefetida שמשורשיו מפיקים את התבלין asafetida9.
עדרי צאן ובקר ניזונים מהצמח ולא דווח על רעילות או על תופעות לוואי בלתי רצויות.
רעילות נצפתה במין כלך המצוי, F. communis, הדומה לכלך החרמוני . מומלץ שלא לאסוף את הצמח מהבר אם אין בטוחים בזיהוי שלו.

למגוון רחב של הזלוע לחץ על הקישור:

טיפול טבעי בנשירת שיער

נשירת שיער טיפול טבעי Natural treatment for hair loss

צמחי מרפא מונעים בעיות שיער מסוימות ומספקות מענה טבעי לצרכי השיער. שמנים הצמחיים נספגים בקרקפת בקלות, מגבירים את יעילות המוצרים ומזינים את הקרקפת. ניחוחותיהם הארומטיים של הצמחים יוסיפו הנאה צרופה לפעולות החפיפה והריכוך של שיערך.טיפול טבעי בנשירת שיער תוך התמדה במוצרים ירוקים כגון "ערכת הדס" של מרפא הבושם ישיגו תוצאות מעולות לשימור איכות השעיר ובריאותו.
אנו מאחלים לכם הנאה רצופה בשימוש מוצרי הטיפוח הטבעיים שלנו מהם: הסבון,השמפו, המרכך,מסכות שיער ומסכות הזנה ,סירום שיקומי וסירום טיפוח ועוד..

מחיר הערכה הינו 210שח' לחודש

12 תשלומים שווים ללא ריבית!
ערכת נשירת שיער הכוללת :
2 שמפו/סבון הדס
1 מרכך גירניום
תמצית סרפד HAIR LOSS
סרום טיפולי לשיער
מסכת שיער צמחי מרפא
קרם הזנה ולחות
קומפלקס נשירת שיער
שמן נר הלילה
מולטי אומגה 3 500 מ"ל

בייעוץ אישי ולפי אבחנה מראש יתווספו המוצרים הבאים :
אלופסיה ,גיל המעבר, גנטיקה, בעיות עור ,לחץ נפשי.

במידה והמוצרים נגמרים לפני הזמן אנו נספק את המוצר שנגמר פעם אחת המסגרת השנה בעלות של 50% משוויו באתר (כל מוצר לגופו) ובתוספת משלוח ואריזה.

המלצה אישית:
המלצה אישית ! לכל הסובלים מנשירת שיערAnuk Padova כבר כמה חודשים שהשיער שלי החליט שלא נוח לו על הקרקפת שלי והנשירה הייתה מפחידה... הלכתי לעשות בדיקות דם והכל היה תקין. לקחתי ויטמינים (אבץ, B, קומפלקס של סולגאר...), מינוקסי.. הכל וכלום לא עזר. כבר מעל לשבוע שאני משתמשת בערכה הזו ואין לי יותר נשירה. בכ-לל!! כבר מהיום הראשון. המצאה גאונית הרבה יותר מהגלגל מבחינתי J לא כיף לאבד שיער.. למרות שאני מאוד אוהבת את שמעון אמרתי לעצמי נו הנה עוד אחד שמבטיח הבטחות.. כל הכבוד לך שקיימת, שרקחת והבאת מוצר פשוט מעולה.ממליצה לכל מי שניסה כבר את הכל והתייאש ולמי שטרם ניסה במקום שיתייאש לפרטים נוספים.. אנוק
המצאה גאונית הרבה יותר מהגלגל מבחינתי :) לא כיף לאבד שיער.. למרות שאני מאוד אוהבת את שמעון אמרתי לעצמי נו הנה עוד אחד שמבטיח הבטחות.. כל הכבוד לך שקיימת, שרקחת והבאת מוצר פשוט מעולה.ממליצה לכל מי שניסה כבר את הכל והתייאש ולמי שטרם ניסה במקום שיתייאש :)לפרטים נוספים ..אנוק

http://www.facebook.com/anuk.padova

המצאה גאונית הרבה יותר מהגלגל מבחינתי :) לא כיף לאבד שיער.. למרות שאני מאוד אוהבת את שמעון אמרתי לעצמי נו הנה עוד אחד שמבטיח הבטחות.. כל הכבוד לך שקיימת, שרקחת והבאת מוצר פשוט מעולה.ממליצה לכל מי שניסה כבר את הכל והתייאש ולמי שטרם ניסה במקום שיתייאש :)לפרטים נוספים ..אנוק

רינת בן ארוש שחורי יום 29 ספטמבר בשעה 14:05 אני אדם אופטימי אבל שונאת פרידות.ביום שהתחלנו "להפרד" אני והשיער שעל ראשי הבנתי שעלי למצוא פתרון.כל מה שניסיתי ושחשבתי שיוכל לעזור ממש לא הצליח.פניתי אל תשובת הצמחים ואל מרפא הבושם וכבר ביום הראשון הפרידה שלנו נגמרה!לא קסם לא סיפור מעשיות! אמת בלבד!תודה לבורא עולם שיצר את הצמחים שעזרו לי למצוא פתרון פשוט קל ואמיתי. תודה למרפא הבושם שקישר ביני לבין הצמחים. תודה על כל מה שיש לנו בעולם הזה.

רינת בן ארוש שחורי
http://www.facebook.com/profile.php?id=1446906486


להמלצות נוספות כנסו: http://www.mrphbosem.com/products.php?CategoryID=127

 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז