נר הלילה צמח מרפא

צמחי מרפא

חדשות שמן נר הלילה החופי
----------------------------
שמן נר הלילה, העשיר בחומצה גמא-לינולנית. בניית קרומי התאים. שמירה על לחץ הדם. השפעה אנטי-דלקתית. שיכוך כאבים ראומטיים. מקל על סימפטומים של גיל המעבר ותסמונת קדם-ווסתית. שומר על המראה הצעיר של העור וגמישותו
להשיג מח' מכירות:-04-9952122

צמח מרפא נר הלילה

צמח מרפא נר הלילה נר הלילה החופי
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
נר הלילה החופי
דו-פסיגיים
סדרה: הדסאים
משפחה: נר הלילה
סוג: נר הלילה
מין: נר הלילה החופי
שם מדעי
Oenothera drummondii
נר הלילה החופי (Oenothera drummondii, באנגלית: Beach primrose) הוא צמח רב שנתי ממשפחת נר הלילה.

נר הלילה החופי הוא צמח המשתרע על הקרקע ועליו גדולים ופשוטים. פרחיו צהובים וגדולים, בעלי ארבעה עלי כותרת והם ממוקמים לאורך גבעולי התפרחת. גודל הפרחים הוא 5-7 ס"מ בקוטרם. הם מורכבים מארבעה עלי כותרת, ובמרכזם שמונה אבקנים ועמוד עלי שראשו מפוצל לארבע צלקות.

אחד ממאפייניו המובהקים של נר הלילה הוא שעות פריחתו בשעות של בין הערביים ודמדומי הזריחה. בשעות בהן שוקעת השמש נוהגים להגיע רפרפים אל פרחי הצמח ולהאביק אותו. לא מתרחשת בצמח האבקה עצמית ספונטנית והוא זקוק למאביקים כדי להתרבות. לאחר ההאבקה מתנתק הפרח מהאזור העליון של השחלה שמתפתחת כתא לזרעים המתפתחים.

הצמח נפוץ במישור החוף וברבות מקרקעות חול הים שלאורכו.

יש לציין כי הקבוצה אליה משתייך נר הלילה כלל אינה מקומית, ומוצאה למעשה באמריקה. המין נר הלילה החופי הובא אל ארץ ישראל לפני כ-150 שנה ומקורו בחופיה של טקסס.

מקור הצמח בצפון אמריקה, הגיע לאירופה במאה ה 17 וכיום גידולו העיקרי הינו באנגליה וצרפת. כיום צמח זה היגר לארצינו וגדל ברצועת מישור החוף.

מחקרים ומאמרים על שמן נר הלילה החופי:
___________________________________________

אוכלוסיית היעד: נשים בגיל הפוריות, נשים בגיל המעבר.

מינון מומלץ: 3 טיפות שמן נר הלילה ליום, עם האוכל.

תפקידים: הקלה על תופעות של גיל המעבר, לאיזון כולסטרול ולחץ דם, שמירה על עור בריא.

שמן נר הלילה מופק מזרעי נר הלילה ומכיל כמויות גדולות של GLA (gamma-linolenic acid) המהווה חומר מוצא ליצירת חומצות שומן חיונית - חומצה ארכידונית מסוג אומגה- 6.

GLA חשובה ליצור של פרוסטגלנדין 1E.צמח נר הלילה נמצא בשימוש רפואי במשך מאות שנים: חיצונית- לטיפול בבעיות עור, פנימית - לטיפול בבעיות כמו אסטמה, בעיות מערכת העיכול, בעיות גינקולוגיות וכו'. היום משתמשים בשמן נר הלילה לטיפול בבעיות הבאות:מחלות לב וכלי דם
שמן נר הלילה הוא אנטי דלקתי, מוריד הדבקות טסיות דם, לכן הוא מעכב קרישת דם. מסייע בהורדת לחץ דם ע"י הורדת מתח בכלי דם, ומסייע בהורדת רמות כולסטרול.ארטריטיס (ארטריטיס ראומטי והפרעות דלקתיות אחרות)לשמן נר הלילה השפעה אנטי דלקתית ותמיכה במערכת החיסון.בעיות עור (אקזמה, אקנה, דרמטיטיס)
השפעה אנטי דלקתית ותמיכה במערכת החיסון.
אלרגיות, אסטמה של העור. השפעה אנטי דלקתית, תמיכה במערכת החיסון.PMS (תסמונת טרום-וסתית).איזון נוזלים ואלקטרוליטים.
סקלרוזיס.העברה עצבית, תמיכה במערכת החיסון ואיזון פרוסטגלנדינים. מחלת השד הפיברוציסטית. איזון פרוסטגלנדין 1E, השפעה אנטי דלקתית.היפראקטיביות בילדים.סכיזופרניה. איזון פרוסטגלנדינים.סוכרת.IBS.הפרעות מצד מערכת העיכול.האטת תהליכי ההזדקנות.השפעה אנטי חמצונית, עיכוב יצירת רדיקלים חופשיים.

רעילות: לא ידועים מקרי הרעלה בשמן נר הלילה, תופעות לוואי כמעט ולא קיימות.
·במחקר שנעשה בלונדון נבדקה השפעת שמן נר הלילה על סימני ה- PMS. אחרי הטיפול ב- מחקר שנערך הראה שצריכת 3000 מ"ג שמן נר הלילה ליום: 67% מהמטופלות סימנים נעלמו לחלוטין וב- 22% הייתה הקלה חלקית.

* חשיבותה של GLA בתזונת האדם ובריאותו.

J Nutr 1998 Sep;128(9):1411-4

Fan YY, et al

בזמן האחרון ספרות מדעית דנה בנושא של חומצות שומן רב-בלתי-רוויות ומשמעותן בבריאות האדם. מדובר בפרט בהשפעה מניעתית של GLA בהקשר של מחלות כרוניות רבות. המחקרים מראים ש- GLA ממקור תזונתי מגבירה את ייצור של חומצה ארכידונית וחומצה די-הומו-גמה-לינולנית המהווה חומר מוצא לייצור של פרוסטגלנדין 1E בעל השפעה אנטי דלקתית.טיפול בארטריטיס ראומטי בעזרת GLA.

Ann Intern Med 1993 Nov 1;119(9):867-73

Leventhal LJ, et al.מטרת המחקר הייתה לבדוק את השפעת ה- GLA על המצב הדלקתי ועל רמת הפגיעה ברקמת הסחוס במקרים של ארטריטיס ראומטי. השתתפו 37 מטופלים. הטיפול ב- GLA הביא לירידה משמעותית בסימנים ובתלונות, כאשר אצל המטופלים שקיבלו פלסבו (תרופת דמה) לא הייתה שום השפעה או החמרה במצבם. המסקנה היא שבשלב הפעיל של ארטריטיס מתן GLA הוא טיפול יעיל ובטוח. שמן נר הלילה בטיפול באקזמה.

Br J Dermatol 1987 Jul;117(1):11-9

Schalin-Karrila M, et al.במחקר זה החולים באקזמה קיבלו טיפול בשמן נר הלילה או בפלסבו למשך 12 שבועות. בקבוצה שקיבלה את שמן נר הלילה היה שיפור משמעותי בדרגת החומרה ובמצב הדלקתיות. התרחש צמצום שטח הנגוע וירדה רמת היובש. החולים שקיבלו שמן נר הלילה הראו ירידה משמעותית בדלקת בהשוואה לקבוצה שקיבלה פלסבו.
שמן נר הלילה ושמן דגים ב- NIDDM.

Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids 1993 Aug;49(2):569-71 Takahashi R, et al

במחקר השתתפו 7 חולים אשר קיבלו 4 גרם שמן נר הלילה ליום, שמן סרדינים וויטמין E.הראה רמות סוכר בצום, המוגלובין C1A, כולסטרול ו- % השומן בגוף ירדו משמעותית לאחר הטיפול. התוצאות העידו על יעילות טיפול בשמן נר הלילה המםייע לאיזון מטבוליזם לא תקין של שומנים בחולי סוכרת.
השפעת GLA על ליפופרוטאינים ואפוליפופרוטאינים בפלסמה.

Atherosclerosis 1989 Feb;75(2-3):95-104

Ishikawa T, et al

19 חולי היפר כולסטרולמיה קיבלו טיפול בשמן נר הלילה למשך 16 שבועות כמקור ל - GLA מול קבוצה שקיבלה פלסבו. במשך הטיפול נצפתה ירידה משמעותית ברמות ה- LDL (ליפופרוטאין עם צפיפות נמוכה) וברמות של אפוליפופרוטאין B בפלסמה. בקבוצה שקיבלה פלסבו לא היתה השפעה כזו. תוצאות המחקר מעידות על יעילות הטיפול בשמן נר הלילה למקרים של היפר כולסטרולמיה.

medicinal plants


 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז