*קוסמטיקה טבעית-
קוסמטיקה ירוקה
natural cosmetics

*צמחי מרפא הבושם:
medicinal plants

*לימודים,קורסים
וסדנאות.
כתובת:
קיבוץ כברי
ד.נ אושרת
25120
המייל שלנו:
mrphbosem@gmail.com‏

טל: 049952122
טלפקס:049952152
נייד: 0505211607

חדש באתר
 

פעילות למורים

פעילות למורים

פעילות למורים "שירת העשבים": צמחי מרפא של א''י הלכה למעשה.
ביצוע:
מרכז המבקרים מרפא הבושם בנהריה א.ת צפון
המרכז לצמחי מרפא של א''י לימוד העשרה הדרכה וסדנאות.
מסגרת:
יום פעילות קצר (3-4 שעות) בבית מרפא הבושם המרכז לצמחי מרפא של א''י.

קהל היעד:
עובדי הוראה בכל מסגרות החינוך ובמוסדות להכשרת מורים.

הנחיה:

צוות מדריכי הבית של מרפא הבושם.

מטרות ונושאי הפעילות:

* פולקלור צמחי מרפא של א''י בכל הזמנים – עפ''י הרמב''ם–החל מהקדמונים תק' המקרא ,התנאים האמוראים תק' הרמב''ם ועד לעת החדשה .
* צמחי מרפא ורפואה – עבר והווה.

* טיפוח מודעות עצמית: השימוש הנכון בעשבי מרפא -אתה המרפא ה"טוב" ביותר.

שיטות ההדרכה:

פעילות במרפא הבושם:
* הרצאה מלומדת מקיפה על צמחי מרפא ורפואה משלימה,דברי פתיחה לסקירת נושא הפעילות.

* דיון תחת הכותרת "מה חושבות מורות על ריפוי עצמי ועל צמחי מרפא של א''י"?

* סיור מודרך במרכז המבקרים תוך מגע בצמחי מרפא והסבר שיטות הכנה ורקיחה טבעית.סצינות מיוחדות של הכנת תכשירים טבעיים על בסיס השריה קדמונית.

פעילות מחוץ למרכז המבקרים (בלווי אוטובוס של הקבוצה):

סיור לימודי חווייתי באתרי החוף מנהריה לראש הנקרא תוך הדגש על צמחי החוף. ציון מקום קבורתן של הקדמונים בא''י על רצועת אכזיב.ביקור במפעלי המלח הקדמונים (ההסבר מקיף בטבע על שיטות הריפוי במלח ובמים).

גודל הקבוצה:

עד 25 משתתפים.

מחיר: לקבוצה המונה עד 25 משתתפים יקבע בהתאם לאופי הפעילות


פרטים והרשמה:
מרפא הבושם קיבוץ כברי

טל'-0505211607, 04-9952122,לפנות לשמעון או לינקל'ה

דוא"ל: hbosem@gmail.com

אתר: www.simple-natural.net

הערות:

1. ניתן להזמין:

* תוכניות נוספות בנושא "צמחי מרפא של א''י".

* שיטות טיפול עפ''י הרפואה היהודית.

*הילנינג יהודי וטיפול הקול .

* תורת הכהנים ופיטום הקטורת.

* הידרותרפיה -טיפול במים -יצאה לחוף בצת ולימוד תוך שימוש במוצרי מרפא הבושם.2. חלוקת הזמן לפעילות פנים/חוץ תיעשה על-פי לו"ז תוכניות מרפא הבושם.

מעט על חינוך יצירתי..

חינוך יצירתי - שילוב אמנויות בהוראה

השימוש באמנויות כאמצעי מתודי מבוסס על האמונה שאמנויות ממלאות תפקיד בתהליכי למידה אנושיים. הן פותחות בפני הלומד ערוצי תקשורת וקליטה מגוונים. סוגי השיח שבאמצעותם מתממש תהליך הלמידה מתעצמים במהלך שימוש באומנויות: לצד השיח הדבור והכתוב, המעמידים במרכזם את היכולת המילולית, מאפשר השימוש באומנויות תפיסה באמצעות שיח אחר: ויזואלי, תנועתי או מוסיקאלי. הפריסה של אמצעי למידה המעמידים במרכזם סוגי שיח מגוונים מאפשרת ללומדים בעלי סוגי אינטליגנציה שונים קליטה טובה וחוויה לימודית משמעותית (גרדנר, 1996).וכמובן עם אנו עוסקים בצמחים היצירה האומנותית אין סופית ומגוונת.

ברוח גישה זו, הלימודים במסלול החינוך היצירתי מעמידים במרכז את טיפוח היכולת להמחיש תהליך לימודי באמצעות חומרי אמנות נתונים, וזאת לצד טיפוח מיומנויות אמנותיות כאמצעי ביטוי אצל הלומד. לשם כך הסטודנטים במסלול נפגשים עם האומנויות השונות ולומדים אותן כתחום דעת. בעקבות מפגש זה הם גם מתנסים בעצמם בעיסוק באמנות, במוסיקה ובתיאטרון ביצירה בטבע ועוד...

העיקרון המנחה של המסלול הוא שילוב של חירות ואמנות.יצירה ועשיה טבעית אנו רואים בשילוב זה מרכיב יסודי בהתפתחות האנושית: ערש הדרמה הוא הדמוקרטיה היוונית באתונה, בימי גדולתה, במאה החמישית לפנה"ס. על בסיס החירות לבחור וליצור, פרחה הדרמה היוונית במהלך המאה החמישית, במימד הספרותי, פילוסופי, תיאולוגי ופסיכולוגי. מהדרמות הדתיות של איסכילוס,דרך הדרמות הפסיכולוגיות-דתיות של סופוכלס ועד העיסוק בנפש האדם בטרגדיות של אבריפידס. כל האלמנטים הדרמטיים המוכרים היום יסודם ותשתיתם בתיאטרון היווני. חשוב להדגיש, כי רק חירות הביטוי הצליחה להצמיח את הפנומנה הזאת- תיאטרון יווני. בהתאם לכך, הלימודים במסלול החינוך היצירתי מבוססים על תפיסה חינוכית המעמידה את חופש הביטוי והיצירה במרכז - מתוך אמונה שזה מה שמצמיח למידה.

התכנית מציגה במרכזה את לימודי התיאטרון, שכן אמנות התיאטרון משלבת בתוכה את כל יתר האומנויות: אמנות החלל והבמה בתחום האמנות הפלסטית, מוסיקה בתחום ההיבט הקולי המלווה את הדרמה, תנועה וג'סטה כמרכיבי הפעולה הדרמטית, כתיבה ועיבוד בתחום אמנות הספרות . הכשרת פרחי ההוראה מבוססת אם כן על לימודי התמחות בתיאטרון. לימודי מוסיקה, אמנות פלסטית, תנועה וספרות משמשים "לווינים" לנושא המרכזי הנלמד.

שילוב האומנויות הללו למקשה אחת מציג אפוא את הפעולה הדרמטית על כל מרכיביה כאמצעי ביטוי וכאמצעי למידה.

המפגש של הסטודנטים במסלול היצירתי עם מגוון של צורות שיח מעודד אותם לחשיבה יצירתית. גילפורד (1950) מגדיר חשיבה יצירתית כמחשבה מסתעפת, רב כיוונית, המייצרת פתרונות רבים לבעיה אחת. מפגשם של הסטודנטים עם סוגי שיח שונים מאפשר אפוא חופש פנימי, שהוא תנאי לגמישות - ומכאן גם ליצירתיות - בדרכי התגובה של האדם ולטיפוח אישיות עצמאית ופורה.

אנו מאמינים כי הכשרת מורים המתמחים בשילוב אמנויות היא חיונית לטיפוח לומדים בעלי יכולת להפיק מתוך עצמם יצירה, תוך הכרה בכך שתהליכי יצירה הם דרך להבעה עצמית ולפיתוח מיומנויות קוגניטיביות. הכשרה ברוח זו מתחשבת באינטליגנציות המרובות (גרדנר 1996) של אוכלוסיית הלומדים, מפתחת מודעות לשונות תרבותית ומגבשת השקפת עולם הומניסטית רחבה, המסוגלת להכיל את הדי התרבות הישראלית על גווניה.
....נורא עצוב שבמסגרות יצרתיות כאלה ואחרות לא מקדשים ומקדשים את עולם היצירה הטבעי !
מורים מדרכים ומטפלים יקרים!
אנו במרפא בושם נותנים במה לילדינו על מגרש החיים-ה ט ב ע
באו ללמוד ולהכין מערך יצירה אומנותי מפרה יחד עם עולם הילד והטבע עם הסביבה ובכלל צמחי השדה והמרפא של א''י ץ
נשמח לארח אותכם על כוס תה צמחים
שמעון
ביבליוגרפיה:

1. גרדנר,ה. (1996). אינטליגנציות מרובות. י-ם: מכון ברנקו וייס.

medicinal plants


 צימרים צימר צימרים לפי שעה צימר קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved -צימרים
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז

וילות