ספוג ים-גולמי

ספוג ים

ספוג ים חומרי גלם
ספוג ים מעולה א''י טיפולי לעור ולפנים
ספוג ים-Demospongia
מבנה, תפקוד וייעוד של סיבי השלד בספוגים צורניים
ספוגים סיליקטיים ממחלקת ה-Demospongia ו-Hexactinellida, הינם ספוגים מייצרי שלד הבנוי ממחטים צורניות (סיליקה) בעלות תכונות אופטיות של הולכת אור, הדומות בתפקודן לסיבים אופטיים מעשה ידי אדם.

לכל הספוגים כולם יש שלד פנימי עשוי גיר או סיליקה. תפקידו העיקרי של השלד הפנימי בספוגים הוא במתן תמיכה מבנית, כעזר לתאי הספוג ביצירת מבנה בעל שטח פנים גדול המאפשר הכנסה והוצאה של מים לצורך סינון חלקיקי מזון מתוכם, דרך רקמת גוף מחוררת.

השלד של ספוגי ה-Demospongia בנוי ממחטי שלד סיליקטיות שמגוון צורות הטבועות בצורה אקראית בתוך רקמת הספוג או בשילוב עם סיבי ספונג'ין. שלדם של ספוגים ממחלקת ה- Hexactinellida בנוי ממחטי שלד שש קרניות, עשויות סיליקה הידראטית חסרת מבנה גבישי, המתאחות ליצירת רשת גלילית מאורכת המספקת את התמיכה המבנית לגוף הספוג.
במאמר של Aizenberg et al. מ-2004, הוכח כי המבנה המיוחד של מחטי השלד והרכב החומרים שלהן מאפשר הולכת אור ואף איכותית יותר מזו של סיבים אופטיים סינטטיים .
ספוגים סיליקטיים התפתחו לפני 800 מליון ומאז ועד היום שימרו את מבנה השלד הסיליקטי, על אף שינויים רבים בריכוז הסיליקה במהלך האבולוציה ולמול העובדה כי ריכוזה כיום של החומצה הסיליקטית במי פני השטח, שם חיים רוב מיני הספוגים, נמוך (כ-µM3) מריכוזים הדרושים להשקעת שלד יעילה (Yahel et al., 2007). הדבר מעורר את הרצון בחיפוש אחר יתרונות אפשריים שמקנים סיבי הסיליקה לספוגי הזכוכית, שכן בלעדיהם חסר ההיגיון האבולוציוני בשמירה ההדוקה על מבנה שלד שכזה.

בעבודתי בחרתי לתת סקירה על המבנה המיוחד של מחטי השלד הסילקטיות המקנה להן תכונות של הולכת אור ואציג תיאוריות שונות המנסות לקשר בין התכונות האופטיות שלהן לתפקיד ביולוגי אותו הם ממלאים בחיה.

התיאוריה הראשונה בנושא סבורה כי תפקידם של המחטים האופטיות הוא בסמביוזה הדדית עם אצה ירוקית מסוג Ostreobium, היוצרת פילמנטים פוטוסינטטיים גם ברקמת הספוג הפנימית שאטומה לאור. הסברה כי המחטים מאפשרות לאצות להגדיל את תפוצתן וכך מספקים בצורה עקיפה יותר מתוצרי הקיבוע הפוטוסינטטי לספוג. המחקרים שאציג הראו כיצד פילמנטים של אצה מתפשטים ברקמת הספוג רק בצימוד למחטים הסילקטיות (Giano et al., 1994).

המחקר השני פונה לכיוון אחר לגמרי, המנסה להוכיח כי סיבי השלד מהווים חלק מרכזי במערכת חדשנית לקליטת אור אשר מסבירה את יכולתם של הספוגים להגיב תגובה כלל רקמתית לגירויים פיזיים חיצוניים, בהם אור, גם בלי נוכחות של מערכת עצבית ותאים פוטואלקטריים (Muller et al., 2006

ספוגיים
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ספוגיים

מיון מדעי
ממלכה: בעלי חיים
תת-ממלכה: פרזואה
Parazoa
מערכה: ספוגיים
מחלקות
ראו בגוף הערך.
שם מדעי
Porifera

ספוגי ים טבעיים ללא עיבוד או טיפול להשיג במרפא הבושם-049952122

הספוגיים (שם מדעי: Porifera) הם בעלי חיים נקבוביים רב תאיים השייכים לחסרי החוליות, שוכני מים ונייחים. (צמודי מצע, בנטיים). מקור השם - נושאי חורים.

מערכת הספוגים היא מערכה נרחבת ביותר הכוללת כ-10,000 מינים ידועים ומינים חדשים בכל עת. הספוגיים המצויים הן במים מתוקים והן במים מלוחי עד ממים רדודים ועד לעומק של יותר מ-

8,500 מטר.

Sea Pearls for Prolapse with Saving the Whole Woman -04-9952122-ספוג הים הטבעי

Sea Pearls for Prolapse with Saving the Whole Woman -04-9952122-ספוג הים הטבעי Sea Pearls for Prolapse with Saving the Whole Woman

Jade and Pearls now offers Sea Pearls Sea Sponges for Prolapse along with Christine Ann Kent's book Saving the Whole Woman, natural alternatives to surgery
for pelvic organ prolapse and urinary incontinence.

shemon shamla

מעט על ספוג הים

מעט על ספוג הים לאלה שרוצים לדעת קצת יותר!

medicinal plants&natural cosmetics


 צימרים צימר לפי שעה צימרים לפי שעה אורחנים קידום אתרים   וילה  חדרים לפי שעות  וילה ©  All rights reserved 
 

צימרים לפי שעה בתל אביב

צימר לפי שעה

חדרים לפי שעה

צימרים לפי שעות

חדרים לפי שעה במרכז